Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - East Didsbury

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Tesco 8 Green Jalapeno Peppers Bites 160G

    160g · £10.94/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 25 Boneless Chicken Selection 560G

    560g · £6.25/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    £6.00
    Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    £7.00
    Clubcard
  • Applewood Original Smoky Cheddar Cheese Bar 185g

    185g · £18.38/kg
    £3.40
    £2.90 Clubcard (£15.68/kg)
  • Tesco Finest Wild Garlic Crispy Chicken Kievs 386g

    386g · £19.95/kg
    £7.70
    £7.50 Clubcard (£19.43/kg)
  • Tesco Finest Quarter Pounders 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
    £6.15 Clubcard (£13.55/kg)
  • TESCO MAPLE & BOURBON Crackling GAMMON JOINT 1KG

    1kg · £14.25/kg
    £14.25
    £12.50 Clubcard (£12.50/kg)
  • Tesco Finest 4 Scottish Salmon Fillets 520g

    520g · £29.04/kg
    £15.10
    £12.60 Clubcard (£24.23/kg)
  • Tesco Crispy Buttermilk Chicken Strips 200g

    200g · £15.00/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • TESCO 8 Golden Fish Finger with Mushy Peas 280g

    280g · £12.50/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Finest Moules Mariniere 500g

    2pk · £19.40/kg
    £4.85
    £4.35 Clubcard (£17.40/kg)
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5X22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)
  • Tesco 20 Mini Pork Sausage Rolls 220g

    220g · £11.14/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Cadbury Milk Chocolate Caramel Mini Rolls Cakes 10 pack

    10pk · £0.52 each
    £5.15
    £3.50 Clubcard (£0.35 each)
  • Tesco 10 Halloumi-Style Fries 170G

    170g · £16.18/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Frozen Mini Vegetable Spring Rolls 12 Pack 216g

    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Tesco Mozzarella Sticks 12 Pack 180g

    180g · £10.28/kg
    £1.85
    3 for 2 Clubcard
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Charlie Bigham's Fish Pie 655G

    655g · £17.94/kg
    £11.75
  • Tesco Finest Ribeye Steak 227G

    227g · £45.59/kg
    £10.35
  • Charlie Bigham's Lasagne 690G

    690g · £17.03/kg
    £11.75
  • Tesco Sirloin Steak 227G

    227g · £34.36/kg
    £7.80
  • Tesco Baby Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
  • Tesco Large Chicken Fillet Pack 1.6Kg

    1kg · £12.10/kg
    £12.10
    £11.00 Clubcard (£11.00/kg)
  • Tesco Watermelon

    1pk · £4.70 each
    £4.70
  • THIS Isn't Chicken Plant Based Thighs 220g

    220g · £22.27/kg
    £4.90
  • Vivera Veggie Greek Kebab 175G

    175g · £16.29/kg
    £2.85
  • Cheestrings Twisted Cheese Snacks 8Pk 160G

    8pk · £180.00/kg
    £3.60
  • Tesco Medium Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Continental Meat & Cheese Selection 200g

    200g · £28.75/kg
    £5.75
  • Tesco Finest Spanish Chorizo Ring 225G

    225g · £15.11/kg
    £3.40
  • Tesco Finest 12 Pork British Chipolatas 375G

    375g · £10.00/kg
    £3.75
  • Happy Egg Free Range Eggs Large 10 Pack

    10pk · £0.48 each
    £4.75
  • Shazans Chicken Thigh Fillet 600G

    600g · £10.42/kg
    £6.25
  • Hartley's Strawberry Jelly 125g

    125g · £8.00/kg
    £1.00
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £2.83/kg
    £1.70
  • Tesco Blackberries 150G

    150g · £22.00/kg
    £3.30
  • Tesco Finest Rosemary & Sea Salt Focaccia 280g

    280g · £18.04/kg
    £5.05
  • Eastmans Corned Beef Slices 150g

    150g · £14.00/kg
    £2.10
  • Tesco Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.83/kg
    £1.15
  • Tesco Beef Mince 20% Fat 500g

    500g · £7.60/kg
    £3.80
  • Big & Fresh Barn Eggs Large 10 Pack

    10pk · £0.37 each
    £3.70
  • Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 450G

    450g · £9.56/kg
    £4.30
  • Tesco Spinach & Ricotta Fresh Tortelloni 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • Nightingale Farms Peppers 375G

    375g · £6.40/kg
    £2.40
  • Tesco Carrots 1Kg

    1kg · £0.80/kg
    £0.80
  • Tesco Smoked Salmon Canapes 12 Pack 100g

    100g · £42.50/kg
    £4.25
  • Tesco Finest Wild Garlic Crispy Chicken Kievs 386g

    386g · £19.95/kg
    £7.70
    £7.50 Clubcard (£19.43/kg)
  • Tesco Raspberries 250G

    250g · £17.00/kg
    £4.25
  • Tesco Chicken Breast Mini Fillets 500g

    500g · £11.00/kg
    £5.50
  • Tesco Butternut Squash Each (C)

    1pk · £1.80 each
    £1.80
  • Galbani Italian Burrata Cheese 150g

    285g · £15.26/kg
    £4.35
  • Tesco Finest Sweet Pointed Peppers 180g

    180g · £12.50/kg
    £2.25
  • Tesco Finest Quarter Pounders 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
    £6.15 Clubcard (£13.55/kg)
  • Tesco Ripe & Ready Avocado

    1pk · £0.85 each
    £0.85
  • The Pizza Company Pepperoni Party Pizza 620g

    620g · £11.85/kg
    £7.35
  • Tesco Ready To Eat Honey Hot Smoked Salmon Fillets 180g

    180g · £41.11/kg
    £7.40
  • Tesco Diced Beef 400G

    400g · £14.38/kg
    £5.75
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5X22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)
  • Tesco Green Peppers Each

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Tesco Lean Diced Beef 400G

    400g · £17.75/kg
    £7.10
  • Tesco Small Bananas 6 Pack

    6pk · £0.15 each
    £0.90
  • Tesco Pink Lady Apples 5 Pack

    5pk · £0.67 each
    £3.35
  • Creamfields Grated Cheddar 500G

    500g · £6.70/kg
    £3.35
  • Tesco Finest 10 Traditional Pork Sausages 667G

    667g · £9.52/kg
    £6.35
  • Tesco Cream Of Tomato Soup 600g

    600g · £3.83/kg
    £2.30
  • Tesco Finest Smoked Scottish Salmon & Cream Cheese Sandwich

    1pk · £4.35 each
    £4.35
  • Tesco 20 Mini Pork Sausage Rolls 220g

    220g · £11.14/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Wildlife Choobs Strawberry Raspberry & Apricot Kids Yoghurt Tubes 6x37g

    6pk · £39.19/kg
    £1.45
  • Tesco Finest King Prawn Linguine 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Rosedene Farms Strawberries 227G

    227g · £8.81/kg
    £2.00
  • Galbani Maxi Italian Mozzarella Cheese 250g

    385g · £9.74/kg
    £3.75

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - East Didsbury

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo