Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • In-store Prices
    In-store Prices
  • Iceland Essentials
    Iceland Essentials
  • Shiny and New
    Shiny and New
  • Popular Picks
    Popular Picks
  • Treats under £2
    Treats under £2
  • Fresh & Frozen under £2
    Fresh & Frozen under £2
  • Crisps & Snacks
    Crisps & Snacks
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Soft Drinks
    Soft Drinks
  • Fruit & Vegetables
    Fruit & Vegetables
  • Breakfast Cereals
    Breakfast Cereals
  • Dairy & Eggs
    Dairy & Eggs
  • Bakery
    Bakery
  • Pies & Pastries
    Pies & Pastries
  • Home Baking & Spreads
    Home Baking & Spreads
  • Cakes
    Cakes
  • Meat, Poultry & Fish
    Meat, Poultry & Fish
  • Yoghurts & Desserts
    Yoghurts & Desserts
  • Biscuits & Crackers
    Biscuits & Crackers
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Tea & Coffee
    Tea & Coffee
  • Chilled Drinks
    Chilled Drinks
  • Tins, Jars and Packets
    Tins, Jars and Packets
  • Frozen Foods
    Frozen Foods
  • Cooked Meat
    Cooked Meat
  • Meal Solutions
    Meal Solutions
  • Sandwiches
    Sandwiches
  • Laundry, Cleaning and Household
    Laundry, Cleaning and Household
  • Pet Supplies
    Pet Supplies
  • Medicines
    Medicines
  • Toiletries
    Toiletries
  • Baby Care
    Baby Care
  • Toys
    Toys
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Cocktails
    Cocktails
  • Wines
    Wines
  • Spirits
    Spirits
  • Tobacco & Cigarettes
    Tobacco & Cigarettes
  • Vaping
    Vaping
  • Sundries
    Sundries
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Chips, Fries & Potatoes

  • McCain Straight Quick Chips 2 x 100g (200g)

    200g · £8.45/kg
    £1.69
  • TGI LOADED POTATO SKINS

    270g · £21.81/kg
    £5.89
  • Harry Ramsden's Chip Shop Chips 1kg

    1kg · £4.35/kg
    £4.35
  • Slimming World chips 1kg

    1kg · £5.09/kg
    £5.09
  • Aunt Bessie's Crispy & Fluffy Roasties 600g

    600g · £4.67/kg
    £2.80
  • Birds Eye 10 Potato Waffles (567g)

    567g · £4.41/kg
    £2.50
  • Iceland Ridiculously Crispy Skin on French Fries 1.2kg

    1.2kg · £3.33/kg
    £3.99
  • ICELAND S/FRIED WEDGES

    1kg · £2.99/kg
    £2.99
  • SPAR Crinkle Cut Chips (750g)

    750g · £3.45/kg
    £2.59
  • SPAR Curly Fries (700g)

    700g · £3.70/kg
    £2.59
  • SPAR Steakhouse Chips (750g)

    750g · £3.45/kg
    £2.59
  • SPAR Straight Cut Oven Chips (750 grams)

    750g · £3.45/kg
    £2.59
  • SPAR Sweet Potato Chips 500g

    500g · £9.18/kg
    £4.59

Side Dishes

  • Greggs 16 Mini Sausage Rolls 433g

    433g · £10.60/kg
    £4.59
  • Iceland 6 White Rice Steam Bags 1.2kg

    1pk · £4.35 each
    £4.35
  • Aunt Bessie's 12 Golden Yorkshires 220g

    220g · £11.32/kg
    £2.49
  • FAZILA C/TIKKA SAMOSA 10S

    1pk · £4.85 each
    £4.85
  • FAZILA MEAT SAMOSA 10S

    1pk · £4.85 each
    £4.85
  • FAZILA VEG S/ROLLS 10S

    1pk · £4.85 each
    £4.85
  • Greggs 12 Mini Steak Rolls 360g

    360g · £12.75/kg
    £4.59
  • Iceland Battered Onion Rings 600g

    600g · £4.98/kg
    £2.99
  • SPAR Onion Rings (450g)

    450g · £5.22/kg
    £2.35

Frozen Vegetables

  • SPAR Mini Corn Cobs 600g

    600g · £3.65/kg
    £2.19
  • Spar Sweetcorn 500g

    500g · £2.78/kg
    £1.39
  • ICELAND GARDEN PEAS

    950g · £3.15/kg
    £2.99
  • ICELAND SWEETCORN

    860g · £3.48/kg
    £2.99
  • ICELAND MIXED VEG

    1kg · £2.99/kg
    £2.99
  • SPAR Mixed Vegetables 750g

    750g · £2.33/kg
    £1.75
  • SPAR Steamed Vegetables

    500g · £4.98/kg
    £2.49

Pizza

  • Chicago Town Original Deep Dish Pepperoni Pizza 2 x 155g (310g)

    310g · £8.06/kg
    £2.50
  • Chicago Town Stuffed Crust Takeaway Loaded Pepperoni Pizza 490g

    490g · £7.65/kg
    £3.75
  • Chicago Town Takeaway Stuffed Crust Loaded Cheese with Tomato Sauce Filled Crust Pizza 480g

    480g · £7.81/kg
    £3.75
  • Iceland Stuffed Crust Double Pepperoni Pizza 445g

    445g · £8.43/kg
    £3.75
  • Iceland Stuffed Crust Ultimate Garlic & Cheese Pizza 410g

    410g · £9.15/kg
    £3.75
  • Chicago Town Cheese & Tomato Subs Pizza 2 x 125g (250g)

    250g · £13.96/kg
    £3.49
  • Chicago Town Meat Supreme Subs Pizza 2 x 125g (250g)

    250g · £13.96/kg
    £3.49
  • Chicago Town Original Deep Dish Four Cheese Pizzas 2 x 148g (296g)

    296g · £8.45/kg
    £2.50
  • Chicago Town Thin & Crispy Double Pepperoni Pizza 305g

    305g · £9.02/kg
    £2.75
  • Chicago Town Thin & Crispy Meat Feast Pizza 325g

    325g · £8.46/kg
    £2.75
  • Chicago Town Thin & Crispy Triple Cheese 305g

    305g · £9.02/kg
    £2.75
  • Chicago Town Tiger Crust Double Pepperoni Pizza 320g

    320g · £10.94/kg
    £3.50
  • Crosta Mollica Pizza Margherita (403g)

    403g · £22.31/kg
    £8.99
  • FAZILA CHICK TIKKA PIZZA

    1pk · £5.49 each
    £5.49
  • GREGGS PEPPERONI PIZZA

    1pk · £4.55 each
    £4.55
  • ICELAND CHS PIZZA 3F500P

    234g · £10.68/kg
    £2.50

Ready Meals

  • Bisto Classic Spaghetti Bolognese 375g

    375g · £9.84/kg
    £3.69
  • ICELAND LUX BF RIB LSAGNE

    400g · £13.38/kg
    £5.35
  • Cathedral City Our Cheesy Lasagne 400g

    400g · £16.48/kg
    £6.59
  • C/CITY CHEESY COTTAGE PIE

    400g · £16.48/kg
    £6.59
  • Iceland Chicken & Chorizo Pasta 750g

    750g · £7.00/kg
    £5.25
  • ICELAND HM/MSH TGLIATELLE

    400g · £8.23/kg
    £3.29
  • Iceland Oriental Chicken Noodles Stir Fry 750g

    750g · £7.00/kg
    £5.25
  • Iceland Special Fried Rice 350g

    350g · £9.40/kg
    £3.29
  • Bisto Roast Beef Dinner with Bistro Gravy

    400g · £12.73/kg
    £5.09
  • Cathedral City Our Mac 'n' Cheese 400g

    400g · £16.48/kg
    £6.59
  • Iceland Chicken & Bacon Pasta 750g

    750g · £7.00/kg
    £5.25
  • Iceland Chicken and Prawn Paella 750g

    750g · £7.00/kg
    £5.25
  • Iceland Chicken Jalfrezi 375g

    375g · £9.84/kg
    £3.69
  • Iceland Chicken Korma 375g

    375g · £9.84/kg
    £3.69
  • Iceland Chicken Tikka Masala 375g

    375g · £9.84/kg
    £3.69
  • Iceland Chinese Style Chicken Curry 375g

    375g · £9.84/kg
    £3.69
  • Iceland Creamy Butter Chicken 375g

    375g · £9.84/kg
    £3.69
  • Iceland Luxury King Prawn Alfredo 450g

    450g · £11.09/kg
    £4.99
  • Iceland Sweet & Sour Chicken 375g

    375g · £8.77/kg
    £3.29
  • MYPRO CAJUN CHK PASTA

    550g · £11.36/kg
    £6.25
  • MYPRO HOT HNY CHK/MAC/CHS

    350g · £15.97/kg
    £5.59
  • MYPRO SATAY CHK/NOODLES

    350g · £15.97/kg
    £5.59
  • Myprotein Hunters BBQ Chicken Pasta 550g

    550g · £11.36/kg
    £6.25
  • Myprotein Meat Feast Pasta 550g

    550g · £11.36/kg
    £6.25
  • MyProtein Salt & Pepper Chicken with Rice 350g

    350g · £17.11/kg
    £5.99
  • Myprotein Sticky Honey, Ginger & Sesame Chicken with Rice 350g

    350g · £15.97/kg
    £5.59
  • Slimming World Cauliflower Mac 'n' Cheese 550g

    550g · £11.25/kg
    £6.19
  • Slimming World Chicken Carbonara 550g

    550g · £12.71/kg
    £6.99
  • Slimming World Free Food Chicken Tikka Masala 500g

    500g · £13.98/kg
    £6.99
  • Slimming World Marry Me Chicken Pasta 550g

    550g · £12.71/kg
    £6.99
  • Slimming World Meat Feast Pasta 550g

    550g · £12.71/kg
    £6.99
  • Bisto Classic Beef Hotpot 375g

    375g · £9.84/kg
    £3.69
  • Fazilas Chicken Korma & Rice (400 g)

    350g · £15.69/kg
    £5.49
  • Fazilas Chicken Madras & Rice (400 g)

    350g · £15.69/kg
    £5.49

Garlic Bread

  • Perfect Partners 10 Garlic Slices 260g

    1pk · £3.49 each
    £3.49
  • Iceland 6 Garlic & Cheese Slices 200g

    200g · £10.95/kg
    £2.19
  • ICELAND GARLIC SLICES

    260g · £7.12/kg
    £1.85
  • SPAR Garlic Baguettes - 2 Pack

    1pk · £1.85 each
    £1.85

Burgers & Hot Dogs

  • ICELAND DBL CHEESEBURGER

    454g · £14.52/kg
    £6.59
  • TGI MINI H/BROWN HOTDOG

    385g · £17.12/kg
    £6.59
  • ICELAND BEEF QUARTER

    454g · £14.52/kg
    £6.59
  • ICELAND CHICKEN BURGER

    660g · £6.95/kg
    £4.59
  • Spar 4 Beef Burgers 227g

    1pk · £3.09 each
    £3.09

Meat & Poultry

  • ICELAND CHICKEN NUGGETS

    840g · £6.25/kg
    £5.25
  • ICELAND S/CHIL CHK STRIP

    500g · £10.50/kg
    £5.25
  • Iceland 4 Garlic & Herb Butter Chicken Breast Kievs 500g

    500g · £10.18/kg
    £5.09
  • Iceland 50 (approx.) Crispy Chicken Breast Dippers 900g

    900g · £5.83/kg
    £5.25
  • Iceland Barbeque Chicken Wings 850 g

    850g · £6.18/kg
    £5.25
  • Iceland Breaded Crunchy Coated Chicken Strips 500g

    500g · £10.50/kg
    £5.25
  • ICELAND BUTTRMILK CHICKEN

    375g · £14.00/kg
    £5.25
  • ICELAND CRISPY CHICK BALL

    490g · £10.71/kg
    £5.25
  • Iceland Crispy Crunchy Coated Chicken Strips 500g

    500g · £10.50/kg
    £5.25
  • Iceland Hot & Spicy Crunchy Coated Chicken Strips 500g

    475g · £11.05/kg
    £5.25
  • Iceland Southern Fried Crunchy Coated Chicken Strips 500g

    475g · £11.05/kg
    £5.25
  • TGI BBQ BONELESS CHK WING

    400g · £16.48/kg
    £6.59
  • TGI Fridays Sesame Chicken Strips in a Tennessee Style Glaze 480g

    480g · £14.98/kg
    £7.19
  • Spar Breaded Chicken Nuggets 250g

    250g · £6.00/kg
    £1.50
  • Birds Eye 4 Chicken Burgers 200g

    200g · £15.00/kg
    £3.00
  • Harry Ramsden's 4 Battered Jumbo Pork Sausages 528g

    528g · £11.08/kg
    £5.85
  • Iceland 4 Chinese Pork Ribsteaks 472g

    472g · £10.78/kg
    £5.09
  • MJ's Diner Cooked & Cut Kebab Meat 908g

    908g · £7.70/kg
    £6.99
  • Richmond Frozen Sausage (344g)

    344g · £8.28/kg
    £2.85
  • Iceland Ready Cooked Chicken Breast Skewers 340g

    340g · £15.44/kg
    £5.25
  • Iceland Ready Cooked Satay Chicken Skewers 340g

    340g · £15.44/kg
    £5.25
  • MYPRO SLT/PEPP CHK SKEWER

    520g · £16.52/kg
    £8.59
  • TGI Fridays Fridays Wings 600g

    600g · £10.98/kg
    £6.59
  • ICELAND S/CHK SKW 3F500P

    144g · £17.36/kg
    £2.50

Seafood

  • Harry Ramsden's 2 Jumbo Battered Atlantic Cod Fillets 500g

    500g · £24.18/kg
    £12.09
  • Harry Ramsden's 6 Jambo Battered Cod Fillet Fish Fingers 500g

    500g · £14.38/kg
    £7.19
  • Harry Ramsdens 2 Chip Shop Style Jumbo Haddock Fishcakes 300g

    300g · £14.50/kg
    £4.35
  • ICELAND TEMPURA PRAWNS

    130g · £25.31/kg
    £3.29
  • Whitby Seafoods Wholetail Scampi 200g

    200g · £29.25/kg
    £5.85
  • Young's 4 Cod Fish Cakes 200g

    1pk · £1.59 each
    £1.59
  • B.E COD FISH FINGERS 325P

    1pk · £3.25 each
    £3.25
  • Birds Eye Value 10 Fish Finger Pack (250 g)

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Iceland Made With 100% Fish Fillet Strips Crispy 400g

    400g · £13.13/kg
    £5.25
  • Iceland Made with 100% Fish Fillet Strips Salt & Vinegar 400g

    400g · £13.13/kg
    £5.25
  • ICELAND BASA FILLETS

    600g · £10.98/kg
    £6.59
  • ICELAND KING PRAWN RAW

    260g · £25.35/kg
    £6.59

Frozen Fruit

  • ICELAND BLUEBERRIES

    350g · £11.57/kg
    £4.05
  • SPAR FROZEN MIXED FRUIT

    350g · £7.69/kg
    £2.69

Meat Alternatives

  • Linda McCartney's 6 Vegetarian Sausages (227g)

    270g · £14.26/kg
    £3.85
  • Quorn Mince 300g

    300g · £14.50/kg
    £4.35

Savoury Pastries

  • Greggs 4 Sausage Rolls 427g

    427g · £10.75/kg
    £4.59
  • Greggs 2 Steak Bakes 280g

    280g · £16.39/kg
    £4.59
  • Greggs 2 Sausage Bean & Cheese Melts 308g

    1pk · £4.59 each
    £4.59
  • Greggs 2 Cheese & Onion Bakes 288g

    288g · £15.94/kg
    £4.59
  • Greggs 2 Chicken Bakes 306g

    306g · £15.00/kg
    £4.59

Desserts & Sweet Pastries

  • Iceland Chocolate Gateau 350g

    350g · £10.54/kg
    £3.69
  • Iceland 6 Belgian Chcocolate Éclairs 160g

    160g · £18.69/kg
    £2.99
  • Iceland Luxury 12 Macarons 144g

    144g · £35.35/kg
    £5.09
  • Iceland Strawberry Cheesecake 540g

    540g · £7.13/kg
    £3.85
  • Coppenwrath And Wiese Chocolate Fudge Cake (450g)

    450g · £13.53/kg
    £6.09
  • Coppenwrath And Wiese Chocolate Gateau (350g)

    350g · £15.29/kg
    £5.35

Ice

  • Ice Club Ice Cubes 1.8kg

    1.8kg · £1.49/kg
    £2.69
  • COOL CUBES CLASSIC ICE

    1.8kg · £1.49/kg
    £2.69
  • View Crisps, Snacks, Biscuits

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo