Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Extra - Baguley

Allergens and info

5.20 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Tesco Blueberries Snack Pot 90g

    90g · £23.89/kg
    £2.15
    2 for £2.50 Clubcard
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Cotton Candy Seedless Grapes Snack Pot 125g

    125g · £14.00/kg
    £1.75
    2 for £2.50 Clubcard
  • Zespri SunGold Kiwi 4pk

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.05 Clubcard (£0.76 each)
  • Alpro Kids Strawberry Soya Dairy Free Yoghurt Alternative 4 x 115g

    460g · £6.52/kg
    £3.00
    £1.95 Clubcard (£4.24/kg)
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Quorn Vegetarian Strips 300g

    300g · £11.67/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • Quorn Meat Free Crispy Nuggets 300G

    300g · £11.33/kg
    £3.40
    3 for 2 Clubcard
  • Quorn Cumberland Sausages 336g

    336g · £8.93/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • Quorn Takeaway Salt & Pepper Tenders 240g

    240g · £15.42/kg
    £3.70
    3 for 2 Clubcard
  • Quorn Takeaway 2 Crunchy Fillet Burgers 190g

    190g · £21.84/kg
    £4.15
    3 for 2 Clubcard
  • Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 5 X 22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)
  • Mr Kipling Strawberries & Cream Cake Tarts 4 pack

    4pk · £0.68 each
    £2.70
    £1.45 Clubcard (£0.36 each)
  • Mr Kipling Reduced Sugar Bramley Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.72 each
    £4.30
    £2.50 Clubcard (£0.42 each)
  • Mr Kipling Signature Collection 2 All Butter Mince Pies Cakes

    2pk · £1.25 each
    £2.50
    £1.25 Clubcard (£0.63 each)
  • Kitchen Joy Thai Red Chicken Aromatic Coconut Curry with Jasmine Rice 350g

    350g · £9.71/kg
    £3.40
    £2.65 Clubcard (£7.57/kg)
  • Pizza Express American Pizza 250G

    250g · £24.00/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.00/kg)
  • Quorn Crispy Fillets 2 200g

    £3.75
    3 for 2 Clubcard
  • Quorn Swedish Style Balls 300G

    £3.50
    3 for 2 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Free From Sliced Seeded Bread 550g

    550g · £4.09/kg
    £2.25
  • Tesco 4 Roast Cooked Chicken Breast Fillets 485G

    485g · £17.53/kg
    £8.50
  • Tesco Whole Roast Chicken 1kg

    1kg · £7.50/kg
    £7.50
  • Isle of Man Cheese Selection Pack 320g

    320g · £19.84/kg
    £6.35
  • Tesco British Honey Roast Ham Slices 400g

    400g · £13.88/kg
    £5.55
  • Tesco Finest Butter with Garlic, Herb & Onion 90g

    90g · £26.67/kg
    £2.40
  • Tesco Finest Calabrian-Inspired Charcuterie & Cheese Platter 210g

    210g · £38.33/kg
    £8.05
  • Tesco British Chicken Breast Mini Fillets 400G

    400g · £13.25/kg
    £5.30
  • Tesco 6 Bratwurst Sausages 540g

    540g · £8.33/kg
    £4.50
  • Tesco British Roast Beef Slices 90g

    90g · £27.22/kg
    £2.45
  • Tesco British Barn Eggs 10 Pack

    10pk · £0.23 each
    £2.30
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Tesco Chicken Mince 5% Fat 500G

    500g · £6.10/kg
    £3.05
  • Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack

    2pk · £0.90 each
    £1.80
  • Tesco Red Onions 3Pack Minimum

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 5 X 22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)
  • Tesco Finest Victoria Sponge Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Finest 2 Thick Whole Slices Roast Ham 120g

    120g · £37.50/kg
    £4.50
  • Brioche Pasquier Pain Au Chocolat 6 Pack

    6pk · £58.89/kg
    £2.65
  • Tesco Baby Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
  • Tesco Smoked Back Bacon Rashers 300G

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • Hearty Food Co. Cheese & Tomato Pizza 300g

    300g · £4.67/kg
    £1.40
  • Tesco Bake at home Ciabatta Loaf 250g

    250g · £11.80/kg
    £2.95
  • Tesco British Pork Belly Slices 500g

    500g · £12.60/kg
    £6.30
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Blueberries 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • New York Bakery Co The Original Plain Bagels 5 Pack

    5pk · £0.45 each
    £2.25
  • Tesco Finest Senga Strawberry & Heritage Raspberry 150g

    150g · £13.33/kg
    £2.00
  • Rosedene Farms Strawberries 227G

    227g · £8.81/kg
    £2.00
  • Two Chicks Cheese, Tomato & Basil Eggceptional Egg Bites 2x50g

    2pk · £58.00/kg
    £2.90
  • Nightingale Peppers 600G

    600g · £3.08/kg
    £1.85
  • Graham's Skyr Passion Fruit Mango Papaya Yogurt 150G

    150g · £7.33/kg
    £1.10
  • Pizza Express American Pizza 250G

    250g · £24.00/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.00/kg)
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • The Northern Dough Co. Original Pizza Dough 2 x 220g

    2pk · £16.14/kg
    £3.55
  • Actimel Strawberry Immunity Live Yoghurt Drink Multipack 8X100g

    8pk · £0.54 each
    £4.35
  • Zespri SunGold Kiwi 4pk

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.05 Clubcard (£0.76 each)
  • Cotton Candy Seedless Grapes Snack Pot 125g

    125g · £14.00/kg
    £1.75
    2 for £2.50 Clubcard
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Extra - Baguley

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo