Tomatoes & Peppers
Large Pepper Loose (Single)
1pk · £1.39 each£1.39SPAR Mixed Peppers (Pack)
1pk · £2.49 each£2.49Sweet Bite Peppers (150g)
150g · £19.00/kg£2.85Cherry Tomatoes (250g)
250g · £6.20/kg£1.55SPAR Tomato Salad
1pk · £1.99 each£1.99Baby Plum Tomato On The Vine (200g)
200g · £12.45/kg£2.49SPAR Large Vine Tomato (Pack)
1pk · £2.39 each£2.39
Cucumbers
SPAR Cucumber (Single)
1pk · £1.65 each£1.65
Avocados
Avocado R/R Single (Single)
1pk · £1.55 each£1.55
Onions & Leeks
SPAR Onion (3Pack)
1pk · £1.29 each£1.29Red Onion (3Pack)
1pk · £1.55 each£1.55Spring Onion (12s)
1pk · £1.19 each£1.19
Potatoes
SPAR Baby New Potatoes (750 grams)
750g · £2.65/kg£1.99SPAR Baking Potato (4 Pack)
1pk · £1.55 each£1.55SPAR Marris Piper Potatoes - 1.5 Kgs
1.5kg · £2.23/kg£3.35Sweet Potato Large Loose (Sgl)
1pk · £1.79 each£1.79
Garlic, Ginger, Herbs, Spices
Garlic Nets (3Pk)
1pk · £1.39 each£1.39Fresh Herb Coriander (50g)
50g · £39.80/kg£1.99Fresh Herb Curly Parsley (50g)
50g · £39.80/kg£1.99Fresh Herb Rosemary (50g)
50g · £39.80/kg£1.99Ginger Ppk (83g)
83g · £23.98/kg£1.99
Prepared Vegetables
Brookerpaks Whole Cooked Baby Beetroot 250g
250g · £5.16/kg£1.29SPAR Carr Cauli Broccoli (240g)
240g · £10.79/kg£2.59SPAR Prepared Vegetables Baby Potatoes with a Herb Marinade 300g
300g · £10.63/kg£3.19SPAR Prepared Vegetables Carrot Baton 300g
300g · £7.97/kg£2.39SPAR Prepared Vegetables Vegetable Stir Fry 280g
280g · £9.25/kg£2.59
Broccoli & Cauliflower
Tenderstem Broccoli (200g)
200g · £10.45/kg£2.09SPAR Broccoli (Single)
1pk · £1.99 each£1.99Large Cauliflower Loose (Sgl)
1pk · £2.15 each£2.15
Mushrooms
SPAR Closed Cup Mushrooms (250 grams)
250g · £5.40/kg£1.35Chesnut Mushrooms (250g)
250g · £7.16/kg£1.79
Carrots & Root Vegetables
SPAR Carrot Pack (500 grams)
500g · £2.38/kg£1.19Radish (150g)
150g · £8.60/kg£1.29
Other Vegetables
AUBERGINE LOOSE
1pk · £2.15 each£2.15Fine Beans (150g)
150g · £11.93/kg£1.79Mangetout 150g
1pk · £1.89 each£1.89SPAR Celery (Single)
1pk · £1.89 each£1.89Babycorn (80g)
1pk · £1.39 each£1.39Barfoot Farms Twin Pack Sweetcorn
1pk · £3.45 each£3.45Courgettes Twin Pack
1pk · £1.89 each£1.89Ghost Pumpkins
1pk · £4.19 each£4.19Pumpkin (500g)
1pk · £3.29 each£3.29