Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Best Sellers 📈
    Best Sellers 📈
  • Cosy Nights In🍂
    Cosy Nights In🍂
  • Life in the Express Lane 💚🚀
    Life in the Express Lane 💚🚀
  • In-Store Price Match
    In-Store Price Match
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Cheddar

  • Asda British Mild Cheddar 400g

    400g ¡ £10.13/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ4.05
  • Asda British Mature Cheddar 400g

    400g ¡ £10.13/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ4.05
  • Cathedral City Extra Mature Cheddar 350g

    350g ¡ £9.54/kg
    ÂŁ1.11 off
    ÂŁ3.34ÂŁ4.45
  • Cathedral City Mature Cheddar 350g

    350g ¡ £9.54/kg
    ÂŁ1.11 off
    ÂŁ3.34ÂŁ4.45

Grated & Sliced Cheese

  • Asda Grated Mozzarella 250g

    250g ¡ £12.60/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ3.15
  • Asda Grated Mature British Cheddar 250g

    250g ¡ £12.60/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ3.15
  • Asda Grated Hard Cheese 80g

    80g ¡ £21.88/kg
    5 for ÂŁ5
    ÂŁ1.75
  • Asda Grated Parmigiano Reggiano 100g

    100g ¡ £34.00/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ3.40
  • Dairylea Cheese Slices 8 x 18.75g (150g)

    150g ¡ £14.67/kg
    ÂŁ2.20
  • Asda Sliced Mature British Cheddar 10 Slices 250g

    250g ¡ £13.40/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ3.35
  • Asda Sliced Mild British Cheddar 10 Slices 250g

    250g ¡ £12.60/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ3.15

Cheese Snacks

  • Dairylea Lunchers Ham And Cheese Convenience Meals 65g

    65g ¡ £29.23/kg
    ÂŁ1.90
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes 3 x 41g (123g)

    120g ¡ £23.75/kg
    ÂŁ2.85
  • Babybel Mini Original Cheese 6 x 20g (120g)

    120g ¡ £25.42/kg
    ÂŁ3.05
  • Babybel Mini Original Cheese 2 x 20g (40g)

    40g ¡ £41.25/kg
    5 for ÂŁ5
    ÂŁ1.65
  • Strings & Things Cheestrings Twin Pack 20g

    40g ¡ £41.25/kg
    ÂŁ1.65
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 41g

    41g ¡ £40.24/kg
    ÂŁ1.65
  • Dairylea Dunkers Nachos (3 x 43g) 129g

    130g ¡ £21.92/kg
    ÂŁ2.85
  • Strings & Things Cheestrings 4 x 20g (80g)

    80g ¡ £27.50/kg
    ÂŁ2.20
  • Strings & Things Twisted Cheestrings 4 x 20g (80g)

    80g ¡ £28.13/kg
    ÂŁ2.25

Spreadable Cheese

  • Dairylea Regular Processed Cheese-spread 145 Gr

    145g ¡ £15.52/kg
    ÂŁ2.25
  • Philadelphia Light 165g

    165g ¡ £12.97/kg
    ÂŁ0.71 off
    ÂŁ2.14ÂŁ2.85
  • Philadelphia Plain Cream Cheese-soft 165g

    165g ¡ £12.97/kg
    ÂŁ0.71 off
    ÂŁ2.14ÂŁ2.85

Mozzarella & Burrata

  • Asda Rich Cheese Sauce 350g

    350g ¡ £7.43/kg
    ÂŁ2.60
  • Asda Mozzarella 215g

    125g ¡ £12.00/kg
    5 for ÂŁ5
    ÂŁ1.50

Feta & Goats Cheese

  • Asda Chosen by You Greek Feta 200g

    200g ¡ £12.75/kg
    ÂŁ2.55

Speciality & Other Cheese

  • Asda Halloumi 225g

    225g ¡ £12.44/kg
    ÂŁ2.80
  • Apetina Original Paneer Cheese 225g

    225g ¡ £11.78/kg
    ÂŁ2.65
  • Asda British Red Leicester 400g

    400g ¡ £10.13/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ4.05

Offers

  • Asda British Mild Cheddar 400g

    400g ¡ £10.13/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ4.05
  • Asda British Mature Cheddar 400g

    400g ¡ £10.13/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ4.05
  • Cathedral City Extra Mature Cheddar 350g

    350g ¡ £9.54/kg
    ÂŁ1.11 off
    ÂŁ3.34ÂŁ4.45
  • Cathedral City Mature Cheddar 350g

    350g ¡ £9.54/kg
    ÂŁ1.11 off
    ÂŁ3.34ÂŁ4.45
  • Asda Grated Mozzarella 250g

    250g ¡ £12.60/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ3.15
  • Asda Grated Mature British Cheddar 250g

    250g ¡ £12.60/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ3.15
  • Asda Grated Hard Cheese 80g

    80g ¡ £21.88/kg
    5 for ÂŁ5
    ÂŁ1.75
  • Asda Grated Parmigiano Reggiano 100g

    100g ¡ £34.00/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ3.40
  • Asda Sliced Mature British Cheddar 10 Slices 250g

    250g ¡ £13.40/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ3.35
  • Asda Sliced Mild British Cheddar 10 Slices 250g

    250g ¡ £12.60/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ3.15
  • Babybel Mini Original Cheese 2 x 20g (40g)

    40g ¡ £41.25/kg
    5 for ÂŁ5
    ÂŁ1.65
  • Philadelphia Light 165g

    165g ¡ £12.97/kg
    ÂŁ0.71 off
    ÂŁ2.14ÂŁ2.85
  • Philadelphia Plain Cream Cheese-soft 165g

    165g ¡ £12.97/kg
    ÂŁ0.71 off
    ÂŁ2.14ÂŁ2.85
  • Asda Mozzarella 215g

    125g ¡ £12.00/kg
    5 for ÂŁ5
    ÂŁ1.50
  • Asda British Red Leicester 400g

    400g ¡ £10.13/kg
    2 for ÂŁ5.45
    ÂŁ4.05
  • View Yoghurt

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

Š 2026 Deliveroo