Berries
Waitrose Blueberries 500g
500g ¡ £13.20/kg£6.60Waitrose Blueberries 150g
150g ¡ £17.67/kg£2.65No.1 Speciality Blueberries 225g
225g ¡ £21.11/kg£4.75Duchy Organic Blueberries 125g
125g ¡ £25.60/kg£3.20No. 1 Italian Gorgonzola DOP Piccante Blue Cheese Strength 6 200g
200g ¡ £23.00/kg£4.60Waitrose Strawberries 230g
230g ¡ £13.04/kg£3.00Waitrose Strawberries 400g
400g ¡ £10.50/kg£4.20No.1 Speciality Strawberries 227g
227g ¡ £21.15/kg£4.80No.1 Speciality Raspberries 150g
150g ¡ £25.33/kg£3.80Waitrose Raspberries 150g
150g ¡ £20.00/kg£3.00Duchy Organic Raspberries 125g
125g ¡ £28.80/kg£3.60Waitrose Blackberries 150g
150g ¡ £23.33/kg£3.50Waitrose Mixed Berries 190g
190g ¡ £19.47/kg£3.70Waitrose Blueberries 300g
300g ¡ £16.00/kg£4.80Waitrose Ready To Eat Blueberries 115g
115g ¡ £21.74/kg£2.50Waitrose Raspberries 225g
225g ¡ £20.00/kg£4.50
Bananas
Essential Fairtrade Bananas 5s
1pk ¡ £1.20 each£1.20Duchy Organic Fairtrade Bananas 6s
1pk ¡ £2.35 each£2.35Waitrose Small Fairtrade Bananas 7s
1pk ¡ £1.13 each25% off£1.13£1.50
Citrus Fruit
Cooks' Ingredients Unwaxed Lemons 8s
1pk ¡ £3.90 each£3.90Cooks' Ingredients Unwaxed Lemons 4s
1pk ¡ £2.30 each£2.30Waitrose Loose Limes each
1pk ¡ £0.34 each15% off£0.34£0.40Waitrose Loose Lemons each
1pk ¡ £0.55 each£0.55Duchy Organic Unwaxed Lemons 3s
1pk ¡ £2.65 each£2.65Essential Limes 5s 5s
1pk ¡ £1.66 each15% off£1.66£1.95Waitrose Large Oranges 6s
1pk ¡ £4.45 each£4.45Waitrose Extra Large Oranges 4s
1pk ¡ £4.45 each£4.45£3.56 loyalty card (£3.56 each)Essential Oranges 5s
1pk ¡ £1.85 each10% off£1.85£2.05Waitrose Red Grapefruit Each
1pk ¡ £0.72 each15% off£0.72£0.85Sweet Sunrise Grapefruit 2Each
1pk ¡ £1.80 each£1.80Duchy Organic Oranges Min 4
1pk ¡ £2.90 each£2.90No.1 Ippolito Oranges Minimum 3
1pk ¡ £4.20 each£4.20Waitrose Seedless Easy Peelers 600g
600g ¡ £5.33/kg£3.20Essential Mini Easy Peelers 500g
500g ¡ £3.40/kg£1.70Waitrose Easy Peelers Box 1kg
1kg ¡ £5.15/kg£5.15Waitrose Tangerines 600g
600g ¡ £5.00/kg2 for £5.40£3.00Essential Easy Peelers 600g
600g ¡ £3.15/kg10% off£1.89£2.10Waitrose Queen Easy Peelers 600g
600g ¡ £5.17/kg2 for £5.40£3.10Essential Lemons 5s
1pk ¡ £1.90 each£1.90Waitrose Blush Oranges Minimum 4
1pk ¡ £3.85 each2 for £5.40£3.85Duchy Organic Easy Peelers 600g
600g ¡ £5.00/kg£3.00
Apples & Pears
Waitrose Pink Lady Apples 4s
1pk ¡ £3.15 each£3.15Waitrose Royal Gala Apples 6s
1pk ¡ £2.30 each£2.30Waitrose Pink Lady Apples 6s
1pk ¡ £3.60 each£3.60Waitrose Granny Smith Apples 6s
1pk ¡ £2.39 each10% off£2.39£2.65Duchy Organic Gala Apples Min 4
