Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Asda Express - Wilmslow Express Petrol

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Offers (155)

  • 0

    Peroni Nastro Azzurro Lager Beer Bottle 620ml

    620ml · £7.02/L

    2 for £5.50

    £4.35

  • 0

    Corona Lager Beer Bottle 620ml

    620ml · £6.77/L

    2 for £5.50

    £4.20

  • 0

    Desperados Tequila Lager Beer 650ml Bottle

    650ml · £7.46/L

    2 for £5.50

    £4.85

  • 0

    Au Vodka Blue Raspberry Soda Made with Vodka 330ml

    330ml · £15.30/L

    3 for £9

    £5.05

  • 0

    MOTH Margarita 125ml

    125ml · £47.20/L

    3 for £9

    £5.90

  • 0

    Gordon's London Dry Gin with Tonic 250ml Ready to Drink Premix Can

    250ml · £15.20/L

    3 for £9

    £3.80

  • 0

    Strongbow Dark Fruit Cider 440ml

    4pk · £3.98/L

    2 for £10

    £7.00

  • 0

    MAOAM Stripes 140g

    140g · £7.14/kg

    £0.55 off

    £1.00

    £1.55

  • 0

    Red Bull Energy Drink 8 x 250ml

    8pk · £5.08/L

    £3.39 off

    £10.16

    £13.55

  • 0

    Asahi Super Dry Beer 620ml

    620ml · £6.94/L

    2 for £5.50

    £4.30

  • 0

    Birra Moretti Lager Beer 660ml Bottle

    660ml · £6.44/L

    2 for £5.50

    £4.25

  • 0

    Heineken Original Pure Malt Lager 650ml

    650ml · £5.92/L

    2 for £5.50

    £3.85

  • 0

    Au Vodka Cherryade 330ml

    330ml · £15.30/L

    3 for £9

    £5.05

  • 0

    La Vieille Ferme 187ml

    187ml · £24.60/L

    3 for £9

    £4.60

  • 0

    Captain Morgan Original Spiced Gold and Pepsi MAX Ready to Drink 330ml 5% vol can

    330ml · £12.27/L

    3 for £9

    £4.05

  • 0

    Absolut Wild Berri Berry Flavoured Vodka 700ml

    700ml · £31.50/L

    £7.50 off

    £22.05

    £29.55

  • 0

    Villa Maria Private Bin Sauvignon Blanc Marlborough 750ml

    750ml · £16.00/L

    £3 off

    £12.00

    £15.00

  • 0

    Pepsi Max Cherry 2 Litres

    2L · £1.40/L

    2 for £4

    £2.80

  • 0

    Pepsi 2 litres

    2L · £1.40/L

    2 for £4

    £2.80

  • 0

    Stella Artois Belgium Premium Lager Beer 660ml

    660ml · £5.76/L

    2 for £5.50

    £3.80

  • View all (155)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Asda 5 Slices Honey Roast Dry Cured Ham 120g

    120g · £23.33/kg
    3 for £7
    £2.80
  • Asda Southern Fried Chicken on a Wheat Wrap

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • ASDA Carrot Sticks with a Houmous Dip 100g

    100g · £16.50/kg
    £1.65
  • Express Cuisine Chicken Tikka with Salad & Mayo

    210g · £19.05/kg
    £4.00
  • Rustlers All Day Breakfast Sausage Muffin 155g

    155g · £14.84/kg
    £2.30
  • Asda Scotch Egg 113g

    113g · £14.60/kg
    £1.65
  • Lurpak Butter Slightly Salted 200g

    200g · £16.25/kg
    £3.25
  • Asda Mini Pork Pies 100g

    2pk · £0.83 each
    £1.65
  • Asda Sliced Mild British Cheddar 10 Slices 250g

    250g · £12.60/kg
    2 for £5.45
    £3.15
  • Patak's the Original 2 Flame Baked Plain Naans

    220g · £10.45/kg
    £2.30
  • ASDA 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 310g

    310g · £8.06/kg
    £2.50
  • Mission Wraps Original 367g

    6pk · £0.31 each
    £1.85
  • Nomadic Yogurt & Oat Clusters Double Choc 169g

    169g · £12.72/kg
    £2.15
  • Ginsters Peppered Steak Slice 170g

    170g · £16.47/kg
    £2.80
  • Quorn Picnic Eggs 140g

    140g · £13.07/kg
    £0.57 off
    £1.83£2.40
  • Pasta & Sauce

    1pk · £3.00 each
    £3.00
  • Wall's 4 Pork Sausage Rolls 220g

    220g · £11.82/kg
    £2.60
  • Arla Protein Raspberry Yogurt 200g

    200g · £9.25/kg
    £1.85
  • Asda All-Day Breakfast Triple Sandwich

    1pk · £3.85 each
    £3.85
  • Feelin' Fresh

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Asda Italian Inspired Macaroni Cheese 400g

    450g · £9.11/kg
    £4.10
  • Babybel Mini Original Cheese 2 x 20g (40g)

    40g · £41.25/kg
    £1.65
  • Dairylea Cheese Slices 8 x 18.75g (150g)

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Asda Oak Smoked Ham & Cheese on Malted Bread

    1pk · £3.45 each
    £3.45
  • Asda Creamy Greek Style Yogurt 500g

    500g · £2.70/kg
    5 for £5
    £1.35
  • Muller Rice Strawberry 170g

    170g · £6.47/kg
    £1.10
  • Arla Protein Strawberry Yogurt Pouch 200g

    200g · £8.00/kg
    £1.60
  • Cathedral City Mature Cheddar 350g

    350g · £9.54/kg
    £1.11 off
    £3.34£4.45
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5 x 22.5g

    112.5g · £21.69/kg
    £0.81 off
    £2.44£3.25
  • Asda Cucumber

    1pk · £1.25 each
    2 for £1.90
    £1.25
  • Exceptional by ASDA New York Style Deli on Rye Bread

    1pk · £4.90 each
    £4.90
  • Muller Corner Strawberry Yogurt 136g

    136g · £8.09/kg
    5 for £5
    £1.10
  • Arla Protein Blueberry Yogurt 200g

    200g · £9.25/kg
    £1.85

Best Sellers 📈

View all (25)
  • Calpol Infant Sugar-Free Oral Suspension Paracetamol 2+ Months 100ml

    100ml · £44.00/L
    £4.40
    Restricted
  • Calpol SixPlus Sugar-Free Suspension Paracetamol 6+ Years 80ml

    80ml · £56.88/L
    £4.55
    Restricted
  • Gaviscon Double Action Mint Flavour 12 Chewable Tablets

    12pk · £0.40 each
    £4.80
  • Asda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Asda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls

    6pk · £0.88 each
    £5.25
  • PEDIGREE RODEO Chicken Dog Treats 7 Sticks

    120g · £17.08/kg
    £2.05
  • Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml

    500ml · £1.90/L
    £0.95
  • Fairy Max Power Washing Up Liquid 660ML

    660ml · £6.59/L
    £0.55 off
    £4.35£4.90
  • Asda Cucumber

    1pk · £1.25 each
    2 for £1.90
    £1.25
  • Asda 6 Sweet & Creamy Bananas

    6pk · £0.20 each
    2 for £1.90
    £1.20
  • Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes

    25pk · £0.12 each
    £2.95
  • Cadbury Crunchie Rocks Chocolate 100g

    100g · £26.50/kg
    £2.65
  • Cadbury Fingers Milk Chocolate Biscuits 114 Gr

    114g · £24.56/kg
    £2.80
  • McVitie's 10 The Original Jaffa Cakes

    110g · £15.91/kg
    £1.75
  • Jammie Dodgers Raspberry Flavour 140g

    140g · £7.50/kg
    £1.05
  • Evian Still Natural Mineral Water 1.5L

    1.5L · £1.30/L
    £1.95
  • Coca-Cola Classic 8 x 330ml

    8pk · £2.78/L
    £7.35
  • Fillipo Sansovino Prosecco D.O.C. Rose 75cl

    750ml · £14.40/L
    £10.80
  • Fillipo Sansovino Prosecco 75cl

    750ml · £13.93/L
    £10.45
  • BuzzBallz Strawberry 'Rita Cocktails 200ml

    200ml · £26.25/L
    3 for £12.50
    £5.25

Cosy Nights In🍂

View all (4)
  • Thats Nuts Walkers Salt & Vinegar Coated Peanuts Grab Bag 40g

    40g · £31.25/kg
    £1.25
  • Butterkist Sweet & Salty Popcorn 100g

    100g · £23.50/kg
    £2.35
  • Walkers BBQ Sauce Grab Bag Crisps 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Galaxy Counters Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 112g

    112g · £21.43/kg
    £2.40

Life in the Express Lane 💚🚀

View all (9)
  • Beer, Ale, Cider

    1pk · £5.50 each
    £5.50
  • Feelin' Fresh

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Heinz Mix & Match

    1pk · £4.65 each
    £4.65
  • Meals in Minutes

    1pk · £6.50 each
    £6.50
  • Meal Deal

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Pasta & Sauce

    1pk · £3.00 each
    £3.00
  • Picnic Picky Bits

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Premium Meal Deal

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • Yogurt Bowl

    1pk · £6.00 each
    £6.00

In-Store Price Match

View all (20)
  • Asda Onion Rings 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Calpol SixPlus Fast Melts Paracetamol Strawberry Flavour 6+ Years 12s

    12pk · £0.52 each
    £6.25
    Restricted
  • Asda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Asda Allergy & Hayfever Relief 30 Tablets

    30pk · £0.12 each
    £3.60
  • Asda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls

    6pk · £0.88 each
    £5.25
  • Asda Hero Adult Dog Gravy Selection Meaty & Poultry 6 x 400g (2.4kg)

    2.4kg · £1.92/kg
    £4.60
  • Homefire Kiln Dried Logs

    16.5L · £0.48/L
    2 for £10
    £8.00
  • Fairy Original Washing Up Liquid Green with LiftAction 320ML

    320ml · £3.91/L
    £1.25
  • Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes

    25pk · £0.12 each
    £2.95
  • Asda Dental Floss Mint Flavour 40m

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • Barratt Flumps 20g

    20g · £25.00/kg
    £0.50
  • Oreo Vanilla Cookies 154g

    154g · £11.04/kg
    £1.70
  • Highland Spring Still Spring Water 1.5 Litre

    1.5L · £0.67/L
    £1.00
  • Lucozade Energy Drink Orange 4x380ml

    4pk · £2.76/L
    £4.20
  • Asda Italian Inspired Macaroni Cheese 400g

    450g · £9.11/kg
    £4.10
  • Mission Wraps Original 367g

    6pk · £0.31 each
    £1.85
  • Asda 16 Tasty Seafood Sticks 250g

    250g · £6.60/kg
    £1.65
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.00/kg
    £2.70
  • Muller Frijj Fudge Brownie Flavour Milkshake 330ml

    330ml · £5.30/L
    £1.75
  • Exceptional by ASDA New York Style Deli on Rye Bread

    1pk · £4.90 each
    £4.90

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo