Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Sale

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • Activia Vanilla No Added Sugar Fat Free Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £32.17/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£17.39/kg)
  • Tesco Asparagus & Tenderstem Broccoli 190G

    190g · £14.74/kg
    £2.80
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Grated Four Cheese 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Applewood Slices 160G

    160g · £22.50/kg
    £3.60
    2 for £4.50 Clubcard
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Toblerone Limited Edition Milk Chocolate with Crispy Caramel Salted Pieces 340g

    340g · £23.68/kg
    £8.05
    £6.00 Clubcard (£17.65/kg)
  • Haribo Starmix 175G

    175g · £9.71/kg
    £1.70
    £1.00 Clubcard (£5.71/kg)
  • Actimel Forest Fruit Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g

    1kg · £6.65/kg
    £6.65
    £3.75 Clubcard (£3.75/kg)
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • Tesco Finest Pork Loin Steaks 400G

    400g · £19.50/kg
    £7.80
    £3.95 Clubcard (£9.88/kg)
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5X22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Rummo Gluten Free Potato Gnocchi 500g

    500g · £8.50/kg
    £4.25
    £3.60 Clubcard (£7.20/kg)
  • Lynx Blue Lavender 72h Fine Fragrance Deodorant Bodyspray for Men 150ml

    £8.25
    £4.55 Clubcard
  • Original Source Mint Shower Gel 250M

    £2.25
    £1.60 Clubcard
  • Air Wick Active Fresh Refill Berries & Peach Blossom Air Freshener 228ml

    £9.00
    £5.50 Clubcard
  • Old Spice Sport Power Antiperspirant Stick 50ml

    £5.30
    £3.05 Clubcard
  • Dishmatic Clean N Wipe Microfibre Cloths 8pk

    8pk · £0.78 each
    £6.20
    £4.00 Clubcard (£0.50 each)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Wasabi Sweet Chilli Chicken Yakisoba Noodles 450G

    450g · £13.89/kg
    £6.25
  • YO! Crispy Salmon Dragon Rolls 202g

    202g · £24.26/kg
    £4.90
  • The Gym Kitchen Chicken Tikka 400G

    400g · £12.00/kg
    £4.80
  • Tesco Finest Prawn Cocktail 170G

    170g · £29.12/kg
    £4.95
  • Tesco Roast Chicken Drumsticks 350g

    350g · £11.43/kg
    £4.00
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g

    750g · £10.93/kg
    £8.20
  • The Laughing Cow Original Dip & Crunch x4 140g

    4pk · £65.71/kg
    £2.30
  • Tesco British Unsalted Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Grated Four Cheese 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Arla Protein Blueberry Yogurt 200G

    200g · £7.50/kg
    £1.50
  • Yop Raspberry Flavour Yogurt Drink 825g

    825g · £2.97/kg
    £2.45
  • Attack A Snak Pepperoni & Cheese Wrap Kit 83G

    83g · £22.89/kg
    £1.90
  • Tesco Spinach & Ricotta Cannelloni 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Chicken Korma With Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Finest Wiltshire Finely Sliced Ham 200g

    200g · £32.25/kg
    £6.45
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • Tesco Bangers & Mash 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Mascarpone Cheese 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Applewood Slices 160G

    160g · £22.50/kg
    £3.60
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco 50% Less Fat Soft Cheese 200G

    200g · £9.00/kg
    £1.80
  • Tesco British Roast Beef Slices 90g

    90g · £27.22/kg
    £2.45
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5X22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)
  • Arla Protein Yogurt - Passionfruit & Papaya 200g

    200g · £7.50/kg
    £1.50
  • Tesco Finest Red Velvet Cake 405g

    405g · £12.96/kg
    £5.25
  • Tesco Mini Roast Chicken Dinner 458G

    458g · £14.63/kg
    £6.70
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Steak & Ale Puff Pastry Pie 500G

    500g · £11.10/kg
    £5.55
  • Tesco Butterpak Spreadable - Slightly Salted 500g

    500g · £5.10/kg
    £2.55
  • The Gym Kitchen Korean BBQ Chicken Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Cheestrings Twisted Cheese Snacks 8Pk 160G

    8pk · £180.00/kg
    £3.60
  • Tesco Banana Pancakes 6 pack

    6pk · £0.29 each
    £1.75
  • Cotton Candy Seedless Grapes 400g

    400g · £7.75/kg
    £3.10
  • Philadelphia Light Low Fat Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Yamas! Authentic Cypriot Halloumi Pdo 200G

    200g · £20.00/kg
    £4.00
  • Philadelphia Light Low Fat Soft Cream Cheese 165G

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Tesco Large Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Tesco Pepperoni Pasta Bake 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Baby Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
  • Tesco Beef Ribeye Steak 227G

    227g · £38.55/kg
    £8.75
  • Tesco Chicken Caesar Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Finest Rye & Mixed Seed Sourdough loaf 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco British Baby Chestnut Mushrooms 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
  • Tesco Mixed Leaf Salad 120G

    120g · £12.92/kg
    £1.55
  • Tesco Babyleaf Salad 90G

    90g · £12.22/kg
    £1.10
  • Tesco Lactose Free Greek Yogurt 400G

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Tesco Asparagus & Tenderstem Broccoli 190G

    190g · £14.74/kg
    £2.80
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Little Gem Lettuce Twin Pack

    2pk · £0.45 each
    £0.90

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Sale

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo