Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Sale

Allergens and info

2.40 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    £6.00
    Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    £3.50
    Clubcard
  • Tesco Gala Apples

    5pk · £0.42 each
    £2.10
    £1.55 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Finest All Rounder Potatoes 2Kg

    2kg · £1.55/kg
    £3.10
    £2.55 Clubcard (£1.28/kg)
  • Tesco Mini Carrots 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Fine Beans 80g

    80g · £21.88/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Chopped Caesar Salad Kit 260g

    260g · £12.31/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£10.77/kg)
  • Tesco Peeled Potatoes 750G

    750g · £3.47/kg
    £2.60
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Organic Carrots 700G

    700g · £2.21/kg
    £1.55
    £1.35 Clubcard (£1.93/kg)
  • Cathedral City Minis Mature Cheddar Cheese 6x20g

    6pk · £145.00/kg
    £2.90
    £2.60 Clubcard (£130.00/kg)
  • Whitby Seafoods Jumbo Scampi 200g

    200g · £31.50/kg
    £6.30
    £4.80 Clubcard (£24.00/kg)
  • Tesco Simply Smashed Avocado - 100g

    100g · £17.50/kg
    £1.75
    £1.50 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco Tempura Cauliflower Bites 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Tempura Carrots Wedges 150g

    150g · £25.67/kg
    £3.85
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Seasoned Roast Potatoes 800G

    800g · £3.75/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • Kenco Millicano Intense Instant Coffee 90G

    90g · £89.44/kg
    £8.05
    £4.55 Clubcard (£50.56/kg)
  • Tesco Baby Corn and Mangetout 190g

    190g · £14.74/kg
    £2.80
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 6 Mini Garlic Stuffed Mushrooms 185g

    185g · £13.24/kg
    £2.45
    3 for 2 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco 2 Sweet Chill Hot Smoked Salmon Fillets 180G

    180g · £39.72/kg
    £7.15
  • Tesco Finest Rump Steak 255G

    255g · £33.14/kg
    £8.45
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Tesco Finest 12 Beef & Herb Meatballs 336G

    336g · £18.30/kg
    £6.15
  • Tesco Chicken Casserole 300G

    300g · £10.50/kg
    £3.15
  • Activia Rhubarb & Mixed Fruit Low Fat Gut Health Yoghurt Multipack 8x115g

    920g · £6.09/kg
    £5.60
  • Eastman's Sliced Cooked Chicken 240G

    240g · £9.17/kg
    £2.20
  • Tesco Fine Beans 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Tesco Caesar Salad Kit 250G

    250g · £9.20/kg
    £2.30
  • Tesco Finest Ribeye Steak 227G

    227g · £45.59/kg
    £10.35
  • Whitby Seafoods Jumbo Scampi 200g

    200g · £31.50/kg
    £6.30
    £4.80 Clubcard (£24.00/kg)
  • St Pierre 4 Soft Pretzel Sandwich Rolls

    4pk · £0.89 each
    £3.55
  • Tesco Unsmoked Back Bacon Rashers 10 Pack 300g

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • Tesco Strawberries 227G

    227g · £11.45/kg
    £2.60
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g

    750g · £10.87/kg
    £8.15
  • Tesco 8 All Butter Croissants 400g

    400g · £8.00/kg
    £3.20
  • Warburtons Original Farmhouse 800g

    800g · £2.38/kg
    £1.90
  • Tesco Romaine Hearts Twin Pack

    2pk · £0.73 each
    £1.45
  • Tesco Hot & Spicy Chicken Tenders 305g

    305g · £15.08/kg
    £4.60
  • Tesco Chopped Caesar Salad Kit 260g

    260g · £12.31/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£10.77/kg)
  • Tesco Finest Fish Pie 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.27 each
    £3.25
  • Tesco Gala Apples

    5pk · £0.42 each
    £2.10
    £1.55 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Tesco Finest Moroccan Inspired Couscous 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
  • Tesco Beef Meatballs 12 Pack 336g

    336g · £13.69/kg
    £4.60
  • Tesco Finest Coleslaw 180g

    180g · £11.11/kg
    £2.00
  • Tesco Chicken Korma With Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Beef Fillet Steak 170G

    170g · £60.59/kg
    £10.30
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Maple Glazed Gammon 600g

    600g · £9.08/kg
    £5.45
  • Tesco BBQ Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
  • Tesco British Chicken Drumstick Fillets 600g

    600g · £6.83/kg
    £4.10
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 400g

    400g · £2.50/kg
    £1.00
  • Tesco 12 Cumberland Chicken Chipolatas 375g

    375g · £9.47/kg
    £3.55
  • Tesco Chocolate Filled Crepes 6 pack

    192g · £13.28/kg
    £2.55
  • Tesco British Unsalted Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Paneer Cheese 200G

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Tesco Finest 6 British Pork & Caramelised Onion Sausages 400G

    400g · £9.38/kg
    £3.75
  • Tesco British Chicken Breast Mini Fillets 400G

    400g · £13.25/kg
    £5.30

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Sale

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo