Lettuce & Salad Bags
Tesco Spinach 250G
250g · £6.80/kg£1.70Tesco Little Gem 2 Pack (C)
2pk · £0.45 each£0.90Tesco Iceberg Lettuce Each (C)
1pk · £0.95 each£0.95Tesco Wild Rocket 60G
60g · £20.00/kg£1.20
Fresh Herbs
Tesco Coriander 15G (C)
15g · £66.67/kg£1.00
Dressings & Croutons
Heinz Salad Cream 425G
425g · £9.88/kg£4.20Tesco Finest Aged Balsamic Dressing 150ml
£2.40Tesco Caesar Dressing 175Ml
£1.80Pizza Express Caesar Salad Dressing 235Ml
£3.40Tesco Thousand Island Dressing 250Ml
£1.40
Tomatoes
Tesco Salad Tomatoes 360G (C)
360g · £2.78/kg£1.00Tesco Finest Baby Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.55Tesco Organic Tomatoes On The Vine 400G
400g · £7.75/kg£3.10Tesco Express Baby Plum Tomatoes 300G
300g · £3.83/kg£1.15Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G
255g · £5.69/kg£1.45
Cucumbers
Cucumber Whole Each (C)
1pk · £1.00 each£1.00Popits Bite-Sized Cucumbers 180g
180g · £11.94/kg£2.15
Peppers
Tesco Loose Red Peppers(C)
1pk · £0.75 each£0.75Tesco Mixed Peppers 420G (C)
420g · £5.24/kg£2.20
Spring Onions & Celery
Tesco Celery Sticks 250G
250g · £4.80/kg£1.20Tesco Bunched Spring Onions 100G (C)
100g · £7.00/kg£0.70
Chilli, Ginger & Garlic
Tesco Red Chillies 60G
60g · £10.83/kg£0.65