Skip to:ContentFooter
Deliveroo

ASDA Superstore - Eastlands

Allergens and info

2.00 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (2282)

  • 0

    Coca-Cola Original Taste 12 x 330ml Cans

    3.96L · £1.88/L

    29% off

    £7.46

    £10.50

  • 0

    Exceptional by ASDA Aberdeen Angus 8oz Sirloin Steak 227g

    227g · £32.82/kg

    24% off

    £7.45

    £9.80

  • 0

    Walkers Classic Pack 20 x 25g

    500g · £10.02/kg

    23% off

    £5.01

    £6.51

  • 0

    Vimto Original Squash 1l

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Vimto Squash Mango & Passionfruit No Added Sugar 1L

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Vimto Squash Raspberry, Orange & Passionfruit No Added Sugar 1L

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Asda Succulent Boneless Chicken Thigh Fillets 650g

    650g · £11.46/kg

    3 for £14.75

    £7.45

  • 0

    Asda Tender Chicken Breast Fillets 600g

    600g · £9.25/kg

    3 for £14.75

    £5.55

  • 0

    Asda 2 Sea Bass Fillets 180G

    180g · £39.17/kg

    3 for £14.75

    £7.05

  • 0

    Vimto Real Fruit Squash Orange & Pineapple 1L

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Vimto Squash No Added Sugar 1L

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Vimto Squash Cherry, Raspberry & Blackcurrant No Added Sugar 1L

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Walkers Meaty Pack 20 x 25g

    500g · £10.02/kg

    23% off

    £5.01

    £6.51

  • 0

    ASDA Thin Cut Beef Steaks

    400g · £14.00/kg

    3 for £14.75

    £5.60

  • 0

    Asda Beef & Pork Mince (Typically Less Than 23% Fat) 750G

    750g · £8.00/kg

    3 for £14.75

    £6.00

  • 0

    Exceptional by ASDA Delicate & Flavoursome 2 Scottish Salmon Fillets 240g

    240g · £31.46/kg

    3 for £14.75

    £7.55

  • 0

    Tropicana Tropical Fruit 1.5L

    1.5L · £3.70/L

    2 for £6.15

    £5.55

  • 0

    Tropicana Pure Smooth Orange 1.5L

    1.5L · £3.70/L

    2 for £6.15

    £5.55

  • 0

    Exceptional by ASDA Slow Cured Wiltshire Ham 120g

    120g · £35.83/kg

    2 for £6.15

    £4.30

  • 0

    Asda BBQ Pulled Pork Slow Cooked 500g

    500g · £13.50/kg

    3 for £14.75

    £6.75

  • View all (2282)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Philadelphia Protein Soft Cream Cheese Tub 165 g

    165g · £7.52/kg
    55% off
    £1.24£2.75
  • Fage Total 5% Fat Natural Greek Recipe Strained Yoghurt 950g

    950g · £7.63/kg
    £7.25
  • Longley Farm Yorkshire Fat Free Natural Cottage Cheese 250g

    250g · £9.60/kg
    £2.40
  • Asda Tender Lean Diced Beef

    700g · £14.00/kg
    £9.80
  • Gressingham Whole Duck

    2kg · £6.53/kg
    £13.05
  • Muller Myprotein Crunch Vanilla Yogurt 180g

    180g · £10.00/kg
    £1.80
  • ASDA 2 Hake Fillets 240g

    240g · £24.17/kg
    £5.80
  • ASDA Strawberries 227g

    227g · £8.33/kg
    18% off
    £1.89£2.30
  • ASDA Large Stonebaked Pepperoni Pizza 505g

    505g · £10.00/kg
    £5.05
  • Asda Succulent Extra Tasty Large Chicken in a bag 1.6kg

    1.6kg · £4.36/kg
    19% off
    £6.97£8.60
  • ASDA 12 Free Range Medium Eggs

    12pk · £0.29 each
    £3.50
  • ASDA British Boneless Chicken Thigh Fillets

    1kg · £7.64/kg
    9% off
    £7.64£8.40
  • Jason's Sourdough White 580g

    580g · £4.57/kg
    £2.65
  • Asda Tender Diced Chicken Breast 400g

    400g · £12.25/kg
    £4.90
  • Shazans Chicken Thighs 1kg

    1kg · £5.35/kg
    3 for £14.75
    £5.35
  • Warburtons 6 Original Thin Bagels

    6pk · £0.28 each
    27% off
    £1.68£2.30
  • Warburtons Seeded Batch Bread 800G

    800g · £2.64/kg
    10% off
    £2.11£2.34

Autumn Comforts

View all (28)
  • Asda Bake at Home 4 Cinnamon Swirls 318g

    318g · £11.86/kg
    18% off
    £3.77£4.60
  • Monin Caramel Syrup 250ml

    250ml · £14.60/L
    £3.65
  • Mug Shot Pasta Snack Creamy Cheese 68g

    68g · £8.82/kg
    £0.60
  • Asda Chunky Minestrone Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Monin Hazelnut Syrup 25cl

    250ml · £16.00/L
    £4.00
  • Aunt Bessie's 18 Golden Yorkshire Puddings 342g

    342g · £10.94/kg
    11% off
    £3.74£4.20
  • Mug Shot Macaroni Cheese Flavour Pasta 62g

    68g · £8.82/kg
    £0.60
  • Asda Tomato & Basil Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Asda Chicken & Mushroom Soup 600G

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • The Bakery at ASDA Delicious Apple Crumble 500g

    500g · £9.80/kg
    £4.90
  • Kenco Smooth Instant Coffee 190g

    190g · £38.84/kg
    28% off
    £7.38£10.25
  • Taylors of Harrogate Yorkshire Gold 80 Tea Bags 250g

    250g · £19.60/kg
    £4.90
  • Asda Buttery Classic Mash 400g

    400g · £2.88/kg
    £1.15
  • Asda Oatie Crumbles 300g

    300g · £2.33/kg
    18% off
    £0.70£0.85
  • Cadbury Drinking Hot Chocolate 500g

    500g · £9.14/kg
    17% off
    £4.57£5.50
  • Ovaltine Original 300g

    300g · £17.67/kg
    £5.30
  • ASDA The Bakery Sticky Toffee Puddings 2 x 105g (210g)

    2pk · £1.63 each
    £3.25
  • Asda Carrot & Coriander Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Mug Shot Pasta Snack Tomato & Herb 64g

    64g · £9.38/kg
    £0.60
  • ASDA British Roast Potatoes 400g

    400g · £4.50/kg
    £1.80

Off to Uni

View all (28)
  • Chicago Town Meat Supreme Pizza Subs 2 x 125g (250g)

    250g · £9.40/kg
    4 for £6.15
    £2.35
  • Pot Noodle Beef & Tomato 90 g

    90g · £10.00/kg
    £0.90
  • Quaker Oat So Simple Protein Original Porridge Sachets 8 x 37.75g

    308g · £14.94/kg
    3 for £7.40
    £4.60
  • Pot Noodle Original Curry 90 g

    90g · £10.00/kg
    £0.90
  • Bens Original Chinese Style Microwave Rice 220g

    220g · £7.73/kg
    3 for £3.70
    £1.70
  • Asda Everyday White Shades 4 Rolls

    4pk · £0.56 each
    £2.25
  • George Home Utensil Set

    1pk · £3.69 each
    £3.69
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Tomato, Onion & Herb 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Ben's Original Pilau 220g

    220g · £7.73/kg
    3 for £3.70
    £1.70
  • Birds Eye Southern Fried Breaded Chicken Popstars 150g

    150g · £24.67/kg
    4 for £6.15
    £3.70
  • Madrí Excepcional 10 x 440ml

    4.4L · £4.44/L
    £19.55
  • Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml

    500ml · £1.70/L
    £0.85
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese, Leek & Ham Flavour Pasta Sachet 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • George Home York Stainless Steel Teaspoons 4pk

    4pk · £0.77 each
    £3.08
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Chicken & Mushroom Flavour Pasta Sachet 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Shades by Asda Everyday Kitchen Towels 2 Rolls

    2pk · £1.50 each
    £3.00
  • Starbucks Multiserve Caramel Macchiato Iced Coffee 750ml

    750ml · £4.13/L
    28% off
    £3.10£4.30
  • Frozen Chicago Town Fully Loaded Deep Dish Pepperoni Pizzas 2x155g

    310g · £7.90/kg
    4 for £6.15
    £2.45
  • Ariel Washing Liquid, 72 Washes, Original

    2.42L · £5.60/L
    £13.55
  • Yorkshire Tea 160 Tea Bags 500g

    500g · £15.20/kg
    £7.60

Too Early for Christmas? Never!

View all (20)
  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Mini Treats Bag 59g

    59g · £26.27/kg
    £1.55
  • Kinder Milk Chocolate Christmas Mini Figures 6 x 15g

    90g · £34.44/kg
    £3.10
  • Lindt Lindor Christmas Milk Chocolate Mini Truffles Bag 80g

    80g · £38.75/kg
    £3.10
  • Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Advent Calendar 108g

    104g · £35.58/kg
    £3.70
  • Milkybar Reindeer White Chocolate Christmas Figure 44g

    44g · £28.41/kg
    £1.25
  • Milkybar White Chocolate Advent Calendar 85g

    85g · £36.47/kg
    £3.10
  • ASDA 6 Tasty Iced Mince Pies

    6pk · £0.38 each
    £2.30
  • Kinder Milk Chocolate Christmas Santa Gift 110g

    110g · £25.00/kg
    £2.75
  • Lindt Santa Sleigh Christmas Milk Chocolate 5 x 50g

    50g · £74.00/kg
    £3.70
  • Ferrero Rocher Chocolate Pralines Gift Box of Chocolate 16 Pieces (200g)

    200g · £43.00/kg
    £8.60
  • Mr Kipling Christmas Deep Filled Mince Pies 6 Pack

    6pk · £0.62 each
    £3.70
  • Mr Kipling Festive Bakewells Christmas Tarts 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Swizzels Sweet Shop Advent Calendar 220g

    220g · £33.64/kg
    £7.40
  • ASDA Festive Alcohol Free Christmas Pudding 400g

    400g · £9.50/kg
    £3.80
  • Cadbury Heroes Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £12.95/kg
    £6.15
  • Mr Kipling Signature All Butter Christmas Mince Pies 4 Pack

    4pk · £0.54 each
    50% off
    £2.15£4.30
  • Lindt Christmas Chocolate Advent Calendar 160g

    160g · £65.31/kg
    £10.45
  • Exceptional by ASDA Luxury Christmas Pudding 400g

    400g · £16.13/kg
    £6.45
  • Quality Street 550g

    550g · £12.82/kg
    £7.05
  • Lindt Milk Chocolate Teddy Christmas Tree Decorations 60g

    60g · £92.50/kg
    £5.55

Easy Midweek Meals

View all (22)
  • ASDA Caesar Salad Kit 215g

    215g · £9.77/kg
    £2.10
  • ASDA Flavourful Lean Beef Steak Mince (Typically Less Than 5% Fat)

    500g · £12.70/kg
    £6.35
  • Asda 3 Crunchy & Fragrant Brown Onions

    3pk · £0.39 each
    £1.16
  • ASDA Firm & Flavoursome Baby Potatoes 1kg

    1kg · £1.20/kg
    £1.20
  • Heinz Chicken Noodle Tinned Soup 400g

    400g · £5.00/kg
    5 for £6.15
    £2.00
  • ASDA Meal for Four Cottage Pie 1.4kg

    1.4kg · £6.64/kg
    £9.30
  • ASDA Meal for Four Beef Lasagne 1.4kg

    1.4kg · £6.64/kg
    £9.30
  • Asda Fusilli Pasta 500g

    500g · £1.80/kg
    £0.90
  • ASDA Breaded Chicken Goujons 600g

    600g · £9.83/kg
    £5.90
  • Branston Baked Beans in Tomato Sauce 4 x 410g

    1.64kg · £2.26/kg
    £3.70
  • Heinz Beef & Vegetable Chunky Big Soup 400g

    400g · £6.63/kg
    3 for £5.55
    £2.65
  • Dolmio Stir in Pasta Sauce Carbonara 150g

    150g · £12.33/kg
    14% off
    £1.85£2.15
  • Dolmio Bolognese Smooth Tomato Pasta Sauce 450g

    450g · £7.11/kg
    2 for £4.30
    £3.20
  • ASDA Beef Stir-Fry Strips 300g

    300g · £21.67/kg
    £6.50
  • ASDA 12 Beef Meatballs 340g

    340g · £13.56/kg
    £4.61
  • Dolmio Bolognese Original Pasta Sauce 450g

    450g · £7.11/kg
    2 for £4.30
    £3.20
  • ASDA Penne 500g

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • ASDA White Mushrooms 400g

    400g · £3.98/kg
    £1.59
  • Asda Steam Bags Carrot, Peas & Sweetcorn 4 x 160g (640g)

    640g · £4.22/kg
    £2.70
  • ASDA British Fluffy & Golden Large Baking Potatoes 4pk

    4pk · £0.23 each
    £0.92

Indulge In Something Exceptional

View all (25)
  • Exceptional by ASDA Pinot Grigio Trentino 75cl

    750ml · £12.33/L
    3 for £26.20
    £9.25
  • Exceptional by ASDA Mild & Delicate Scottish Smoked Salmon 100g

    100g · £58.50/kg
    3 for £14.75
    £5.85
  • Exceptional by ASDA 4 All-Butter Pains Au Chocolat

    4pk · £0.74 each
    £2.95
  • Exceptional by Asda 4 All-Butter Croissants

    4pk · £0.73 each
    £2.93
  • Exceptional by ASDA Sweet Pointed Peppers

    2pk · £0.93 each
    10% off
    £1.85£2.05
  • ASDA Exceptional Best in Season Easy Peelers 600g

    600g · £3.10/kg
    27% off
    £1.86£2.55
  • Exceptional by ASDA Aberdeen Angus 8oz Sirloin Steak 227g

    227g · £32.82/kg
    24% off
    £7.45£9.80
  • Exceptional by Asda 6 Bramley Apple Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • Asda Exceptional Manchego DOP 150g

    150g · £32.67/kg
    3 for £8.60
    £4.90
  • Exceptional by Asda Authentic Greek Yogurt 500g

    500g · £5.80/kg
    £2.90
  • Exceptional by Asda Classic Coleslaw 300g

    300g · £6.97/kg
    5% off
    £2.09£2.20
  • Exceptional by Asda Chocolate Fudge Cake

    1pk · £4.90 each
    £4.90
  • Exceptional by ASDA British Aberdeen Angus Lean Beef Mince

    500g · £15.90/kg
    £7.95
  • Exceptional by ASDA Italian Orzo 500g

    500g · £3.14/kg
    33% off
    £1.57£2.35
  • Exceptional by ASDA Malbec 75cl

    750ml · £12.33/L
    3 for £26.20
    £9.25
  • Exceptional by ASDA British Potatoes 2kg

    2kg · £1.40/kg
    £2.80
  • Exceptional by Asda 6 Bacon & Maple Syrup Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • ASDA Extra Special Prosecco Brut 75cl

    750ml · £13.13/L
    3 for £26.20
    £9.85
  • Exceptional by Asda 6 Triple Chilli Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • Exceptional by ASDA Spanish Chorizo 225g

    225g · £14.44/kg
    £3.25

Tickled Pink

View all (20)
  • Dove Pink Beauty Bar 2x 90 g

    180g · £13.39/kg
    £2.41
  • Whitby Seafoods Scampi 360g

    370g · £11.68/kg
    9% off
    £4.32£4.75
  • Kellogg's Corn Flakes 670g

    670g · £6.42/kg
    2 for £6.15
    £4.30
  • Extra Watermelon Flavour Sugarfree Chewing Gum Bottle 46 pieces

    64g · £46.88/kg
    £3.00
  • Walkers Classic Pack 20 x 25g

    500g · £10.02/kg
    23% off
    £5.01£6.51
  • Pukka Chicken & Mushroom Pie

    212g · £9.81/kg
    33% off
    £2.08£3.10
  • Swizzels Drumstick Squashies Original Raspberry & Milk Flavour 140g

    140g · £7.50/kg
    £1.05
  • Rowntree's Fruit Pastilles Ice Lollies 8x65ml

    520ml · £5.94/L
    37% off
    £3.09£4.90
  • itsu hoisin duck 8 bao buns 256g

    256g · £18.95/kg
    £4.85
  • Kopparberg Alcohol-Free Variety Pack 10 x 330ml

    3.3L · £2.80/L
    12% off
    £9.24£10.50
  • Young's 4 Fish Fillets in Golden Breadcrumb 600g

    600g · £9.50/kg
    £5.70
  • Napolina Rigatoni Pasta 500g

    500g · £3.70/kg
    £1.85
  • Little Moons Very Berry Mochi Sorbet Refreshos 192g (6 x 32g)

    192g · £22.76/kg
    29% off
    £4.37£6.15
  • 7Up Pink Lemonade 2 Litres

    2L · £1.20/L
    £2.40
  • Pizza Express Dough Boobs with Garlic Butter 200g

    200g · £11.05/kg
    52% off
    £2.21£4.60
  • Sanex Skin Therapy Anti-Dryness Shower Gel Body Wash 450ml

    450ml · £15.00/L
    3 for £12.30
    £6.75
  • Nairn's Fruit & Seed Oatcakes 225g

    200g · £9.75/kg
    £1.95
  • Dr. Oetker Ristorante Pizza Funghi 365g

    365g · £5.92/kg
    44% off
    £2.16£3.85
  • Schär Brioche Burger Buns 160g

    160g · £9.56/kg
    29% off
    £1.53£2.15
  • Young's Chip Shop 4 Omega 3 Fish Fillets 400g

    400g · £7.68/kg
    1% off
    £3.07£3.10

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • ASDA Superstore - Eastlands

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo