- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
Cadbury Dairy Milk Buttons Chocolate Dessert 75G
75g · £22.00/kg£1.65£1.30 Clubcard (£17.33/kg)Tesco Finest Buttermilk Pancakes with Maple Syrup 4 Pack
4pk · £0.60 each£2.40£2.15 Clubcard (£0.54 each)SAMYANG CHEESE BULDAK HOT CHICKEN FLAVOUR RAMEN CUP 70G
70g · £32.86/kg£2.30£1.95 Clubcard (£27.86/kg)Tesco Watermelon Wedges 550G
550g · £7.82/kg£4.30£3.50 Clubcard (£6.36/kg)Tesco Sliced Greens 300G
300g · £8.33/kg£2.50£2.20 Clubcard (£7.33/kg)Cathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G
550g · £12.91/kg£7.10£5.40 Clubcard (£9.82/kg)Tesco Mozzarella Grated 500g
500g · £10.70/kg£5.35£4.50 Clubcard (£9.00/kg)Betty Crocker Coffee Icing 400G
400g · £9.88/kg£3.95£3.30 Clubcard (£8.25/kg)Activia Rhubarb Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g
4pk · £32.17/kg£3.70£2.00 Clubcard (£17.39/kg)Buldak Carbonara Spicy Hot Chicken Ramen Cup 80g
80g · £33.13/kg£2.65£2.05 Clubcard (£25.63/kg)Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g
4pk · £28.82/kg£2.45£1.90 Clubcard (£22.35/kg)SABRA HOUMOUS CLASSIC 250G
250g · £12.40/kg£3.102 for £4 ClubcardDoritos Dip or Load Original Salt Sharing Crisps 230g
230g · £13.91/kg£3.20£2.70 Clubcard (£11.74/kg)itsu 6 spicy chicken soup dumplings 168g
168g · £21.13/kg£3.55£2.00 Clubcard (£11.90/kg)Goldfish Chinese Curry Sauce Concentrate 405G
405g · £10.25/kg£4.15£3.65 Clubcard (£9.01/kg)Arctic Coffee Cafe Latte 1 Litre
£3.00£2.70 Clubcardinnocent Kids Juicy Water Apple and Strawberry 3 x 200ml
3pk · £1.10 each£3.30£2.20 Clubcard (£0.73 each)Pizza Express Sloppy Giuseppe 292G
292g · £20.55/kg£6.00£3.50 Clubcard (£11.99/kg)Sabra Houmous Garlic Red Pepper 200G
200g · £15.50/kg£3.102 for £4 ClubcardArctic Coffee Caramel Latte 1L
£3.00£2.70 Clubcard
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Tesco Chicken Roast Dinner 400g
400g · £12.75/kg£5.10Tesco Beef Lasagne 750G
750g · £7.20/kg£5.40Tesco Finest Sirloin Steak 227G
227g · £44.93/kg£10.20Tesco Mature Grated Cheddar 500g
500g · £10.70/kg£5.35Hearty Food Company Chicken Tikka Masala & Pilau Rice 400G
400g · £7.00/kg£2.80Annabel Karmel Beef Cottage Pie Ready Meal 200G
200g · £18.00/kg£3.60Tesco Finest Ribeye Steak 227G
227g · £45.59/kg£10.35Tesco Southern Fried Chicken Thighs & Drumsticks 800g
800g · £7.06/kg£5.65Tesco Parmigiano Reggiano Cheese 200 G
200g · £25.75/kg£5.15Tesco Lamb Chops 550G
550g · £22.73/kg£12.50Tesco Fresh Chicken Livers 380G
380g · £5.26/kg£2.00Tesco Beef Stir Fry Strips 357G
357g · £21.43/kg£7.65Tesco Mascarpone Cheese 250 G
250g · £12.60/kg£3.15Tesco Paneer Cheese 200G
200g · £11.75/kg£2.35Tesco Spicy Chicken Pasta 275G
275g · £6.55/kg£1.80Tesco Feta Cubes 410G
410g · £9.39/kg£3.85Tesco Strawberries 400G
400g · £7.25/kg£2.90Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g
4pk · £28.82/kg£2.45£1.90 Clubcard (£22.35/kg)Tesco Whole Cucumber Each
1pk · £1.00 each£1.00Taste Original Chicken Satay Skewers with Sweet Chilli Dip 55g
55g · £27.27/kg£1.50Tesco Beef Ribeye Steak 227G
227g · £38.55/kg£8.75Tesco Beef Steak Mince 15% Fat 500G
500g · £11.40/kg£5.70Tesco Lamb Chops 300G
300g · £23.67/kg£7.10Tesco 2 x 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 600g
2pk · £12.00/kg£3.60Activia Fibre Gut Health Yoghurt - Walnut & Oat 4x115g
460g · £8.15/kg£3.75Tesco Blackcurrant Sundae Tarts 4 Pack
4pk · £0.70 each£2.80Cathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G
550g · £12.91/kg£7.10£5.40 Clubcard (£9.82/kg)itsu 6 spicy chicken soup dumplings 168g
168g · £21.13/kg£3.55£2.00 Clubcard (£11.90/kg)Tesco British Salted Block Butter 250G
250g · £8.00/kg£2.00Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g
750g · £10.60/kg£7.95Crosta & Mollica Margherita Pizza 403g
403g · £18.98/kg£7.65Tesco British Chicken Thigh Fillets 600G
600g · £11.83/kg£7.10Tesco British Mature Cheddar Cheese 220G
220g · £13.41/kg£2.95Tesco Ready To Eat Seasonal Pears 4Pack 550G
550g · £4.18/kg£2.30Tesco Finest Parmigiano Reggiano 170 G
170g · £31.76/kg£5.40Tesco Perfectly Ripe Plums 325G
325g · £10.62/kg£3.45Tesco Mozzarella Grated 500g
500g · £10.70/kg£5.35£4.50 Clubcard (£9.00/kg)ST. EWE FREE RANGE EGGS Original Family Pack Mixed Weight 15 Eggs
15pk · £0.46 each£6.90Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs
4pk · £0.55 each£2.20£1.85 Clubcard (£0.46 each)Tesco Sausage Bacon & & Egg Triple
1pk · £3.50 each£3.50Rustlers The Classic Doner Kebab 148g
148g · £20.95/kg£3.10Tesco Finest Bourbon Pulled Beef With Creamy Mash 400G
400kg · £0.02/kg£6.00Wildlife Choobs Strawberry Raspberry & Apricot Kids Yoghurt Tubes 6x37g
6pk · £39.19/kg£1.45Tesco Breaded Chicken Goujons 270g
270g · £11.48/kg£3.10Tesco Creme Brulee 2 Pack 180g
180g · £16.67/kg£3.00Onken Fat Free Vanilla Yogurt 450G
450g · £5.67/kg£2.55Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack
6pk · £0.35 each£2.10Tesco British Unsalted Butter 250G
250g · £8.00/kg£2.00Tesco Slower Grown Chicken Thighs 600g
600g · £7.58/kg£4.55Laid With Love 12 Free Range Eggs
12pk · £0.49 each£5.85Tesco Watermelon & Mango 230G
230g · £13.48/kg£3.10Cadbury Dairy Milk Buttons Chocolate Dessert 75G
75g · £22.00/kg£1.65£1.30 Clubcard (£17.33/kg)Tesco Pink Lady Apples 5 Pack
5pk · £0.67 each£3.35Tesco Finest Mac & Four Cheese 400g
400g · £15.00/kg£6.00
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza£7.00Unlock with Clubcard