Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Extra - Baguley

Allergens and info

4.80 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • innocent A Bit Like Lemon Pie Creamy Smoothie 750ml

    £5.70
    £3.45 Clubcard
  • SAMYANG CHEESE BULDAK HOT CHICKEN FLAVOUR RAMEN CUP 70G

    70g · £32.86/kg
    £2.30
    £1.95 Clubcard (£27.86/kg)
  • Tesco Watermelon Wedges 550G

    550g · £7.82/kg
    £4.30
    £3.50 Clubcard (£6.36/kg)
  • Tesco Sliced Greens 300G

    300g · £8.33/kg
    £2.50
    £2.20 Clubcard (£7.33/kg)
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Tesco Mozzarella Grated 500g

    500g · £10.70/kg
    £5.35
    £4.50 Clubcard (£9.00/kg)
  • Betty Crocker Coffee Icing 400G

    400g · £9.88/kg
    £3.95
    £3.30 Clubcard (£8.25/kg)
  • Activia Rhubarb Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £32.17/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£17.39/kg)
  • Buldak Carbonara Spicy Hot Chicken Ramen Cup 80g

    80g · £33.13/kg
    £2.65
    £2.05 Clubcard (£25.63/kg)
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Tesco Finest Strong And Robust Scottish Smoked Salmon 100G

    100g · £70.00/kg
    £7.00
    £5.55 Clubcard (£55.50/kg)
  • Goldfish Chinese Curry Sauce Concentrate 405G

    405g · £10.25/kg
    £4.15
    £3.65 Clubcard (£9.01/kg)
  • Sabra Houmous Garlic Red Pepper 200G

    200g · £15.50/kg
    £3.10
    2 for £4 Clubcard
  • Taste Original Chicken Satay Skewers 96g

    96g · £33.85/kg
    £3.25
    £2.70 Clubcard (£28.13/kg)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • Tesco Finest Buttermilk Pancakes with Maple Syrup 4 Pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£0.54 each)
  • Arctic Coffee Cafe Latte 1 Litre

    £3.00
    £2.70 Clubcard
  • Jutrzenka Familijne Wafers - Hazelnut 180g

    180g · £8.33/kg
    £1.50
    £1.20 Clubcard (£6.67/kg)
  • Tesco Three Cheese Pasta Bake 750g

    750g · £7.20/kg
    £5.40
    £4.15 Clubcard (£5.53/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Chicken Roast Dinner 400g

    400g · £12.75/kg
    £5.10
  • Tesco Finest Sirloin Steak 227G

    227g · £44.93/kg
    £10.20
  • Tesco Mature Grated Cheddar 500g

    500g · £10.70/kg
    £5.35
  • Hearty Food Company Chicken Tikka Masala & Pilau Rice 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco Finest Ribeye Steak 227G

    227g · £45.59/kg
    £10.35
  • Tesco Braised Beef & Mash 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Southern Fried Chicken Thighs & Drumsticks 800g

    800g · £7.06/kg
    £5.65
  • Tesco Beef Lasagne 750G

    750g · £7.20/kg
    £5.40
  • Tesco Parmigiano Reggiano Cheese 200 G

    200g · £25.75/kg
    £5.15
  • Tesco Lamb Chops 550G

    550g · £22.73/kg
    £12.50
  • Tesco Beef Stir Fry Strips 357G

    357g · £21.43/kg
    £7.65
  • Tesco Mascarpone Cheese 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Tesco Paneer Cheese 200G

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Tesco Fresh Chicken Livers 380G

    380g · £5.26/kg
    £2.00
  • Annabel Karmel Beef Cottage Pie Ready Meal 200G

    200g · £18.00/kg
    £3.60
  • Tesco Spicy Chicken Pasta 275G

    275g · £6.55/kg
    £1.80
  • Tesco Finest Strong And Robust Scottish Smoked Salmon 100G

    100g · £70.00/kg
    £7.00
    £5.55 Clubcard (£55.50/kg)
  • Tesco Feta Cubes 410G

    410g · £9.39/kg
    £3.85
  • Tesco Strawberries 400G

    400g · £7.25/kg
    £2.90
  • Tesco Whole Cucumber Each

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Taste Original Chicken Satay Skewers with Sweet Chilli Dip 55g

    55g · £27.27/kg
    £1.50
  • Tesco Beef Ribeye Steak 227G

    227g · £38.55/kg
    £8.75
  • Tesco Beef Steak Mince 15% Fat 500G

    500g · £11.40/kg
    £5.70
  • Tesco Lamb Chops 300G

    300g · £23.67/kg
    £7.10
  • Tesco 2 x 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 600g

    2pk · £12.00/kg
    £3.60
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • itsu 6 spicy chicken soup dumplings 168g

    168g · £21.13/kg
    £3.55
    £2.00 Clubcard (£11.90/kg)
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco British Chicken Thigh Fillets 600G

    600g · £11.83/kg
    £7.10
  • Tesco Ready To Eat Seasonal Pears 4Pack 550G

    550g · £4.18/kg
    £2.30
  • Tesco British Mature Cheddar Cheese 220G

    220g · £13.41/kg
    £2.95
  • Tesco Mozzarella Grated 500g

    500g · £10.70/kg
    £5.35
    £4.50 Clubcard (£9.00/kg)
  • ST. EWE FREE RANGE EGGS Original Family Pack Mixed Weight 15 Eggs

    15pk · £0.46 each
    £6.90
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g

    750g · £10.60/kg
    £7.95
  • Activia Fibre Gut Health Yoghurt - Walnut & Oat 4x115g

    460g · £8.15/kg
    £3.75
  • Tesco Finest Parmigiano Reggiano 170 G

    170g · £31.76/kg
    £5.40
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco Finest Bourbon Pulled Beef With Creamy Mash 400G

    400kg · £0.02/kg
    £6.00
  • Wildlife Choobs Strawberry Raspberry & Apricot Kids Yoghurt Tubes 6x37g

    6pk · £39.19/kg
    £1.45
  • Tesco Breaded Chicken Goujons 270g

    270g · £11.48/kg
    £3.10
  • Tesco Creme Brulee 2 Pack 180g

    180g · £16.67/kg
    £3.00
  • Onken Fat Free Vanilla Yogurt 450G

    450g · £5.67/kg
    £2.55
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Tesco British Unsalted Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Laid With Love 12 Free Range Eggs

    12pk · £0.49 each
    £5.85
  • Tesco Pink Lady Apples 5 Pack

    5pk · £0.67 each
    £3.35
  • Tesco Finest Mac & Four Cheese 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Taste Original Chicken Satay Skewers 96g

    96g · £33.85/kg
    £3.25
    £2.70 Clubcard (£28.13/kg)
  • Tesco Blueberries 150G

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Tesco Three Cheese Pasta Bake 750g

    750g · £7.20/kg
    £5.40
    £4.15 Clubcard (£5.53/kg)

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Extra - Baguley

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo