Bananas
Tesco Ripe Bananas 5 Pack
5pk · £0.18 each£0.90Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Banana Each (C)
1pk · £0.29 each£0.29Tesco Ripen At Home Bananas 5 Pack
5pk · £0.18 each£0.90
Citrus Fruit
Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g
600g · £4.50/kg£2.70Lemons Each
1pk · £0.45 each£0.45Limes Each
1pk · £0.30 each£0.30Jaffa Orange Minimum 4 Pack (C)
5pk · £0.63 each£3.15Grapefruit Each
1pk · £0.80 each£0.80
Apples & Pears
Tesco Granny Smith Apple 6 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Tesco Braeburn Apples Minimum 5 Pack
5pk · £0.45 each£2.25Tesco Pink Lady Apple Min 6 Pack (C)
5pk · £0.69 each£3.45Large Pink Lady Apples (C) Loose Class 1
1pk · £0.65 each£0.65Tesco Ready To Eat Seasonal Pears 4Pack 550G
550g · £4.18/kg£2.30Tesco Organic Gala Apples 630G
630g · £4.60/kg£2.90Parrs Milk Chocolate Retro Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Parrs Toffee Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Parrs White Chocolate Coated Apple with Rainbow sugar crunch
1pk · £1.60 each£1.60£1.20 Clubcard (£1.20 each)Parrs Toffee Apple with Caramelised biscuit Crumb Topping
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)
Grapes
Tesco Red Seedless Grapes 500G
£2.40£2.15 Clubcard
Prepared Fruit
Tesco Pomegranate Seeds 80G
80g · £23.75/kg£1.90Tesco Pineapple Chunks 300G (FOS)
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Kiwi, Melon & Strawberries 250G
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Apple With Peanut Butter Dip 110G
110g · £21.36/kg£2.35Tesco Mango Chunks 120G (FOS)
120g · £15.83/kg£1.90
Other Fruit
Tesco Pineapple
1pk · £1.20 each£1.20Tesco Mango (C)
1pk · £0.95 each£0.95Tesco Ripen at Home Kiwi Fruit 6 Pack
6pk · £0.25 each£1.50Tesco Suntrail Plum 400G (C)
400g · £2.88/kg£1.15Tesco Honeydew Melon
1pk · £1.95 each£1.95£1.75 Clubcard (£1.75 each)Tesco Watermelon
1pk · £4.70 each£4.70Tesco Persimmons Minimum 2 Pack
2pk · £1.20 each£2.40