Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Cheetham Hill

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    £7.00
    Clubcard
  • Tesco Finest Rossafina Tomatoes 300g

    300g · £8.50/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Muller Corner Yogurts - Strawberry, Peach & Apricot 6 x 136g

    6pk · £40.44/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£29.78/kg)
  • Tesco Chicken Thighs 2Kg

    2kg · £3.73/kg
    £7.45
    £6.70 Clubcard (£3.35/kg)
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Pork Shoulder Steaks 1Kg

    1kg · £11.20/kg
    £11.20
    £5.65 Clubcard (£5.65/kg)
  • Tesco Finest Mini San Marzano Tomatoes 220G

    220g · £13.64/kg
    £3.00
    2 for £4 Clubcard
  • Jason's Seeded Protein Rolls 4 Pack

    320g · £8.59/kg
    £2.75
    £2.35 Clubcard (£7.34/kg)
  • Mr Kipling Bramley Apple & Blackcurrant Pie 30% Less Sugar 6 Pack

    6pk · £0.72 each
    £4.30
    £2.50 Clubcard (£0.42 each)
  • Mr Kipling Lemon Cake Slices 6 Pack

    6pk · £0.60 each
    £3.60
    £2.20 Clubcard (£0.37 each)
  • Tesco Bolognese Pasta Bake 750g

    750g · £7.20/kg
    £5.40
    £4.15 Clubcard (£5.53/kg)
  • Haagen-Dazs Belgian Chocolate Ice Cream 460Ml

    £6.55
    £5.10 Clubcard
  • Chicago Town Takeaway Stuffed Crust BBQ Chicken Pizza 668g

    668g · £9.96/kg
    £6.65
    £4.65 Clubcard (£6.96/kg)
  • Kitchen Joy Tom Yum Chicken in a Coconut & Lemongrass Sauce with Noodles 320g

    320g · £10.63/kg
    £3.40
    £2.65 Clubcard (£8.28/kg)
  • Humza Microcook Chicken Kebabs 600g

    600g · £14.83/kg
    £8.90
    £6.60 Clubcard (£11.00/kg)
  • Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Mr Kipling Reduced Sugar Bramley Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.72 each
    £4.30
    £2.50 Clubcard (£0.42 each)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Chicken & Bacon Pasta Bake 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Najma Wafer Thin Chicken Slices 125g

    125g · £29.60/kg
    £3.70
  • Tesco Finest Dine In Mixed Berry Trifles 2x150G

    2pk · £31.00/kg
    £4.65
  • Tesco Finest Lasagne Al Forno 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Liver, Bacon & Mash 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Najma Smoked Turkey Rasher Slice 150G

    150g · £28.00/kg
    £4.20
  • Tarczynski Natural Chicken Frankfurters 2x80g

    2pk · £35.63/kg
    £2.85
  • Tesco 2 Boneless Cod Fillets 280G

    280g · £35.00/kg
    £9.80
  • Tesco Pork Shoulder Steaks 1Kg

    1kg · £11.20/kg
    £11.20
    £5.65 Clubcard (£5.65/kg)
  • Tesco Large Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.33 each
    £3.95
  • Tesco Beef Ribeye Steak 227G

    227g · £38.55/kg
    £8.75
  • Tesco Okra 175G

    175g · £13.71/kg
    £2.40
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.33 each
    £2.00
  • Tesco Chicken Thighs 2Kg

    2kg · £3.73/kg
    £7.45
    £6.70 Clubcard (£3.35/kg)
  • Tesco Mascarpone Cheese 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • Tesco British Barn Eggs 10 Pack

    10pk · £0.23 each
    £2.30
  • Tesco British Unsalted Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco British Chicken Breast Mini Fillets 400G

    400g · £13.25/kg
    £5.30
  • Tesco British Chicken Thigh Fillets 600G

    600g · £10.67/kg
    £6.40
  • Tesco Caesar Salad Kit 250G

    250g · £9.20/kg
    £2.30
  • Muller Corner Yogurts - Strawberry, Peach & Apricot 6 x 136g

    6pk · £40.44/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£29.78/kg)
  • Tesco Finest Sugarloaf Pineapple 220g

    220g · £12.50/kg
    £2.75
  • Tesco Baby Cucumbers 200G

    200g · £6.50/kg
    £1.30
  • Creamfields Low Fat Cottage Cheese 300g

    300g · £3.67/kg
    £1.10
  • Jaffa Jumbo Orange Minimum 4 Pack

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • Yamas Authentic Greek Feta Pdo 150G

    150g · £17.67/kg
    £2.65
  • Eastman's Sliced Cooked Chicken 240G

    240g · £9.17/kg
    £2.20
  • Shazans Halal Beef Burgers Quart Pounders 454G

    454g · £14.76/kg
    £6.70
  • Tesco Finest Greek Yogurt 500G

    500g · £6.20/kg
    £3.10
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Morliny Krakowska Sausages Slices 80G

    80g · £20.63/kg
    £1.65
  • Tesco Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 125g

    125g · £12.80/kg
    £1.60
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Halloumi 225G

    225g · £10.44/kg
    £2.35
  • Tesco Strawberries 400G

    400g · £7.25/kg
    £2.90
  • Tesco Finest All Butter Scones 4 Pack

    4pk · £0.63 each
    £2.50
  • Charlie Bigham's Cottage Pie 650G

    650g · £18.08/kg
    £11.75
  • Tesco Blueberries 150G

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Tesco Cheddar Mash 450G

    450g · £4.67/kg
    £2.10
  • Tesco Bolognese Pasta Bake 750g

    750g · £7.20/kg
    £5.40
    £4.15 Clubcard (£5.53/kg)
  • Tesco Flamegrilled Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
  • Tesco Extra Mature Cheddar Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Carrots 500g

    500g · £1.20/kg
    £0.60
  • Tesco Chicken Mince 5% Fat 500G

    500g · £6.10/kg
    £3.05
  • Tesco Slow Cooked Beef Brisket In Gravy 380G

    380g · £17.76/kg
    £6.75
  • Tesco Red Onions 3Pack Minimum

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.27 each
    £3.25
  • Charlie Bigham's Fish Pie 655G

    655g · £17.94/kg
    £11.75
  • Charlie Bigham's Lasagne 690G

    690g · £17.03/kg
    £11.75

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Cheetham Hill

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo