Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Save with Clubcard
    Save with Clubcard
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Custard, Cream & Jelly Desserts

  • Nestle Rolo Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Nestle Milkybar Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Hartley's Sugar Free Strawberry Jelly 6x115g

    6pk · £33.04/kg
    £3.80
    £3.05 Clubcard (£26.52/kg)
  • Ms Mollys Chocolate Layered Dessert 100G

    100g · £14.00/kg
    £1.40
  • Cadbury Dairy Milk Pots Of Joy 350G

    350g · £10.71/kg
    £3.75
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Nestle Quality Street Toffee Penny Dessert 2x65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Ms Mollys Toffee Layered Dessert 100G

    100g · £14.00/kg
    £1.40
  • Tesco Caramel Panna Cotta Dessert 2 X120g

    2pk · £25.00/kg
    £3.00
  • Ms Molly's Strawberry Trifles (2 x 115g) 230g

    230g · £5.87/kg
    £1.35
  • Cadbury Dairy Milk Caramel Trifle 2x90g

    2pk · £28.89/kg
    £2.60
  • Tesco Strawberry Trifles 3 x 135g (405g)

    405g · £5.06/kg
    £2.05
  • Tesco Gooseberry Fool 114g

    114g · £11.40/kg
    £1.30
  • Muller Light Dessert Layers Chocolate Caramel 4x90g

    4pk · £30.00/kg
    £2.70
  • Tesco Tiramisu Dessert 500g

    500g · £8.40/kg
    £4.20
  • Tesco Raspberry Trifles 3 x 135g 405g

    405g · £5.06/kg
    £2.05
  • Tesco Double Chocolate Sundae Dessert 200G

    200g · £12.75/kg
    £2.55
  • Bonne Maman Creme Brulee Dessert 2x100g

    2pk · £20.75/kg
    £4.15
  • Tesco Raspberry Trifle 600g

    600g · £7.58/kg
    £4.55
  • Ms Molly's Fruit Cocktail Trifle 472g

    472g · £4.45/kg
    £2.10
  • Tesco Mandarin In Orange Flavour Jelly 4 x 120g

    480g · £4.48/kg
    £2.15
  • Hartley's 10 Cal Blueberry & Blackcurrant Jelly 4x175g

    4pk · £20.86/kg
    £3.65
  • Ms Molly's Jelly & Custard Dessert 3 Pack 375G

    375g · £3.33/kg
    £1.25
  • Yorkie Milk Chocolate Dessert 2x65g

    2pk · £43.85/kg
    £2.85
    £1.65 Clubcard (£25.38/kg)
  • Gü Chocolate & Honeycomb Dessert 2x86.5g

    2pk · £56.98/kg
    £4.90
    £3.45 Clubcard (£40.12/kg)
  • Cadbury Dairy Milk Button & Chunk Desserts 4x75g

    4pk · £62.00/kg
    £4.65
  • Hartley's 10 Cal Mango & Passionfruit Jelly 175g

    175g · £6.29/kg
    £1.10
  • Tesco Finest Coffee & Amaretto Tiramisu 2x85g

    2pk · £48.24/kg
    £4.10
  • Cadbury Dairy Milk Dessert with Freddo 4x75g

    4pk · £62.00/kg
    £4.65
  • Dole Fruit In Orange Flavour Jelly - Mandarins 4 x 123g

    4pk · £23.98/kg
    £2.95
  • Muller Light Dessert Milk Chocolate 4x90g

    4pk · £30.00/kg
    £2.70
  • Tesco Creme Caramel 4x100g

    400g · £4.88/kg
    £1.95
  • Bonne Maman Creme Caramel Dessert 4 x 100g

    4pk · £41.50/kg
    £4.15
  • Hartley's 10 Cal Strawberry Jelly 175g

    175g · £6.29/kg
    £1.10
  • Hartley's 10 Cal Raspberry Jelly 175g

    175g · £6.29/kg
    £1.10
  • Tesco Tiramisu 2 x 85g

    170g · £16.47/kg
    £2.80
  • Tesco Chocolate Supremes 6 x 85g

    6pk · £24.71/kg
    £2.10
  • Cadbury Dairy Milk Trifle 2 x 90g

    2pk · £28.89/kg
    £2.60
  • Cocon Assorted Fruit Jelly Pudding 6 X 80G

    6pk · £33.75/kg
    £2.70
  • Cadbury Dairy Milk Buttons Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Hartley's Sugar Free Raspberry Jelly 125g

    115g · £8.70/kg
    £1.00
  • Hartley's Orange Jelly 125g

    125g · £8.00/kg
    £1.00
  • Hartley's Strawberry Jelly 125g

    125g · £8.00/kg
    £1.00
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • The Delicious Dessert Company Sticky Toffee Eclairs 2 Pack

    2pk · £1.85 each
    £3.70
  • Ms Molly's Belgian Chocolate Eclairs 2 Pack

    2pk · £0.55 each
    £1.10
  • Tesco Belgian Chocolate Profiterole Pot 90g

    90g · £31.67/kg
    £2.85
  • Tesco Belgian Chocolate Eclairs 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
  • Tesco Ready To Serve Custard 500G

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • Ambrosia Ready To Eat Devon Custard 4 X 120G

    4pk · £30.83/kg
    £3.70
    £3.20 Clubcard (£26.67/kg)
  • View all (74)

Sponge Puddings

  • Gü Chocolate Melt in the Middle Pudding 2 x 90g

    2pk · £54.44/kg
    £4.90
  • Tesco Chocolate Sponge Puddings 2 Pack 210g

    2pk · £31.43/kg
    £3.30
  • Auntys Spotted Dick Steamed Puddings 2 Pack 190G

    95g · £18.95/kg
    £1.80
  • Auntys Sticky Toffee Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £18.95/kg
    £1.80
  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding 400 g

    400g · £17.13/kg
    £6.85
    £5.35 Clubcard (£13.38/kg)
  • Tesco Finest Melt in the Middle Chocolate Fondants 2 Pack 310g

    2pk · £30.00/kg
    £4.65
  • Cadbury Milk Chocolate Puddings 2X95g

    2pk · £33.16/kg
    £3.15
  • Auntys Golden Syrup Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £18.95/kg
    £1.80
  • Tesco 2 Syrup Sponge Puddings 210g

    2pk · £31.43/kg
    £3.30
  • Tesco 2 Sticky Toffee Puddings 220g

    2pk · £30.00/kg
    £3.30
  • Tesco Raspberry Jam Roly Poly 460G

    460g · £12.07/kg
    £5.55
  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding 400g

    400g · £16.13/kg
    £6.45
  • Tesco Hot Chocolate Fudge Pudding 500g

    500g · £9.90/kg
    £4.95

Cheesecakes

  • Tesco 2 Lemon Cheesecake Slices 180g

    2pk · £41.11/kg
    £3.70
  • Gü Zillionaire Cheesecake Dessert 2 x 84.5g

    2pk · £58.33/kg
    £4.90
    £3.45 Clubcard (£41.07/kg)
  • English Cheesecake Company Pistachio Creamy Cheesecake Slice 180g

    180g · £26.94/kg
    £4.85
  • Tesco Finest Passionfruit & Raspberry Cheesecake 500g

    500g · £12.60/kg
    £6.30
  • Gu Salted Pistachio Cheesecake Dessert (2x74.5g)

    2pk · £66.22/kg
    £4.90
    £3.45 Clubcard (£46.62/kg)
  • Gu White Chocolate & Raspberry Cheesecake Dessert (2x80.5g)

    2pk · £61.25/kg
    £4.90
    £3.45 Clubcard (£43.13/kg)
  • Tesco 2 Raspberry Cheesecake Slices 180g

    2pk · £41.11/kg
    £3.70
  • Tesco Strawberry Cheesecake 3 X 100G

    3pk · £32.50/kg
    £3.25
  • Gu Salted Caramel Cheesecake Dessert (2x82g)

    2pk · £59.76/kg
    £4.90
  • English Cheesecake Company 2 Vanilla & Biscoff Cheesecake Slices 180g

    180g · £27.22/kg
    £4.90
  • Gu Strawberry & Clotted Cream Cheesecake Dessert (2x82g)

    2pk · £59.76/kg
    £4.90
  • Gu Key Lime Pie Cheesecake Dessert (2x70g)

    2pk · £70.00/kg
    £4.90
    £3.45 Clubcard (£49.29/kg)
  • Gü Caramelised Biscuit Cheesecake Dessert 2x82g

    2pk · £59.76/kg
    £4.90
  • Gü Plant Spanish Vegan Lemon Cheesecake Dessert 2 x 92g

    2pk · £55.98/kg
    £5.15
    £4.15 Clubcard (£45.11/kg)
  • Tesco Finest Lemon & Mascarpone Cheesecake 500g

    500g · £12.60/kg
    £6.30

Chilled Desserts

  • Nestle Milkybar Mousse 4 X55g

    4pk · £44.55/kg
    £2.45
  • Aero Chocolate Mousse 4 X59g

    4pk · £41.53/kg
    £2.45
  • Tesco Strawberry Mousse 6 x 55g

    6pk · £22.73/kg
    £1.25
  • Tesco Finest Coffee Mousse 100G

    100g · £14.50/kg
    £1.45
  • Nestle Aero Peppermint Chocolate Mousse 4x58g

    4pk · £42.24/kg
    £2.45
  • Bonne Maman Strawberry Mousse 2 x 70g

    2pk · £35.00/kg
    £2.45
  • Cadbury Dairy Milk Caramel Mousse 4 x 60g

    4pk · £35.83/kg
    £2.15
  • Tesco Chocolate Mousse 6 x 55g

    6pk · £22.73/kg
    £1.25
  • Ski Strawberry Mousse 4 X60g

    4pk · £31.67/kg
    £1.90
  • Aero Orange & Chocolate Mousse 4 x 58g

    4pk · £42.24/kg
    £2.45
  • Nestle After Eight Mousse 4X57g

    4pk · £58.77/kg
    £3.35
  • Gü Milk Chocolate Mousse Dessert 2 x 52g

    2pk · £68.27/kg
    £3.55
  • Muller Rice Original Low Fat Dessert 170G

    170g · £6.76/kg
    £1.15
  • Ambrosia Ready To Eat Creamed Rice Pudding 4 X 120G

    4pk · £30.83/kg
    £3.70
    £3.20 Clubcard (£26.67/kg)
  • Rachel's Organic Divine Rice 2 X150g

    2pk · £18.33/kg
    £2.75
  • Ambrosia Deluxe Rice Pudding - Madagascan Vanilla 2 x 110g

    2pk · £21.82/kg
    £2.40
    £2.05 Clubcard (£18.64/kg)
  • Stockwell & Co. Rice Pudding 400G

    400g · £1.38/kg
    £0.55
  • Muller Rice Low Fat Dessert - Apple & Raspberry 6 x 170g

    6pk · £28.53/kg
    £4.85
    £4.00 Clubcard (£23.53/kg)
  • Muller Rice Low Fat Dessert - Original & Strawberry 6 x 170g

    6pk · £28.53/kg
    £4.85
    £4.00 Clubcard (£23.53/kg)
  • Ambrosia Rice Pudding 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Ambrosia Light Rice Pudding 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Muller Rice Strawberry Low Fat Dessert 170G

    170g · £6.76/kg
    £1.15
  • Muller Rice Vanilla Custard Low Fat Dessert 170G

    170g · £6.76/kg
    £1.15
  • Bonne Maman baba au rhum Dessert 2x140g

    2pk · £29.64/kg
    £4.15
  • Ferrero Kinder Pingui 4 X 30G

    4pk · £86.67/kg
    £2.60
  • The Pizza Company Cookie Dough Dessert 150G

    150g · £32.00/kg
    £4.80
  • Tesco Mini Churros 205g

    205g · £27.07/kg
    £5.55
  • Nestle Nesquik Milk Slice - Chocolate 4x26g

    4pk · £67.31/kg
    £1.75
  • Tesco Finest Sicilian Lemon & Stem Ginger Possets 2 x 93g

    2pk · £50.00/kg
    £4.65
  • Kinder Milk Slice Milk And Honey 3 X 28G

    3pk · £53.57/kg
    £1.50
  • Bonne Maman Milk Chocolate Mousse 4x70g

    4pk · £63.57/kg
    £4.45
  • Aero Pistachio & Chocolate Mousse 4 x 58g

    4pk · £41.38/kg
    £2.40

Cakes

  • Tesco Coconut & Raspberry Loaf Cake

    1pk · £2.50 each
    £2.50
  • Ms Molly's Jumbo Chocolate & Vanilla Swiss Roll

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Ms Molly's Jumbo Strawberry & Vanilla Swiss Roll

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Tesco Toasty Walnut Cake

    1pk · £2.65 each
    £2.65
  • Tesco Iced Madeira Cake

    1pk · £2.65 each
    £2.65
  • Tesco Lemon Loaf Cake Baked in the Tray

    1pk · £2.50 each
    £2.50
  • Tesco Genoa Fruit Cake

    1pk · £3.30 each
    £3.30
  • McVitie's Jamaica Ginger Sticky Pudding Cake

    1pk · £2.15 each
    £2.15
  • Tesco Strawberry Jam Victoria Sponge Cake 360g

    360g · £13.75/kg
    £4.95
  • Tesco Finest Free From Victoria Sponge Cake 6 Serves

    1pk · £6.65 each
    £6.65
  • Tesco Finest Free From Carrot Cake

    1pk · £6.65 each
    £6.65
  • Mr Kipling Exceedingly Good Battenberg Cake

    230g · £10.65/kg
    £2.45
  • Soreen Banana Fruit Loaf 260g

    260g · £7.31/kg
    £1.90
  • Ms Molly's Raspberry Swiss Roll

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Tesco Finest Chocolate Cake 6 Servings

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Cherry Madeira Cake

    1pk · £2.65 each
    £2.65
  • Tesco Finest Red Velvet Cake 405g

    405g · £12.96/kg
    £5.25
  • Tesco Finest Coffee and Walnut Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Celebration Cupcakes - Vanilla 6 Pack

    6pk · £1.08 each
    £6.45
  • Hello Kitty Pink Sponge Celebration Cake

    1pk · £19.00 each
    £19.00
  • Simply Delicious Football Cake

    1pk · £14.00 each
    £14.00
  • Marvel Avengers Half Vanilla & Half Chocolate Celebration Cake

    1pk · £19.35 each
    £19.35
  • TESCO FREE FROM STRIPEY CATERPILLAR CAKE

    1pk · £10.00 each
    £10.00
  • Ms Molly's Chocolate Celebration Cake

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • STUDIO BAKERY letterbox brownies

    1pk · £14.00 each
    £14.00
  • Tesco Happy Birthday Chocolate Cake

    1pk · £16.00 each
    £16.00

Crumbles, Pies & Tarts

  • Mr Kipling Vanilla Birthday Cake Tarts 4 Pack

    4pk · £0.68 each
    £2.70
    £1.45 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Egg Custard Tarts 4 Pack

    4pk · £0.34 each
    £1.35
  • Mr Kipling Strawberries & Cream Cake Tarts 4 pack

    4pk · £0.68 each
    £2.70
    £1.45 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Millionaire 4 Pack Tarts

    4pk · £0.58 each
    £2.30
  • Tesco 4 Chocolate Orange Tarts

    4pk · £0.58 each
    £2.30
  • Tesco Assorted 6 Jam Fruity Tarts

    6pk · £0.21 each
    £1.25
  • Tesco Morello Cherry Bakewell Tart 410G

    410g · £9.27/kg
    £3.80
  • Tesco Cherry Bakewell Tarts - Almond, Plum, Raspberry 6 Pack

    6pk · £0.28 each
    £1.65
  • Tesco Egg Custard Tarts 2 Pack

    2pk · £0.53 each
    £1.05
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Tesco Free From Cherry Bakewell Tarts 4 Pack

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • Tesco Lemon Curd Tarts 6 Pack

    6pk · £0.20 each
    £1.20
  • Tesco Raspberry Bakewell Tart 350g

    350g · £15.86/kg
    £5.55
  • Tesco Free From Caramelised Apple Crumble Pies 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
  • Tesco Bramley Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.25 each
    £1.50
  • Mr Kipling Bramley Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.72 each
    £4.30
  • Tesco Apple Lattice Pie 500G

    500g · £9.30/kg
    £4.65
  • Tesco 2 Rhubarb Crumbles 270g

    2pk · £24.44/kg
    £3.30
  • Tesco Free From Bramley Apple Pies 4 Pack

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • Tesco Apple Crumble 500g

    500g · £11.10/kg
    £5.55

Canned Desserts

  • Ambrosia Rice Pudding 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Ambrosia Low Fat Rice Pudding 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Ambrosia Creamed Semolina 400G Tin

    400g · £6.88/kg
    £2.75
  • Ambrosia My Mini Rice 6 x 55g

    6pk · £61.82/kg
    £3.40
  • Tesco Reduced Fat Rice Pudding 400G

    400g · £3.25/kg
    £1.30
  • Tesco Rice Pudding 400G

    400g · £3.25/kg
    £1.30
  • Ambrosia Creamed Rice Sultanas & Nutmeg 400G Tin

    400g · £6.88/kg
    £2.75
  • Ambrosia Deluxe Rice Pudding Dessert 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Ambrosia Tapioca Pudding 400g

    400g · £6.38/kg
    £2.55
  • View Ice Cream

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo