Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Best Sellers 📈
    Best Sellers 📈
  • Cosy Nights In🍂
    Cosy Nights In🍂
  • Life in the Express Lane 💚🚀
    Life in the Express Lane 💚🚀
  • In-Store Price Match
    In-Store Price Match
  • Deals You'll Love 💚
    Deals You'll Love 💚
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Custard, Cream & Jelly Desserts

  • Asda Bistro Belgian Chocolate & Caramel Profiteroles

    6pk ¡ £0.70 each
    ÂŁ4.20
  • Cadbury Dairy Milk Pots of Joy 350g

    350g ¡ £12.00/kg
    ÂŁ4.20
  • Cocon Assorted Fruit Flavour Jelly Pudding with Coconut Gel Pieces 6 x 80g

    80g ¡ £30.63/kg
    ÂŁ2.45
  • Cocon Mango Pudding with Nata De Coco 6 x 80g

    80g ¡ £30.63/kg
    ÂŁ2.45
  • Hartley's 10 Cal Raspberry Flavour Jelly 175g

    175g ¡ £8.00/kg
    ÂŁ1.40
  • Hartley's Strawberry Flavour Jelly 135g

    135g ¡ £11.11/kg
    ÂŁ1.50
  • Cadbury Dairy Milk with Flake 75g

    75g ¡ £20.67/kg
    ÂŁ1.55
  • Hartley's Jelly Strawberry Flavour 125g

    125g ¡ £8.40/kg
    ÂŁ1.05
  • Ambrosia Chocolate Flavour Devon Custard 150g

    150g ¡ £7.67/kg
    ÂŁ1.15
  • Ambrosia Devon Custard 150g

    150g ¡ £9.00/kg
    ÂŁ1.35
  • Ambrosia Light Devon Custard 150g

    150g ¡ £9.00/kg
    ÂŁ1.35
  • Ambrosia Chocolate Flavour Devon Custard 400g

    400g ¡ £5.13/kg
    ÂŁ2.05
  • Ambrosia Devon Custard 400g

    400g ¡ £5.13/kg
    ÂŁ2.05

Sponge Puddings

  • Asda Bistro Sticky Toffee Pudding 250g

    250g ¡ £18.20/kg
    ÂŁ4.55
  • Asda Bistro Melt in the Middle Belgian Chocolate Puddings 2 x 155g (310g)

    310g ¡ £12.90/kg
    ÂŁ4.00

Cheesecakes

  • Asda Strawberry Cheesecakes 2 x 100g (200g)

    200g ¡ £9.50/kg
    ÂŁ1.90
  • GU Banoffee Cheesecake 2 x 86g (172g)

    172g ¡ £24.71/kg
    ÂŁ4.25
  • GU Salted Caramel Cheesecake 2 x 82g (164g)

    164g ¡ £28.66/kg
    ÂŁ4.70
  • GU Zillionaire Cheesecake 2 x 84.5g (169g)

    170g ¡ £20.71/kg
    ÂŁ1.18 off
    ÂŁ3.52ÂŁ4.70
  • Asda Lemon Cheesecakes 2 x 100g (200g)

    200g ¡ £9.50/kg
    ÂŁ1.90
  • GU Spanish Lemon Cheesecake 2 x 85g (170g)

    170g ¡ £27.65/kg
    ÂŁ4.70

Chilled Desserts

  • Aero Milk Chocolate Bubbly Mousse 4 x 59g (236g)

    240g ¡ £11.25/kg
    ÂŁ2.70
  • Muller Rice Strawberry 170g

    170g ¡ £6.47/kg
    ÂŁ1.10
  • Muller Rice Original 170g

    170g ¡ £6.47/kg
    ÂŁ1.10

Cakes

  • Asda Exceptional Chocolate Fudge Cake

    1pk ¡ £4.60 each
    ÂŁ4.60
  • Asda Exceptional Victoria Sponge Cake

    1pk ¡ £4.70 each
    ÂŁ4.70
  • Asda The Bakery Strawberry & Clotted Cream Flavour Swiss Roll

    1pk ¡ £2.60 each
    ÂŁ2.60
  • Asda The Bakery Sultana & Cherry Cake

    1pk ¡ £2.30 each
    ÂŁ2.30
  • Asda The Bakery Letty the Caterpillar Cake

    1pk ¡ £11.20 each
    ÂŁ11.20

Crumbles, Pies & Tarts

  • Mr Kipling 6 Cherry Bakewell Tarts

    6pk ¡ £0.62 each
    ÂŁ3.70
  • Asda The Bakery 6 Assorted Jam Tarts

    6pk ¡ £0.21 each
    ÂŁ1.25
  • The BAKERY at ASDA 6 TOFFEE BAKEWELL TARTS

    6pk ¡ £0.38 each
    ÂŁ2.25
  • ASDA The Bakery 6 Apple & Blackcurrant Pies

    6pk ¡ £0.33 each
    ÂŁ1.95
  • Mr Kipling 6 Bramley Apple Pies

    6pk ¡ £0.62 each
    ÂŁ3.70

Canned Desserts

  • Ambrosia Rice Pudding 400g

    400g ¡ £5.13/kg
    ÂŁ2.05

Offers

  • GU Zillionaire Cheesecake 2 x 84.5g (169g)

    170g ¡ £20.71/kg
    ÂŁ1.18 off
    ÂŁ3.52ÂŁ4.70
  • View Ice Cream

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

Š 2026 Deliveroo