Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Greenfield

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Chicago Town Tiger Crust Pizza - Double Pepperoni 320g

    320g · £16.56/kg
    £5.30
    £3.45 Clubcard (£10.78/kg)
  • Haribo Supermix Fruit Milk & Sweet Foam Gums 175G

    175g · £9.71/kg
    £1.70
    £1.00 Clubcard (£5.71/kg)
  • Carmex Moisturising Strawberry Lipbalm SPF15 4.25g

    4g · £937.50/kg
    £3.75
    £2.65 Clubcard (£662.50/kg)
  • Tesco Gala Apples

    5pk · £0.42 each
    £2.10
    £1.55 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Red Seedless Grapes 500G

    £2.40
    £2.15 Clubcard
  • Tesco Sweet Gem Lettuce

    2pk · £0.63 each
    £1.25
    £1.00 Clubcard (£0.50 each)
  • Arla LactoFREE Semi Skimmed Milk Drink 2L

    £4.00
    £3.40 Clubcard
  • Bertolli Original Spread 450G

    450g · £9.00/kg
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£8.00/kg)
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • Dove Advanced Care Original 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £3.15 Clubcard
  • Tesco Finest 4 Signature Pork Sausages 440g

    440g · £13.52/kg
    £5.95
    £4.45 Clubcard (£10.11/kg)
  • Tesco Finest Quarter Pounders 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
    £6.15 Clubcard (£13.55/kg)
  • Quorn 7 Picnic Eggs 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Fairy Platinum Plus All In One Lemon Dishwasher 36 capsules 558g

    558g · £25.09/kg
    £14.00
    £11.00 Clubcard (£19.71/kg)
  • Warburtons Thin Sliced Seeded Protein Bagels 4 Pack

    4pk · £0.59 each
    £2.35
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Fairy Max Power Eucalyptus Anti-Bacterial Washing Up Liquid 545ml

    £3.95
    £3.55 Clubcard
  • Dove Women Cotton & Sea Minerals 72h Roll-On Antiperspirant Deodorant 50ml

    £4.20
    £2.25 Clubcard
  • Soreen Banana Lunchbox Loaves 5 Pack

    150g · £15.33/kg
    £2.30
    £1.55 Clubcard (£10.33/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Wasabi Japanese Feast for One 550G

    550g · £13.09/kg
    £7.20
  • Promise Gluten FreeBread Multi Grain Loaf 480g

    480g · £10.52/kg
    £5.05
  • YO! Crispy Salmon Dragon Rolls 202g

    202g · £24.26/kg
    £4.90
  • Yakult Original 8 X 65Ml

    8pk · £0.64 each
    £5.15
  • Tesco Finest Quarter Pounders 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
    £6.15 Clubcard (£13.55/kg)
  • Tesco Beef Casserole & Dumplings 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Finest Rump Steak 255G

    255g · £33.14/kg
    £8.45
  • Tesco Hot & Spicy Chicken Tenders 305g

    305g · £17.87/kg
    £5.45
  • Tesco 2 Cheese and Bacon Chicken Kievs 260g

    260g · £17.31/kg
    £4.50
  • Tesco Cheese & Onion 235g

    235g · £9.36/kg
    £2.20
  • Tesco Mandarin In Orange Flavour Jelly 4 x 120g

    480g · £4.48/kg
    £2.15
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • Tesco Chocolate Choux Buns 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.80 Clubcard (£0.90 each)
  • Heck Chicken 10 Italia Sausages 340G

    340g · £12.94/kg
    £4.40
  • Tesco All Butter Croissants 8 Pack

    8pk · £0.38 each
    £3.00
  • Tesco Large Vegetable Stir Fry 570g

    570g · £4.82/kg
    £2.75
  • Tesco Cream & Strawberry Jam Doughnuts 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.75 Clubcard (£0.88 each)
  • Graham's Natural Cottage Cheese Full Fat 300G

    300g · £7.33/kg
    £2.20
  • Tesco Finest 4 Signature Pork Sausages 440g

    440g · £13.52/kg
    £5.95
    £4.45 Clubcard (£10.11/kg)
  • Tesco White Toastie Bread Thick Sliced 800g

    800g · £1.00/kg
    £0.80
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Finest Rye & Mixed Seed Sourdough loaf 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco Gala Apples

    5pk · £0.42 each
    £2.10
    £1.55 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Tenderstem Broccoli Tips 120G

    120g · £17.92/kg
    £2.15
  • Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £5.00/kg
    £2.90
  • Brioche Pasquier Pain Au Chocolat 6 Pack

    6pk · £58.89/kg
    £2.65
  • Quorn 7 Picnic Eggs 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco 10 Mild Slices 200G

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Tesco British Wafer Thin Cooked Ham Slices 120g

    120g · £20.42/kg
    £2.45
  • Tesco Vegetable Samosas 4 Pack 216g

    216g · £16.67/kg
    £3.60
  • Eastman's Sliced Cooked Chicken Tikka 240G

    240g · £9.17/kg
    £2.20
  • Hazelmere Goose Fat Blend With Beef Dripping 220g

    220g · £15.00/kg
    £3.30
  • Tesco Baby Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Tesco British Chicken Thighs 1Kg

    1kg · £3.95/kg
    £3.95
  • St Pierre Sesame Seeds Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.99 each
    £3.95
  • Tesco Coleslaw 500g

    500g · £3.90/kg
    £1.95
  • Tesco Vegetable Sushi Snack 70g

    70g · £21.43/kg
    £1.50
  • Tesco 6 Cheese & Onion Rolls 360g

    360g · £5.28/kg
    £1.90
  • Simply Doughnuts Mini Classic and Sugar Ring 8 Pack

    8pk · £0.25 each
    £2.00
  • The Collective Suckies Peach Apricot Yogurt 90G

    90g · £14.44/kg
    £1.30
  • Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Tesco Cheese & Tomato Pasta 300G (C)

    300g · £6.00/kg
    £1.80
  • Tesco Greek Style Yogurt with Honey 450g

    450g · £4.67/kg
    £2.10
  • Hovis Wholemeal Thick Sliced Bread 800g

    800g · £2.56/kg
    £2.05
  • Tesco 2 Breaded Chunky Cod Fillets 350G

    350g · £18.00/kg
    £6.30
  • Tesco British Roast Beef Slices 90g

    90g · £27.22/kg
    £2.45
  • Tesco Egg Custard Tarts 2 Pack

    2pk · £0.53 each
    £1.05
  • Tesco Wholemeal Tortilla Wraps 8 pack

    8pk · £0.20 each
    £1.60
  • Tesco Strawberries 400G

    400g · £7.25/kg
    £2.90
  • Tesco Red Seedless Grapes 500G

    £2.40
    £2.15 Clubcard
  • Tesco British Baby Chestnut Mushrooms 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
  • Tesco Continental Classic Sweet Pancakes 8 Pack

    8pk · £0.56 each
    £4.45

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Greenfield

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo