Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Urmston Davyhulme

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • NIVEA MEN Black & White Original Anti-Perspirant Deodorant Spray 150ml

    £2.75
    £2.20 Clubcard
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Activia Peach No Added Sugar Fat Free Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £8.04/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£4.35/kg)
  • Warburtons Tiger Bread Bloomer 600g

    600g · £3.67/kg
    £2.20
    £2.00 Clubcard (£3.33/kg)
  • Warburtons 6 Choc Chip Pancakes

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.75 Clubcard (£0.29 each)
  • Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Heinz Sweet Potato & Beef Hotpot Baby Food Tray 200g

    200g · £13.25/kg
    £2.65
    £2.20 Clubcard (£11.00/kg)
  • Namdong Chicken Jjigae Instant Noodle Pot 84g

    84g · £24.40/kg
    £2.05
    £1.45 Clubcard (£17.26/kg)
  • Tesco Sticky Chicken Kebabs 10 Pack 180g

    180g · £14.72/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 8 Crispy Tempura King Prawns 140g

    140g · £18.93/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Kinder Bueno Chocolate Eggs 80G

    80g · £41.25/kg
    £3.30
    £2.75 Clubcard (£34.38/kg)
  • M&M's Crispy Milk Chocolate Santa 29g

    29g · £31.03/kg
    £0.90
    £0.75 Clubcard (£25.86/kg)
  • Smarties Milk Chocolate Giant Tube 120G

    120g · £14.58/kg
    £1.75
    £1.25 Clubcard (£10.42/kg)
  • Milkybar White Chocolate Pieces 80G

    80g · £21.88/kg
    £1.75
    £1.25 Clubcard (£15.63/kg)
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Xmas Coins Bag 70g

    70g · £28.57/kg
    £2.00
    £1.50 Clubcard (£21.43/kg)
  • Tesco 12 Pigs in Blankets 240g

    240g · £12.50/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 10 Halloumi-Style Fries 170G

    170g · £16.18/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    £3.50
    Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Chocolate Filled Crepes 6 pack

    192g · £14.58/kg
    £2.80
  • Herta Classic Frankfurter Hot Dogs 10 Pack 350G

    350g · £10.14/kg
    £3.55
  • Warburtons Tiger Bread Bloomer 600g

    600g · £3.67/kg
    £2.20
    £2.00 Clubcard (£3.33/kg)
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Tesco Finest 12 Pork Chipolata 375G

    375g · £10.00/kg
    £3.75
  • Tesco Finest Super Seeded Sliced Farmhouse Loaf 800g

    800g · £2.88/kg
    £2.30
  • Tesco Large Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Tesco Soft White Hot Dog Rolls 6 Pack

    6pk · £0.18 each
    £1.10
  • McVitie's Toasting Waffles 8 Pack

    200g · £11.50/kg
    £2.30
  • Tesco Plain White Tortilla Wraps 8 Pack

    8pk · £0.20 each
    £1.60
  • Sheldon's White Oven Bottom Muffins 6 Pack

    6pk · £0.37 each
    £2.20
  • Warburtons Toastie Thick Sliced White Bread 800g

    800g · £1.81/kg
    £1.45
  • Tesco Unsmoked Back Bacon Rashers 10 Pack 300g

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • The Gym Kitchen Korean BBQ Chicken Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Tesco Vegetable Samosas 4 Pack 216g

    216g · £16.67/kg
    £3.60
  • Hovis Seed Sensations Seven Seeds Sliced Bread 800g

    800g · £3.06/kg
    £2.45
  • Warburtons Medium Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.81/kg
    £1.45
  • New York Bakery The Original Bagels 5 Pack

    5pk · £0.49 each
    £2.45
  • Tesco Pizza Pepperoni 120G

    120g · £9.17/kg
    £1.10
  • Tesco Broccoli 375G

    375g · £2.53/kg
    £0.95
  • T, Sweet & Sour Chicken & Egg Fried Rice 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Honeydew Melon (C)

    1pk · £1.95 each
    £1.95
  • Tesco Chicken Chow Mein 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Mango & Lime Roast Chicken Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
  • Tesco Southern Fried Chicken Pasta 300G

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Tesco Chicken & Chorizo Pasta 285g

    285g · £11.23/kg
    £3.20
  • Billy Bear Slices 100G

    100g · £17.50/kg
    £1.75
  • St Pierre Sesame Seeds Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.99 each
    £3.95
  • Banana Each (C)

    1pk · £0.29 each
    £0.29
  • Tesco Baking Potatoes 4 Pack

    4pk · £0.23 each
    £0.90
  • Tesco Wafer Thin Roast Chicken Slices 125g

    125g · £12.80/kg
    £1.60
  • Simply Doughnuts Mini Classic and Sugar Ring 8 Pack

    8pk · £0.25 each
    £2.00
  • Higgidy Ham Hock & Cheddar Sausage Rolls x2 54g

    54g · £27.78/kg
    £1.50
  • Oykos Strawberry Luxury Greek Style Yoghurt Dessert 4x110g

    4pk · £26.82/kg
    £2.95
  • Tesco Hoisin Duck Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Tesco British Blue Stilton Cheese 220 G

    220g · £17.73/kg
    £3.90
  • Activia Peach No Added Sugar Fat Free Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £8.04/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£4.35/kg)
  • Rachel's Organic Divine Rice 2 X150g

    2pk · £18.33/kg
    £2.75
  • Tesco Finest Brioche Burger Buns 4 pack

    4pk · £0.54 each
    £2.15
  • Tesco Large Wholemeal Baps 4 Pack

    4pk · £0.20 each
    £0.80
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Warburtons 6 Choc Chip Pancakes

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.75 Clubcard (£0.29 each)
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Aero Chocolate Mousse 4 X59g

    4pk · £41.53/kg
    £2.45
  • Tuna & Sweetcorn Sandwich

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Tesco Thai Green Chicken Curry & Jasmine Rice 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Red Chillies 60G

    60g · £9.17/kg
    £0.55
  • Tesco Smoky Cajun Chicken Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Tesco Sweetheart Cabbage (C)

    1pk · £0.90 each
    £0.90
  • Tesco Finest Lasagne Al Forno 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Cheese Sandwich No Mayonnaise

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Tesco Finest 6 Pork Sausages 400g

    400g · £9.38/kg
    £3.75
  • Tesco Smoked Ham And Mature Cheddar Sub

    1pk · £3.10 each
    £3.10

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Urmston Davyhulme

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo