- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
£4.25£3.85 ClubcardTesco Gala Apples
5pk · £0.42 each£2.10£1.55 Clubcard (£0.31 each)Zespri SunGold Kiwi 4pk
4pk · £0.89 each£3.55£3.05 Clubcard (£0.76 each)Tesco Finest Mini San Marzano Tomatoes 220G
220g · £13.64/kg£3.002 for £4 ClubcardHappy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight
10pk · £0.48 each£4.80£3.25 Clubcard (£0.33 each)Tesco Grated Mozzarella 250G
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardBoursin Garlic and Herb Soft French Cream Cheese 150g
150g · £28.00/kg£4.20£3.25 Clubcard (£21.67/kg)Tesco Pan Fry Fajita Spiced Mini Chicken Fillets 300g
300g · £21.83/kg£6.55£5.00 Clubcard (£16.67/kg)Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.552 for £4 ClubcardTesco Pork Shoulder Steaks 1Kg
1kg · £11.20/kg£11.20£5.65 Clubcard (£5.65/kg)Tesco Finest 4 Scottish Salmon Fillets 520g
520g · £29.04/kg£15.10£12.60 Clubcard (£24.23/kg)Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 5 X 22.5G
5pk · £140.91/kg£3.10£1.95 Clubcard (£88.64/kg)OAF Gluten Free White Softie 400g
400g · £10.25/kg£4.10£3.60 Clubcard (£9.00/kg)Jason's Seeded Protein Rolls 4 Pack
320g · £8.59/kg£2.75£2.35 Clubcard (£7.34/kg)Mr Kipling Bramley Apple & Blackcurrant Pie 30% Less Sugar 6 Pack
6pk · £0.72 each£4.30£2.50 Clubcard (£0.42 each)Mr Kipling Lemon Cake Slices 6 Pack
6pk · £0.60 each£3.60£2.20 Clubcard (£0.37 each)The Gym Kitchen Tikka Dahl 250g
250g · £11.00/kg£2.75£2.25 Clubcard (£9.00/kg)Tesco Finest Mixed Baby Tomatoes 250G
250g · £10.20/kg£2.552 for £4 ClubcardMr Kipling Reduced Sugar Bramley Apple Pies 6 Pack
6pk · £0.72 each£4.30£2.50 Clubcard (£0.42 each)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Tesco Calorie Controlled Chilli & Rice 380G
380g · £11.58/kg£4.40Promise Gluten Free Soft White Sliced Bread 480g
480g · £9.79/kg£4.70Tesco 4 Roast Cooked Chicken Breast Fillets 485G
485g · £17.53/kg£8.50Tesco Finest Thai Red Chicken Curry with Coconut Jasmin Rice 400g
400g · £15.00/kg£6.00Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g
500g · £10.60/kg£5.30Tesco Breaded Chicken Goujons 540g
540g · £10.37/kg£5.60Tesco Finest Cottage Pie 400G
400g · £15.00/kg£6.00Tesco Finest Cheddar Mozzarella & Chorizo Bake 150G
150g · £34.67/kg£5.20Tesco Finest Chicken Chow Mein 380G
380g · £15.79/kg£6.00Tesco Greek Style Natural Yogurt 1Kg
1kg · £2.05/kg£2.05Tesco Wild Rocket 60G
60g · £20.00/kg£1.20Tesco Shredded Iceberg 130G
130g · £5.00/kg£0.65Tesco Iceberg Lettuce Each
1pk · £0.95 each£0.95Tesco Pan Fry Fajita Spiced Mini Chicken Fillets 300g
300g · £21.83/kg£6.55£5.00 Clubcard (£16.67/kg)Tesco Finest 8 Smoked Bacon Medallions 200G
200g · £26.00/kg£5.20Tesco Red Onions 3Pack Minimum
3pk · £0.40 each£1.20Tesco Finest 2 Thick Whole Slices Roast Ham 120g
120g · £37.50/kg£4.50Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight
10pk · £0.48 each£4.80£3.25 Clubcard (£0.33 each)Tesco Grated Mozzarella 250G
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardTesco Baby Spinach 250G
250g · £6.80/kg£1.70Tesco Finest Honey Roast Finely Sliced Ham 200g
200g · £32.25/kg£6.45Tesco Finest Kale, Peas & Tenderstem Broccoli with Wild Garlic Butter 175g
175g · £24.29/kg£4.25£3.65 Clubcard (£20.86/kg)Tesco Bake at home Ciabatta Loaf 250g
250g · £11.80/kg£2.95Tesco Blueberries 250G
250g · £11.60/kg£2.90Tesco Smoked Back Bacon Rashers 300G
300g · £5.50/kg£1.65New York Bakery Co The Original Plain Bagels 5 Pack
5pk · £0.45 each£2.25Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack
2pk · £0.90 each£1.80Rosedene Farms Strawberries 227G
227g · £8.81/kg£2.00Tesco British Chicken Breast Fillets 650G
650g · £7.92/kg£5.15Tesco British Pork Belly Slices 500g
500g · £12.60/kg£6.30Tesco Ripe & Ready Avocado
1pk · £0.85 each£0.85Tesco Beetroot Salad 300g
300g · £8.50/kg£2.55Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 500G
500g · £2.60/kg£1.30Tesco British Barn Eggs 10 Pack
10pk · £0.23 each£2.30Fage Total 0% Fat Greek Recipe Yogurt 150G
150g · £12.67/kg£1.90Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100G
100g · £35.50/kg£3.55Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack
12pk · £0.27 each£3.25Tesco Chicken Mince 5% Fat 500G
500g · £6.10/kg£3.05Tesco Bolognese Pasta Bake 750g
750g · £7.20/kg£5.40£4.15 Clubcard (£5.53/kg)Tesco Pork Shoulder Steaks 1Kg
1kg · £11.20/kg£11.20£5.65 Clubcard (£5.65/kg)Graham's Skyr Passion Fruit Mango Papaya Yogurt 150G
150g · £7.33/kg£1.10Tesco Gala Apples
5pk · £0.42 each£2.10£1.55 Clubcard (£0.31 each)Zespri SunGold Kiwi 4pk
4pk · £0.89 each£3.55£3.05 Clubcard (£0.76 each)Tesco Ripe Bananas 5 Pack
5pk · £0.18 each£0.90Tesco Sweet Potatoes 1Kg
1kg · £1.40/kg£1.40Tesco Multiseed Batch Medium Sliced White Loaf 800g
800g · £2.31/kg£1.85Creamfields Grated Cheddar 500G
500g · £6.70/kg£3.35Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 5 X 22.5G
5pk · £140.91/kg£3.10£1.95 Clubcard (£88.64/kg)Boursin Garlic and Herb Soft French Cream Cheese 150g
150g · £28.00/kg£4.20£3.25 Clubcard (£21.67/kg)Two Chicks Cheese, Tomato & Basil Eggceptional Egg Bites 2x50g
2pk · £58.00/kg£2.90Cheestrings Original Cheese Snacks 4 Pack 80G
4pk · £112.50/kg£2.25Gü Victoria Sponge Cake Pots Dessert 2x 74g
2pk · £70.27/kg£5.20£3.75 Clubcard (£50.68/kg)
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 Clubcard