Lettuce & Salad Bags
Asda Sweet & Crunchy Rainbow Sharing Salad 330g
330g ¡ £5.76/kg£1.90Asda Iceberg Lettuce 200g
200g ¡ £6.50/kg2 for £1.90£1.30Asda Sweet & Crisp Mixed Salad 185g
185g ¡ £11.35/kg£2.10
Fresh Herbs
Asda Cook Parsley 11g
11g ¡ £113.64/kg£1.25Asda Aromatic & Zesty Growing Coriander
1pk ¡ £1.50 each£1.50Asda Wonderfully Aromatic Basil 30g
30g ¡ £30.00/kg£0.90Asda Wonderfully Aromatic Growing Basil
1pk ¡ £1.50 each£1.50
Dressings & Croutons
Heinz Salad Cream Original 425g
425g ¡ £8.82/kg£3.75
Tomatoes
Asda Grower's Selection Vine Ripened Tomatoes
1pk ¡ £1.70 each£1.70Asda Sweet & Fruity Baby Plum Tomatoes 300g
300g ¡ £4.33/kg2 for £1.90£1.30Asda Grower's Selection Salad Tomatoes 750g
750g ¡ £2.93/kg£2.20
Cucumbers
Asda Cucumber
1pk ¡ £1.25 each2 for £1.90£1.25
Avocados
Asda Creamy & Nutty Avocados
2pk ¡ £0.80 each£1.60
Peppers
Asda Grower's Selection Sweet Peppers 500g
3pk ¡ £0.85 each£2.55
Spring Onions & Celery
Asda Fragrant & Crunchy Spring Onions
1pk ¡ £1.10 each£1.10Asda Celery Sticks 350g
350g ¡ £4.43/kg£1.55
Chilli, Ginger & Garlic
Asda 4 Fragrant & Bold Garlic
4pk ¡ £0.35 each£1.40Asda Sweet & Warming Ginger 85g
85g ¡ £16.47/kg£1.40Asda Grower's Selection Mixed Chillies
60g ¡ £15.00/kg£0.90