1pk ¡ £2.95 each£2.95Waitrose British Egremont Russet Apples 5s
1pk ¡ £3.10 each£3.10Waitrose Royal Gala Apples 4s
1pk ¡ £2.39 each10% off£2.39£2.65Waitrose Envy Apples 4s
1pk ¡ £2.75 each£2.75Waitrose Braeburn Apples minimum 5
1pk ¡ £2.20 each£2.20Essential Mini Apples 6s
1pk ¡ £1.20 each£1.20Waitrose British Cox Apples 4s
1pk ¡ £2.70 each£2.70Waitrose British Cox Apples 6s
1pk ¡ £2.40 each£2.40Waitrose Braeburn Apples 4s
1pk ¡ £1.80 each25% off£1.80£2.40Waitrose Jazz Apples 4s
1pk ¡ £2.70 each10% off£2.70£3.00Waitrose Jazz Apples Minimum 5
1pk ¡ £3.20 each£3.20Waitrose Best of British Apples 4s
1pk ¡ £2.70 each£2.70£2.16 loyalty card (£2.16 each)Waitrose Perfectly Ripe Conference Pear 4s
1pk ¡ £3.10 each£3.10Waitrose Blush Pears 4s
1pk ¡ £3.35 each£3.35Waitrose Conference Pears 4s
1pk ¡ £2.40 each20% off£2.40£3.00Duchy Organic Pears 4s
1pk ¡ £3.60 each£3.60Essential Pears 5s
1pk ¡ £2.40 each£2.40Waitrose Perfectly Ripe Green Williams Pears 4s
1pk ¡ £4.20 each£4.20Husband Anniversary Pear each
1pk ¡ £4.20 each£4.20
Grapes
Waitrose Green Seedless Grapes 500g
500g ¡ £6.00/kg£3.00Waitrose Candy Seedless Grapes 400g
400g ¡ £9.63/kg£3.85Duchy Organic Limited Selection Grapes 400g
400g ¡ £10.50/kg£4.20Waitrose Black Seedless Grapes 400g
400g ¡ £8.50/kg2 for £5.40£3.40Waitrose Seedless Sable Grapes 400g
400g ¡ £9.88/kg£3.95Waitrose Cotton Candy Grapes 400g
400g ¡ £9.63/kg£3.85Waitrose Red Seedless Grapes 500g
500g ¡ £6.00/kg£3.00Waitrose Seedless Grape Selection 400g
400g ¡ £8.00/kg£3.20
Prepared Fruit
Waitrose Watermelon 300g
300g ¡ £12.60/kg15% off£3.78£4.45Waitrose Pomegranate 210g
210g ¡ £17.38/kg£3.65Waitrose Pineapple 500g
500g ¡ £8.08/kg15% off£4.04£4.75Waitrose Classic Fruit Salad 310g
310g ¡ £12.26/kg20% off£3.80£4.75Waitrose Pineapple 275g
275g ¡ £10.98/kg15% off£3.02£3.55Waitrose Berry Medley 230g
230g ¡ £13.13/kg15% off£3.02£3.55Waitrose Mango & Watermelon Fingers 300g
300g ¡ £15.83/kg£4.75Dole Fruit in Jelly Mandarins 4x123g
492g ¡ £4.88/kg20% off£2.40£3.00Waitrose Pink Lady Apple & Grapes 115g
115g ¡ £21.74/kg3 for £6£2.50Waitrose Pomegranate 350g
350g ¡ £13.57/kg£4.75Waitrose Strawberry and Grape 115g
115g ¡ £18.26/kg£2.10Essential Frozen Pineapple Chunks 500g
500g ¡ £7.90/kg£3.95Waitrose Mango Chunks 450g
450g ¡ £12.78/kg£5.75Waitrose Mango Chunks 280g
280g ¡ £16.07/kg£4.50Waitrose Orange Melon Chunks 250g
250g ¡ £12.08/kg15% off£3.02£3.55Waitrose Watermelon Fingers 600g
600g ¡ £10.50/kg£6.30Waitrose Melon Slices 280g
280g ¡ £12.68/kg£3.55Waitrose Pineapple, Melon and Mango Fingers 240g
240g ¡ £17.50/kg£4.20GOOD TO GO Melon Chunks 120g
120g ¡ £17.50/kg£2.10Waitrose Kiwi 120g
120g ¡ £20.83/kg3 for £6£2.50GOOD TO GO Coconut Chunks 80g
80g ¡ £23.75/kg£1.90GOOD TO GO Watermelon Chunks 120g
120g ¡ £17.50/kg£2.10GOOD TO GO Pomegranate Seeds 90g
90g ¡ £23.33/kg£2.10GOOD TO GO Pineapple 120g
120g ¡ £17.50/kg£2.10Waitrose Rainbow Fruit Salad 285g
285g ¡ £16.67/kg£4.75GOOD TO GO Mango 130g
130g ¡ £16.15/kg£2.10GOOD TO GO Pink Lady Apple Slices 80g
80g ¡ £26.25/kg£2.10
Other Fruit
Essential Home Ripening Plums 400g
400g ¡ £4.85/kg10% off£1.94£2.15Waitrose Plums min 4
1pk ¡ £3.10 each£3.10Waitrose Mini Watermelon Each
1pk ¡ £4.25 each£4.25£3.40 loyalty card (£3.40 each)Essential Galia Melon Each
1pk ¡ £2.75 each2 for £5.40£2.75Waitrose Honeydew Melon Each
1pk ¡ £2.39 each10% off£2.39£2.65Waitrose Cantaloupe Melon Each
1pk ¡ £3.55 each2 for £5.40£3.55Waitrose Piel De Sapo Melon Each
1pk ¡ £4.20 each£4.20No.1 Matice Melon Each
1pk ¡ £3.80 each20% off£3.80£4.75Waitrose Perfectly Ripe Golden Kiwi 4s
1pk ¡ £4.60 each2 for £6£4.60Duchy Organic Kiwi Fruit 4s
1pk ¡ £3.60 each£3.60No.1 Speciality Mango 4s
1pk ¡ £13.20 each£13.20Waitrose Extra Large Papaya Each
1pk ¡ £5.20 each£5.20Duchy Organic Gold Kiwi Fruit 4s
1pk ¡ £4.75 each£4.75Waitrose Dragon Fruit Each
1pk ¡ £4.80 each£4.80Waitrose Perfectly Ripe Kiwi 4s
1pk ¡ £3.40 each£3.40Waitrose Perfectly Ripe Large Solo Papaya Each
1pk ¡ £4.30 each£4.30Waitrose King Green Kiwi each
1pk ¡ £1.20 each£1.20Waitrose Perfectly Ripe Mango 2s
1pk ¡ £3.70 each£3.70Waitrose Supersweet Medium Pineapple Each
1pk ¡ £2.05 each£2.05Waitrose Extra Large Pineapple Each
1pk ¡ £2.80 each2 for £5.40£2.80Waitrose King Gold Kiwi each
1pk ¡ £1.20 each£1.20Waitrose Passion Fruit 3s
1pk ¡ £1.90 each£1.90Waitrose Perfectly Ripe Large Mango Each
1pk ¡ £2.75 each£2.75£2.20 loyalty card (£2.20 each)Waitrose Speciality Figs Traypack 300g
300g ¡ £18.00/kg£5.40Waitrose Perfectly Ripe Diamond Blush Nectarines 4s
1pk ¡ £4.80 each£4.80Waitrose Perfectly Ripe Amber Blush Peaches 4s
1pk ¡ £4.80 each£4.80Waitrose Golden Blush Nectarines 4s
1pk ¡ £4.80 each£4.80Waitrose White Flesh Nectarines Min 4
1pk ¡ £3.60 each£3.60Duchy Organic Plums 350g
350g ¡ £9.71/kg£3.40Waitrose Peaches Min 4
1pk ¡ £4.20 each£4.20Waitrose Yellow Flesh Nectarines Min 4
1pk ¡ £3.70 each£3.70No.1 Speciality Mango Each
1pk ¡ £4.50 each£4.50Waitrose Large Passion Fruit 2s
1pk ¡ £3.60 each2 for £6£3.60Waitrose Speciality Figs 200g
200g ¡ £20.00/kg£4.00Waitrose Speciality Figs Box 700g
700g ¡ £10.29/kg£7.20