- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
£4.25£3.85 ClubcardLA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price
£6.00ClubcardSTIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price
£3.50ClubcardSt.Ewe Rich Yolk Free Range Eggs 6 Pack
6pk · £0.68 each£4.05£3.60 Clubcard (£0.60 each)Kerrygold Salted Butter Stick 100g
100g · £26.50/kg£2.65£2.30 Clubcard (£23.00/kg)Oatly Semi Oat Drink Chilled 1L
£3.10£2.40 ClubcardTesco Grated Mozzarella 250G
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardDairylea Lunchers Chicken 'N' Cheese 60g
60g · £31.67/kg£1.90£1.25 Clubcard (£20.83/kg)Anchor Salted Butter 200G
200g · £16.50/kg£3.30£2.45 Clubcard (£12.25/kg)Tesco British Mature Grated Cheddar Cheese 250 G
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardDairylea Lunchers Ham n Cheese 65g
65g · £29.23/kg£1.90£1.25 Clubcard (£19.23/kg)Quorn Meat Free Crispy Nuggets 300G
300g · £11.33/kg£3.403 for 2 ClubcardTesco Garlic & Cheese Mushrooms 200g
200g · £15.00/kg£3.003 for 2 ClubcardTesco Pork & Pickle Pies 6 Pack 300g
300g · £11.17/kg£3.35£2.90 Clubcard (£9.67/kg)Tesco Continental Meat Selection 120g
120g · £32.08/kg£3.852 for £6.50 ClubcardPizza Express BBQ Chicken & Red Onion Pizza 272g
272g · £22.06/kg£6.00£3.50 Clubcard (£12.87/kg)Holland's Potato & Meat Pies 4 Pack
4pk · £1.59 each£6.35£5.35 Clubcard (£1.34 each)Solero Bonbon Exotic Ice Cream Frozen Snack 192ml
£5.55£3.80 ClubcardNakd Peanut Delight Raw Fruit & Nut Bar 4x35g
4pk · £105.71/kg£3.70£2.95 Clubcard (£84.29/kg)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Tesco Finest Steak Ragu 400G
400g · £15.00/kg£6.00Tesco Chicken Caesar Salad 185G
185g · £20.27/kg£3.75Yeo Valley Honey Greek Style Yogurt 4 X100g
4pk · £35.00/kg£3.50Tesco British Mature Grated Cheddar Cheese 250 G
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardTesco 2 Garlic and Herb Chicken Kievs 270g (C)
270g · £14.44/kg£3.90Tesco Finest Spaghetti Bolognese 400g
400g · £15.00/kg£6.00Tesco Cooked & Peeled King Prawns 150G
150g · £29.33/kg£4.40Dairylea Lunchers Chicken 'N' Cheese 60g
60g · £31.67/kg£1.90£1.25 Clubcard (£20.83/kg)Tesco Lean Pork Mince 5% Fat 500G
500g · £6.20/kg£3.10Arla Protein Salted Caramel Flavoured Pudding 200g
200g · £13.00/kg£2.60Philadelphia Garlic & Herbs Soft Cream Cheese 165G
165g · £17.27/kg£2.85Warburtons Soft Pancakes 6 Pack
6pk · £0.25 each£1.50Pizza Express BBQ Chicken & Red Onion Pizza 272g
272g · £22.06/kg£6.00£3.50 Clubcard (£12.87/kg)Tesco Large Free Range Eggs 6 Pack
6pk · £0.41 each£2.45Cully & Sully Chicken & Vegetable Soup 400G
400g · £7.00/kg£2.80Tesco Mixed Sized Free Range Eggs 15 Pack
805g · £5.09/kg£4.10Tesco Continental Meat Selection 120g
120g · £32.08/kg£3.852 for £6.50 ClubcardTesco 2 Steak Slice 300g
300g · £6.33/kg£1.90Tesco All Butter Pain Au Chocolat 4 Pack
4pk · £0.60 each£2.40Tesco Grated Mozzarella 250G
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardHovis Seed Sensations Seven Seeds Sliced Bread 800g
800g · £3.06/kg£2.45Tesco Chocolate Chip Brioche Rolls 8 Pack
8pk · £0.24 each£1.95Tesco British Corned Beef 110g
110g · £22.27/kg£2.45Cheestrings Twisted Cheese Snacks 4 Pk, 80 G
4pk · £112.50/kg£2.25Sheldon's White Oven Bottom Muffins 6 Pack
6pk · £0.37 each£2.20Onken Mango & Passion Fruit Yogurt 450G
450g · £5.00/kg£2.25Tesco Ripe & Ready Avocados Twin Pack
2pk · £0.90 each£1.80Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g
65g · £29.23/kg£1.90£1.25 Clubcard (£19.23/kg)Tesco Fresh Egg Custard Tarts 2 Pack
2pk · £0.53 each£1.05Tesco Chicken Breast Fillets 350g
350g · £9.43/kg£3.30Tesco Sweet Potatoes 1Kg (C)
1kg · £1.40/kg£1.40Tesco Garlic & Cheese Mushrooms 200g
200g · £15.00/kg£3.003 for 2 ClubcardTesco Salami Slices 12 Pack 100g
100g · £13.00/kg£1.30MULLERICE PROTEIN Vanilla 180g
180g · £7.22/kg£1.30Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 800g
800g · £1.75/kg£1.40Tesco White Toastie Bread Thick Sliced 800g
800g · £1.00/kg£0.80Eastman's Sliced Cooked Chicken 240G
240g · £9.17/kg£2.20Tesco Finest Buttermilk Pancakes 4 pack
4pk · £0.60 each£2.40Cheestrings Original Cheese Snacks 4 Pack 80G
4pk · £112.50/kg£2.25Tesco 8 Pork Sausage 454G (C
454g · £4.41/kg£2.00Tesco Tenderstem Broccoli 200G
200g · £9.50/kg£1.90Tesco Pork & Pickle Pies 6 Pack 300g
300g · £11.17/kg£3.35£2.90 Clubcard (£9.67/kg)Tesco Mashed Potato 450G
450g · £3.00/kg£1.35Wildlife Choobs Strawberry Raspberry & Apricot Kids Yoghurt Tubes 6x37g
6pk · £39.19/kg£1.45Anchor Salted Butter 200G
200g · £16.50/kg£3.30£2.45 Clubcard (£12.25/kg)Tesco Red Seedless Grape Punnet (C)
500g · £4.80/kg£2.40Tesco Strawberries 227G (C)
£2.60Tesco Shredded Iceberg 130g (c)
130g · £5.00/kg£0.65
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardLA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price
Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce£6.00Unlock with ClubcardSTIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price
Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable£3.50Unlock with Clubcard