Cough, Cold & Flu
Benylin Chesty Coughs Non-drowsy 150ml
150ml ¡ £48.00/L£7.20Benylin Children's Dry Cough & Sore Throat 125ml
125ml ¡ £47.60/L£5.95Covonia Dry & Tickly Cough Linctus 150ml
150ml ¡ £42.33/L£6.35Benylin Mucus Cough Max Honey & Lemon 150ml
150ml ¡ £46.67/L£7.00Lemsip Max Cold & Flu Blackcurrant 10 sachets
10pk ¡ £0.77 each£7.70RestrictedBeechams Max Strength All In One Capsules 16's
16pk ¡ £0.29 each£2.75 off£4.70£7.45RestrictedBeechams All In One Liquid 160ml
160ml ¡ £40.31/L£6.45RestrictedLemsip Max Cold & Flu Lemon 10 sachets
10pk ¡ £0.79 each£7.85RestrictedLemsip Max Cold & Flu Capsules 16's
16pk ¡ £0.40 each£6.40RestrictedLemsip Max Day & Night Capsules 16's
16pk ¡ £0.49 each£7.85RestrictedHalls Cherry 32g
32g ¡ £31.25/kg£1.00Halls Soothers Blackcurrant 45g
45g ¡ £25.56/kg£1.15Vicks Menthol Vapo Drops 42g
42g ¡ £38.10/kg£1.60Strepsils Triple Blackcurrant 24's
24pk ¡ £0.33 each£7.85Sudafed Blocked Nose Nasal Spray
15ml ¡ £446.67/L£6.70Sudafed Sinus Max Strength Capsules 16's
16pk ¡ £0.42 each£6.70Vicks VapoRub 50g
50g ¡ £88.00/kg£4.40Vicks Inhaler
1pk ¡ £3.75 each£3.75
Pain Relief
Bonjela Adult 15g
15g ¡ £476.67/kg£7.15Zovirax Tube 2g
2g ¡ £3,575.00/kg£7.15Nurofen Express Capsules 16's
16pk ¡ £0.34 each£5.45RestrictedPanadol Extra Soluable Tablets 24's
24pk ¡ £0.30 each£7.15RestrictedGalpharm Paracetamol 500mg Tablets 16's
16pk ¡ £0.05 each£0.75RestrictedGalpharm Ibuprofen 200mg Caplets 16's
16pk ¡ £0.05 each£0.80RestrictedAnadin Extra Caplets 16's
16pk ¡ £0.14 each£1 off£2.30£3.30RestrictedNurofen Tablets 16's
16pk ¡ £0.15 each£2.40RestrictedFlarin Joint & Muscular Pain Relief 12 capsules
12pk ¡ £0.56 each£6.75RestrictedPanadol Extra Advance 16's
65mg ¡ £70,000.00/kg£4.55RestrictedPanadol Paracetamol Capsules 16's
16pk ¡ £0.33 each£5.25RestrictedAnadin Extra Caplets 12's
12pk ¡ £0.21 each£2.50RestrictedNuromol Dual Action Tablets 12's
12pk ¡ £0.44 each£5.30RestrictedVoltarol Joint Pain Relief Gel 30g
30g ¡ £385.00/kg£11.55Deep Heat Rub 67g
67g ¡ £65.67/kg£4.40
Digestive Health
Phizz Daily 3-in-1 Orange 10 tablets
1pk ¡ £4.50 each£1 off£4.50£5.50Gaviscon Double Action Tablets Mint 24's
24pk ¡ £0.34 each£8.20Gaviscon Double Action Mint 150ml
150ml ¡ £58.67/L£8.80Rennie Peppermint 24's
24pk ¡ £0.16 each£3.90Nexium Control 20mg 7's
7pk ¡ £1.34 each£9.35Dulcolax 8's
8pk ¡ £0.28 each£2.20Imodium Instants
6pk ¡ £1.16 each£6.95Pepto Bismol 120ml
120ml ¡ £48.33/L£5.80
Allergy & Hayfever
Pirinase Hayfever Relief 60 spray
60pk ¡ £0.18 each£10.75Piriteze Children's Allergy Syrup 70ml
1ml ¡ £7,450.00/L£7.45Clarityn Allergy Tablets 20's
10mg ¡ £660,000.00/kg£6.60Pirilieve Tablets 10's
10pk ¡ £0.58 each£5.80Benadryl Allergy Relief Capsules 12's
12pk ¡ £0.60 each£7.25Piriteze Allergy Tablets 14's
14pk ¡ £0.55 each£7.70Optrex Hayfever Relief Eye Drops 10ml
10ml ¡ £760.00/L£7.60
Sexual Health & Wellness
Clearblue Digital Pregnancy Test
1pk ¡ £16.75 each£16.75Durex Pleasure Me 6's
6pk ¡ £1.25 each£7.50Durex Thin Feel 6's
6pk ¡ £1.33 each£7.95
Eye & Ear Care
Optrex Itchy Eyes 10ml
10ml ¡ £660.00/L£6.60
First Aid
Dettol Liquid 250ml
250ml ¡ £16.20/L£4.05Savlon Antiseptic Cream 100g
100g ¡ £50.50/kg£5.05Elastoplast Water Resistant Plasters 40's
40pk ¡ £0.09 each£3.65
Incontinence
Always Discreet Long 10's
10pk ¡ £0.31 each£3.05