Tinned Tomatoes & Puree
Napolina Peeled Plum Tomatoes in a Rich Tomato Juice 400g
400g ¡ £3.13/kg£1.25ASDA Double Concentrate Tomato Puree 200g
200g ¡ £5.00/kg£1.00Asda Passata 500g
500g ¡ £2.50/kg£1.25Asda Chopped Tomatoes 400g
400g ¡ £1.75/kg£0.70KTC Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g
400g ¡ £2.13/kg£0.85Napolina Chopped Tomatoes in a Rich Tomato Juice 4 x 400g
1.6kg ¡ £2.72/kg£4.35Napolina Chopped Tomatoes in a Rich Tomato Juice 400g
400g ¡ £3.13/kg£1.25Napolina Tomato Puree 200g
200g ¡ £9.75/kg£1.95Napolina Sieved Tomatoes Passata 690g
690g ¡ £2.75/kg£1.90
Baked Beans
Asda Baked Beans in a Rich Tomato Sauce 410g
410g ¡ £1.59/kg£0.65Asda Chilli Beans in Chilli Sauce 390g
390g ¡ £3.97/kg£1.55Asda Baked Beans & Sausages in a Rich Tomato Sauce 405g
405g ¡ £2.84/kg£1.15Asda Baked Beans 4 x 410g
1.64kg ¡ £1.37/kg£2.25Branston Baked Beans 4 x 410g
1.64kg ¡ £2.29/kg£3.75Heinz Beans 415g
415g ¡ £4.22/kg£1.75Heinz Beanz Barbecue 390g
390g ¡ £4.49/kg£1.75Heinz Beanz in A Rich Tomato Sauce with Richmond Pork Sausages 415g
415g ¡ £6.02/kg£2.50Heinz Beanz 4 x 415g
1.66kg ¡ £2.92/kg£4.85
Tinned Vegetables, Beans & Pulses
Green Giant Original Naturally Sweet Corn 198g
198g ¡ £9.09/kg£1.80Asda Garden Peas in Water 290g
290g ¡ £2.41/kg£0.70Asda New Potatoes in Water 300g
300g ¡ £3.33/kg£1.00Asda Sliced Carrots in Water 300g
300g ¡ £2.83/kg£0.85Asda Whole Button Mushrooms in Water 285g
285g ¡ £6.67/kg£1.90Batchelors Chip Shop Style Mushy Peas 300g
300g ¡ £3.33/kg£1.00Batchelors Marrowfat Bigga Peas 300g
300g ¡ £3.33/kg£1.00KTC Spinach Puree in Salted Water 795g
800g ¡ £3.13/kg£2.50Asda Broad Beans in Water 300g
300g ¡ £4.50/kg£1.35ASDA Butter Beans in Water 400g
400g ¡ £2.25/kg£0.90Asda Cannellini Beans in Water 400g
400g ¡ £1.63/kg£0.65Asda Chickpeas in Water 400g
400g ¡ £2.13/kg£0.85Asda Pinto Beans in Water 400g
400g ¡ £2.00/kg£0.80Asda Red Kidney Beans in Water 400g
400g ¡ £1.88/kg£0.75KTC Black Eye Beans in Salted Water 400g
400g ¡ £2.13/kg£0.85KTC Butter Beans in Salted Water 400g
400g ¡ £2.13/kg£0.85KTC Chilli Beans in Spicy Sauce 400g
400g ¡ £2.38/kg£0.95KTC Kala Chana in Salted Water 400g
400g ¡ £2.13/kg£0.85KTC Rosecoco Beans in Salted Water 400g
400g ¡ £2.13/kg£0.85KTC White Kidney Beans in Salted Water 400g
400g ¡ £2.13/kg£0.85Old El Paso Refried Beans 435g
435g ¡ £6.78/kg£2.95Asda Green Lentils in Water 390g
390g ¡ £1.92/kg£0.75Napolina Lentils in Water 400g
400g ¡ £3.13/kg£1.25John West on the Go Light Mediterranean Tuna Pasta Salad 220g
220g ¡ £14.77/kg£3.25Napolina Five Bean Salad in Vinaigrette 400g
400g ¡ £3.13/kg£1.25Asda Sun-Dried Tomatoes 280g
280g ¡ £14.29/kg£4.00Asda Sweetcorn in Water 198g
198g ¡ £4.29/kg£0.85Batchelors Potatoes in Water 400g
400g ¡ £3.13/kg£1.25Asda Black Beans in Water 400g
400g ¡ £1.88/kg£0.75
Tinned Soup
Heinz Classic Minestrone Soup 400g
400g ¡ £5.25/kg3 for £4.65£2.10Heinz Classic Cream of Chicken Soup 400g
400g ¡ £5.25/kg3 for £4.65£2.10Heinz Classic Mulligatawny Soup 400g
400g ¡ £5.25/kg3 for £4.65£2.10Heinz Classic Cream of Mushroom Soup 400g
400g ¡ £5.25/kg3 for £4.65£2.10Heinz Classic Oxtail Soup 400g
400g ¡ £5.25/kg3 for £4.65£2.10Heinz Classic Pea & Ham Soup 400g
400g ¡ £5.25/kg3 for £4.65£2.10Heinz Classic Vegetable Soup 400g
400g ¡ £5.25/kg3 for £4.65£2.10Heinz Cream of Tomato Soup 400g
400g ¡ £5.25/kg3 for £4.65£2.10Heinz Mix & Match
1pk ¡ £4.65 each£4.65Asda Cream of Tomato Soup 400g
400g ¡ £2.38/kg£0.95Asda Hearty Vegetable Soup 400g
400g ¡ £2.38/kg£0.95Asda Warming Oxtail Soup 400g
400g ¡ £2.88/kg£1.15Batchelors 4 Potato & Leek Cup a Soup 107g
107g ¡ £19.16/kg£2.05Batchelors Cup a Soup Minestrone with Croutons 4 Sachets 94g
94g ¡ £21.81/kg£2.05Heinz Big Soup Beef & Vegetable 400g
400g ¡ £6.88/kg£2.75Heinz Big Soup Chicken & Veg 400g
400g ¡ £6.88/kg£2.75Heinz Big Soup Chunky Veg 400g
400g ¡ £6.88/kg£2.75Heinz Classic Cream of Tomato Cup Soup 4 x 22g (88g)
88g ¡ £21.59/kg£1.90Heinz Classic Cream of Tomato Soup 4 x 400g
1.6kg ¡ £3.03/kg£4.85Asda Sweet Potato & Red Chilli Soup 600g
600g ¡ £3.75/kg£2.25
Tinned Fish & Seafood
John West Infusions Tuna Lemon & Thyme 80g
80g ¡ £28.13/kg£2.25John West Infusions Tuna Tangy Jalapeno 80g
80g ¡ £28.13/kg£2.25Asda Anchovy Fillets in Olive Oil 50g
50g ¡ £21.00/kg£1.05Asda Mackerel Fillets in Olive Oil 125g
125g ¡ £17.60/kg£2.20Asda Sardines in Sunflower Oil 120g
120g ¡ £6.25/kg£0.75Asda Skinless & Boneless Mackerel Fillets in a Rich Tomato Sauce 125g
125g ¡ £14.00/kg£1.75John West Infusions Tuna Chilli & Garlic 80g
80g ¡ £28.13/kg£2.25John West Tuna Chunks in Brine 4 x 132g
370g ¡ £13.65/kg£5.05John West Tuna Chunks with a Little Spring Water 100g
300g ¡ £16.50/kg£4.95John West Tuna Steak with a Little Spring Water 3 x 60g
180g ¡ £18.61/kg£3.35John West Tuna Steak with a Little Sunflower Oil 3 x 60g
180g ¡ £18.61/kg£3.35John West Wild Pacific Red Salmon 213g
213g ¡ £32.39/kg£6.90Asda Tuna Chunks in Spring Water 3 x 80g (240g)
168g ¡ £19.35/kg£3.25Asda Sardines in Brine 120g
120g ¡ £6.25/kg£0.75Asda Tuna Chunks in Brine 145g
145g ¡ £9.31/kg£1.35Asda Tuna Chunks in Spring Water 145g
145g ¡ £9.31/kg£1.35John West Tuna Chunks in Sunflower Oil 4 x 132g
380g ¡ £13.29/kg£5.05John West Tuna Steak with a Little Brine 3 x 60g
180g ¡ £18.61/kg£3.35
Other Tinned & Pickled Food
Asda Grapefruit Salad in Grapefruit Juice 540g
540g ¡ £2.96/kg£1.60Asda Pineapple Chunks in Fruit Juice 432g
432g ¡ £3.24/kg£1.40Asda Pineapple Slices in Fruit Juice 432g
432g ¡ £3.24/kg£1.40Del Monte Fruit Cocktail in Juice 415g
415g ¡ £3.61/kg£1.50Del Monte Mandarin Segments in Juice 300g
300g ¡ £5.00/kg£1.50Del Monte Pear Halves in Juice 415g
415g ¡ £3.61/kg£1.50Del Monte Prunes in Juice 410g
410g ¡ £3.66/kg£1.50Fray Bentos Tickled Pink Steak & Kidney Pie 425g
425g ¡ £8.82/kg£3.75Pek Chopped Pork 300g
300g ¡ £9.67/kg£2.90Spam Chopped Pork And Ham 340g
340g ¡ £11.91/kg£4.05Wikinger 8 Hot Dogs 550g
550g ¡ £5.09/kg£2.80Heinz Peppa Pig Pasta Shapes in Tomato Sauce 205g
205g ¡ £5.61/kg£1.15Heinz Spaghetti 400g
400g ¡ £4.00/kg£1.60Heinz Spaghetti Bolognese 400g
400g ¡ £6.25/kg£2.50Heinz Spaghetti Hoops 205g
205g ¡ £5.61/kg£1.15Heinz Spaghetti Hoops 400g
400g ¡ £3.88/kg£1.55Heinz Spaghetti In a Rich Tomato Sauce With Richmond Pork Sausages 200g
200g ¡ £8.75/kg£1.75Heinz Spaghetti In a Rich Tomato Sauce With Richmond Pork Sausages 400g
400g ¡ £6.25/kg£2.50KTC Coconut Milk 400ml
400g ¡ £4.88/kg£1.95KTC Pure Creamed Coconut 200g
200g ¡ £20.75/kg£4.15Asda Pickled Baby Gherkins 340g
340g ¡ £5.15/kg£1.75Ajumma Republic Kimchi Korean Pickled Cabbage 160g
160g ¡ £16.56/kg£2.65Asda Pickled Silverskin Onions 440g
440g ¡ £3.64/kg£1.60Exceptional by ASDA Festive Spice Flavour Pickled Red Cabbage 340g
340g ¡ £6.32/kg£2.15Old El Paso Jalapenos 215g
215g ¡ £10.93/kg£2.35Asda Coconut Milk 400ml
400ml ¡ £2.75/L£1.10Asda Reduced Fat Coconut Milk 400ml
400ml ¡ £2.75/L£1.10ASDA Stuffed Cherry Peppers 150g
150g ¡ £25.33/kg3 for £7£3.80