Berries
Tesco Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20
Citrus Fruit
Jaffa Orange Minimum 4 Pack (C)
5pk · £0.63 each£3.15Loose Oranges
1pk · £0.50 each£0.50Grapefruit Each
1pk · £0.80 each£0.80Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g
600g · £4.50/kg£2.70Lemons Each
1pk · £0.45 each£0.45Limes Each
1pk · £0.30 each£0.30
Apples & Pears
Tesco Conference Each (C)
1pk · £0.60 each£0.60Tesco Conference Pear Minimum 4 Pack
4pk · £0.50 each£2.00Tesco Organic Gala Apples 630G
630g · £4.60/kg£2.90Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)
6pk · £0.35 each£2.10£1.85 Clubcard (£0.31 each)Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack
4pk · £0.95 each£3.80£3.20 Clubcard (£0.80 each)Tesco Granny Smith Apple 6 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Tesco Braeburn Apples Minimum 5 Pack
5pk · £0.45 each£2.25Tesco Pink Lady Apple Min 6 Pack (C)
5pk · £0.69 each£3.45
Grapes
Tesco Red Seedless Grapes 500G
£2.40£2.15 ClubcardTesco Green Seedless Grapes Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)
Prepared Fruit
Tesco Pineapple Chunks 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Juicy Melon & Pineapple 300g
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Pomegranate Seeds 80G
80g · £23.75/kg£1.90Tesco Grape & Berry Medley 230G
230g · £13.48/kg£3.10Tesco Apple and Peanut Butter Dip 110g
110g · £20.00/kg£2.20Tesco Mango Chunks 250G (FOS)
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Apple & Strawberries 90g (FOS)
90g · £21.11/kg£1.90Tesco Watermelon & Mango 230G
230g · £13.48/kg£3.10Tesco Grape & Berry Medley 230G (FOS)
230g · £13.48/kg£3.10Tesco Mango Chunks 120G (FOS)
120g · £15.83/kg£1.90
Other Fruit
Zespri SunGold Kiwi 4 pack
4pk · £0.89 each£3.55£3.15 Clubcard (£0.79 each)Kiwi Fruit Each (C)
1pk · £0.65 each£0.65Tesco Mango (C)
1pk · £0.95 each£0.95Tesco Mini Watermelon
1pk · £3.30 each£3.30