Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Greenfield

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Little Dish Mild Chicken Korma Kids Meal 200G

    200g · £20.00/kg
    £4.00
    £3.65 Clubcard (£18.25/kg)
  • Goldfish Chinese Curry Sauce Concentrate 405G

    405g · £10.25/kg
    £4.15
    £3.65 Clubcard (£9.01/kg)
  • Tesco Lemons 4 Pack

    4pk · £0.49 each
    £1.95
    £1.70 Clubcard (£0.43 each)
  • Arctic Coffee Cafe Latte 1 Litre

    £3.00
    £2.70 Clubcard
  • Tesco Watermelon Wedges 550G

    550g · £7.82/kg
    £4.30
    £3.50 Clubcard (£6.36/kg)
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • The Turmeric Co. Raw Turmeric Original Shots (420 mL)

    £7.35
    £4.85 Clubcard
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Tesco Finest 4 Signature Pork Sausages 440g

    440g · £13.52/kg
    £5.95
    £4.45 Clubcard (£10.11/kg)
  • Tesco Finest Quarter Pounders 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
    £6.15 Clubcard (£13.55/kg)
  • Tesco Finest Roasted Nut Selection 150g

    150g · £24.67/kg
    £3.70
    £2.95 Clubcard (£19.67/kg)
  • Tesco BBQ Roast Chicken Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.85 Clubcard (£22.65/kg)
  • Hovis Farmhouse Batch 400g

    400g · £4.38/kg
    £1.75
    £1.30 Clubcard (£3.25/kg)
  • Tesco Finest White Sourdough 580g

    580g · £6.64/kg
    £3.85
    £3.35 Clubcard (£5.78/kg)
  • Tesco Finest Buttermilk Pancakes with Maple Syrup 4 Pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£0.54 each)
  • innocent Kids Juicy Water Apple and Strawberry 3 x 200ml

    3pk · £1.10 each
    £3.30
    £2.20 Clubcard (£0.73 each)
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Tesco Finest Tiger Bloomer 700G

    700g · £3.79/kg
    £2.65
    £2.15 Clubcard (£3.07/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Promise Gluten FreeBread Multi Grain Loaf 480g

    480g · £10.52/kg
    £5.05
  • Tesco Chocolate Choux Buns 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.80 Clubcard (£0.90 each)
  • Yakult Original 8 X 65Ml

    8pk · £0.64 each
    £5.15
  • Tesco Finest Quarter Pounders 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
    £6.15 Clubcard (£13.55/kg)
  • Tesco Beef Casserole & Dumplings 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Greek Style Yogurt with Honey 450g

    450g · £4.67/kg
    £2.10
  • Tesco Finest Rump Steak 255G

    255g · £33.14/kg
    £8.45
  • Hartley's 10 Cal Strawberry Jelly 175g

    175g · £6.86/kg
    £1.20
  • Tesco Hot & Spicy Chicken Tenders 305g

    305g · £17.87/kg
    £5.45
  • Creamfields Mild White Cheddar 400G

    400g · £7.63/kg
    £3.05
  • Tesco Cheese & Onion 235g

    235g · £9.36/kg
    £2.20
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco British Chicken Thighs 1Kg

    1kg · £3.95/kg
    £3.95
  • Tesco Prawn Layered Salad 300G

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Muller Light Greek Style Lemon Yogurt 4X115g

    4pk · £27.83/kg
    £3.20
  • Tesco Caesar Salad Kit 250G

    250g · £9.20/kg
    £2.30
  • Tesco 2 Cheese and Bacon Chicken Kievs 260g

    260g · £17.31/kg
    £4.50
  • Tesco Continental Classic Sweet Pancakes 8 Pack

    8pk · £0.52 each
    £4.15
  • Tesco Mini Pink Lady Apples (Min 5)

    6pk · £0.48 each
    £2.85
  • Tesco Mandarin In Orange Flavour Jelly 4 x 120g

    480g · £4.48/kg
    £2.15
  • Tesco Sliced Mushrooms 250G

    250g · £6.60/kg
    £1.65
  • Tesco Finest Cooked Jumbo King Prawns 150G

    150g · £36.67/kg
    £5.50
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Southern Fried Chicken Wrap (C)

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Tesco Large Vegetable Stir Fry 570g

    570g · £4.82/kg
    £2.75
  • Tesco Finest 4 Signature Pork Sausages 440g

    440g · £13.52/kg
    £5.95
    £4.45 Clubcard (£10.11/kg)
  • Tesco Greek Style Natural Yogurt 1Kg

    1kg · £2.05/kg
    £2.05
  • Tesco All Butter Croissants 8 Pack

    8pk · £0.38 each
    £3.00
  • Graham's Natural Cottage Cheese Full Fat 300G

    300g · £7.33/kg
    £2.20
  • Munch Bunch Double Up Fromage Frais Strawberry Vanilla 4 x 85g (340g)

    4pk · £25.88/kg
    £2.20
  • Tesco Chicken Wings 1KG

    1kg · £2.80/kg
    £2.80
  • Tesco 2 Breaded Chunky Cod Fillets 350G

    350g · £19.29/kg
    £6.75
  • Tesco Tenderstem Broccoli Tips 120G

    120g · £17.92/kg
    £2.15
  • Tesco Fresh Cream Raspberry Turnover 2 Pack, 148 G

    148g · £15.54/kg
    £2.30
  • Tesco Lemons 4 Pack

    4pk · £0.49 each
    £1.95
    £1.70 Clubcard (£0.43 each)
  • St Pierre Sesame Seeds Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.99 each
    £3.95
  • Tesco Ripe Bananas 5 Pack

    5pk · £0.18 each
    £0.90
  • Tesco Finest Rye & Mixed Seed Sourdough loaf 400G

    400g · £6.50/kg
    £2.60
  • Tesco 10 Mild Slices 200G

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Tesco Baby Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
  • Brioche Pasquier Pain Au Chocolat 6 Pack

    6pk · £58.89/kg
    £2.65
  • Hazelmere Goose Fat Blend With Beef Dripping 220g

    220g · £15.00/kg
    £3.30
  • Tesco Crispy Chicken Tenders 305g

    305g · £17.87/kg
    £5.45
  • Tesco White Toastie Bread Thick Sliced 800g

    800g · £1.00/kg
    £0.80
  • Tesco Strawberries 400G

    400g · £7.25/kg
    £2.90
  • Tesco Vegetable Sushi Snack 70g

    70g · £21.43/kg
    £1.50
  • Tesco Coleslaw 500g

    500g · £3.90/kg
    £1.95
  • Tesco 6 Cheese & Onion Rolls 360g

    360g · £5.28/kg
    £1.90
  • Tesco Cheese & Tomato Pasta 300G (C)

    300g · £6.00/kg
    £1.80
  • Hovis Wholemeal Thick Sliced Bread 800g

    800g · £2.38/kg
    £1.90
  • Tesco 2 Lemon & Pepper Sea Bass Fillets 200G

    200g · £35.75/kg
    £7.15
  • Tesco British Roast Beef Slices 90g

    90g · £27.22/kg
    £2.45
  • Tesco Diced Beef 400G

    400g · £14.38/kg
    £5.75
  • Tesco Egg Custard Tarts 2 Pack

    2pk · £0.53 each
    £1.05

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Greenfield

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo