Tomatoes & Peppers
Tesco Loose Red Peppers(C)
1pk · £0.75 each£0.75Tesco Mixed Peppers 420G (C)
420g · £5.24/kg£2.20Tesco Salad Tomatoes 360G (C)
360g · £2.78/kg£1.00Tesco Finest Baby Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.55Tesco Organic Tomatoes On The Vine 400G
400g · £7.75/kg£3.10Tesco Express Baby Plum Tomatoes 300G
300g · £3.83/kg£1.15Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G
255g · £5.69/kg£1.45
Cucumbers
Cucumber Whole Each (C)
1pk · £1.00 each£1.00Popits Bite-Sized Cucumbers 180g
180g · £11.94/kg£2.15
Onions & Leeks
Tesco Brown Onions 3 Pack
3pk · £0.37 each£1.10Tesco Leeks 320G
320g · £3.75/kg£1.20Tesco Red Onions 3 Pack
3pk · £0.40 each£1.20Tesco Bunched Spring Onions 100G (C)
100g · £7.00/kg£0.70
Garlic, Ginger, Herbs, Spices
Tesco Coriander 15G (C)
15g · £66.67/kg£1.00Tesco Red Chillies 60G
60g · £10.83/kg£0.65
Prepared Vegetables
Tesco Cooked Beetroot Vacuum Pack 300G (C)
300g · £3.83/kg£1.15Tesco Mixed Vegetables 225G (C)
250g · £8.80/kg£2.203 for 2 ClubcardTesco Carrot Cauliflower And Brocc 300G
300g · £6.67/kg£2.003 for 2 Clubcard
Broccoli & Cauliflower
Tesco Broccoli 375G
375g · £2.53/kg£0.95Tesco Tenderstem Broccoli 200G
200g · £9.50/kg£1.90Tesco Cauliflower Each
1pk · £1.40 each£1.40
Mushrooms
Tesco Closed Cup Mushrooms 300G (C)
300g · £3.33/kg£1.00
Carrots & Root Vegetables
Tesco Carrot 500G (C)
500g · £1.20/kg£0.60Tesco Mini Carrot 320G
320g · £5.47/kg£1.753 for 2 ClubcardTesco Swede Each (C)
1pk · £0.75 each£0.75
Other Vegetables
Tesco Aubergine Each 250G (C)
250g · £5.00/kg£1.25Tesco Pumpkin Each (C)
1pk · £0.75 each£0.75Tesco Beansprouts 300G (C)
300g · £3.33/kg£1.00Tesco Peeled Baby Brussels Sprouts (C) 160g
160g · £7.81/kg£1.25Tesco Courgettes 500G (C)
500g · £3.40/kg£1.70Tesco Munchkin Pumpkin Each
1pk · £0.75 each£0.75Tesco Celery Sticks 250G
250g · £4.80/kg£1.20Tesco Sweetcorn Cobettes 4 Pack
4pk · £0.43 each£1.70Tesco Express Green Beans 220G
220g · £5.45/kg£1.20Tesco Sweetheart Cabbage (C)
1pk · £0.90 each£0.90