Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Prestwich Bury

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Pizza Express Margherita Pizza 245G

    245g · £24.49/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.29/kg)
  • For Goodness Shakes Protein Chocolate Shake 471ml

    £3.70
    £2.95 Clubcard
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • St.Ewe Rich Yolk Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.68 each
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£0.60 each)
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Mr Kipling Signature Collection 2 All Butter Mince Pies Cakes

    2pk · £1.25 each
    £2.50
    £1.25 Clubcard (£0.63 each)
  • Haagen-Dazs Vanilla Ice Cream 460Ml

    £6.55
    £5.10 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    £3.50
    Clubcard
  • Walkers Sensations Balsamic Vinegar & Caramelised Onion Sharing Crisps 150g

    150g · £21.00/kg
    £3.15
    £2.00 Clubcard (£13.33/kg)
  • Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Cadbury Fudge Treat Size Chocolate Bars Multipack 1 X 202g

    202g · £28.96/kg
    £5.85
    £3.90 Clubcard (£19.31/kg)
  • Nestle Rolo Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Tesco Milled Flax Seed Mix 175G

    175g · £13.71/kg
    £2.40
    £1.90 Clubcard (£10.86/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Belgian Chocolate Profiteroles 12 Pack

    12pk · £0.41 each
    £4.95
  • Pizza Express Margherita Pizza 245G

    245g · £24.49/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.29/kg)
  • Tesco Finest Super Seeded Sliced Farmhouse Loaf 800g

    800g · £2.88/kg
    £2.30
  • Tesco Finest Slow Cooked Beef Ragu Ravioli 250G

    250g · £16.40/kg
    £4.10
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Tesco Halloumi 225G

    225g · £10.44/kg
    £2.35
  • Tesco Smoked Back Bacon Rashers 300G

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • Tesco Breaded Chicken Goujons 270g (C)

    270g · £11.48/kg
    £3.10
  • Tesco Finest Smoked Dry Cure Back Bacon 8 Pack 240G

    240g · £19.58/kg
    £4.70
  • Soreen Original Fruited Malt Loaf 260g

    260g · £7.31/kg
    £1.90
  • Tesco Chestnut Mushroom 250G

    250g · £5.20/kg
    £1.30
  • Nestle Rolo Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Tesco Red Seedless Grape Punnet (C)

    500g · £4.80/kg
    £2.40
  • Tesco Loose Red Peppers(C)

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    £3.50
    Clubcard
  • Tesco Coriander 15G (C)

    15g · £66.67/kg
    £1.00
  • Tesco Chicken Bacon & Stuffing Sandwich

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Cucumber Whole Each (C)

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Cully & Sully Chicken & Vegetable Soup 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Wasabi Spicy Korean Chicken with Fried Rice 400g

    400g · £15.63/kg
    £6.25
  • Tesco Finest Lasagne Al Forno 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Cauldron Foods Falafel 200G

    200g · £15.00/kg
    £3.00
  • Tesco British Chicken Thighs 600G (C)

    600g · £5.50/kg
    £3.30
  • Tesco Sausage & Ham Fresh Tortelloni 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • 7 Days Mini Croissant With Cocoa Filling 185G

    185g · £8.11/kg
    £1.50
  • Tesco 2 Skinless Smoked Basa Fillets 240G

    240g · £9.17/kg
    £2.20
  • Hovis Seed Sensations Seven Seeds Sliced Bread 400g

    400g · £3.63/kg
    £1.45
  • Tesco Cauliflower Cheese 350G

    350g · £6.71/kg
    £2.35
  • Tesco British Unsalted Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Herta Classic Frankfurter Hot Dogs 10 Pack 350G

    350g · £10.14/kg
    £3.55
  • Tesco Finest Coleslaw 300g (C)

    300g · £7.33/kg
    £2.20
  • Tesco Sweetheart Cabbage (C)

    1pk · £0.90 each
    £0.90
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Tesco Conference Each (C)

    1pk · £0.60 each
    £0.60
  • Bens Original Street Food Chow Mein Microwave Instant Noodles Ready Meal 250g

    250g · £16.20/kg
    £4.05
  • Tesco Chicken Korma With Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Onken Fat Free Vanilla Yogurt 450G

    450g · £5.00/kg
    £2.25
  • Müller Corner Strawberry & Peach Apricot 4x136g

    4pk · £26.84/kg
    £3.65
  • Tesco Egg & Cress Sandwich

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 450G

    450g · £9.56/kg
    £4.30
  • The Real Greek Giant Bean & Aubergine Salad 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
  • St.Ewe Rich Yolk Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.68 each
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£0.60 each)
  • Ski Strawberry Mousse 4 X60g

    4pk · £31.67/kg
    £1.90
  • Tesco All Rounder Potatoes 1.25kg

    1kg · £1.45/kg
    £1.45
  • Tesco Finest Coffee & Amaretto Tiramisu Dessert 400g

    400g · £16.25/kg
    £6.50
  • Tesco Millionaire's Shortbread Milk Chocolate Topped 50g

    50g · £32.00/kg
    £1.60
  • Tesco Finest Sweet Potato Coconut & Chilli Soup 600G

    600g · £5.92/kg
    £3.55
  • Tesco Falafel and Houmous Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Prestwich Bury

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo