- All categories
- Fruit
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Offers (117)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Asda 10 Mini Chicken Breast Skewers 120g
120g · £24.58/kg3 for £7£2.95Warburtons Soft Thick White Toastie Bread 800g
800g · £2.19/kg£1.75Warburtons 6 Crumpets
6pk · £0.13 each£0.26 off£0.79£1.05Ginsters Cheese & Onion Slice 170g
170g · £16.47/kg£2.80Dairylea Lunchers Ham And Cheese Convenience Meals 65g
65g · £29.23/kg£1.90Arla Protein Strawberry Yogurt Pouch 200g
200g · £8.00/kg£1.60Warburtons Medium Sliced Wholemeal Bread 400g
400g · £3.13/kg£1.25Asda Sliced Mature British Cheddar 10 Slices 250g
250g · £13.40/kg2 for £5.45£3.35Warburtons Medium Soft White Bread 800g
800g · £2.19/kg£1.75Arla Protein Blueberry Yogurt 200g
200g · £9.25/kg£1.85Asda 2 Chicken Tikka Slices 300g
300g · £7.33/kg£2.20Tregroes Two Butter Toffee Waffles 65g
65g · £28.46/kg£1.85Muller Corner Vanilla Yogurt Chocolate Balls 124g
124g · £8.87/kg5 for £5£1.10Lurpak Slightly Salted Spreadable 400g
400g · £14.25/kg£5.70Asda 10 Mini Pork Pies 250g
250g · £10.80/kg3 for £7£2.70Warburtons 6 Sliced Wholemeal Rolls
6pk · £0.26 each£1.55Strings & Things Cheestrings 8 x 20g (160g)
160g · £17.69/kg£0.82 off£2.83£3.65Asda 24 Pork Cocktail Sausages 240g
240g · £11.25/kg3 for £7£2.70U Jedrusia Dumplings with Cottage Cheese and Potato 400g
400g · £5.38/kg£2.15Asda Bacon & Egg on Malted Bread
1pk · £3.45 each£3.45Exceptional by ASDA New York Style Deli on Rye Bread
1pk · £4.90 each£4.90Muller Myprotein Chocolate Flavor Mousse 200g
200g · £12.25/kg£2.45Strings & Things Cheestrings Twin Pack 20g
40g · £41.25/kg£1.65Express Cuisine Chicken Tikka with Salad & Mayo
210g · £19.05/kg£4.00Express Cuisine Southern Fried Chicken
230g · £17.39/kg£4.00Cathedral City Mature Cheddar 350g
350g · £9.54/kg£1.11 off£3.34£4.45Asda Classic Chicken Triple Sandwich
1pk · £3.85 each£3.85Asda Mini Pork Pies 100g
2pk · £0.83 each£1.65ASDA Pineapple 150g
150g · £11.33/kg£1.70Philadelphia Plain Cream Cheese-soft 165g
165g · £12.97/kg£0.71 off£2.14£2.85Asda Southern Fried Chicken on a Wheat Wrap
1pk · £3.75 each£3.75Dairylea Dunkers Jumbo Tubes 3 x 41g (123g)
120g · £23.75/kg£2.85Asda Chicken Fajita Wrap
1pk · £3.75 each£3.75Exceptional by ASDA Steak & Onion Chutney On Onion Bread
1pk · £5.50 each£5.50ASDA Protein Tandoori Chicken Breast with a Yogurt & Mint Dip 80g
80g · £23.75/kg£1.90ASDA Protein Houmous, Chicken & Spinach Pot 120g
127g · £18.90/kg£2.40Asda Oak Smoked Ham & Cheese on Malted Bread
1pk · £3.45 each£3.45Mission Wraps Original 367g
6pk · £0.31 each£1.85Asda Creamy Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.70/kg5 for £5£1.35ASDA Pink Lady Apple and Grapes 100g
100g · £19.00/kg£1.90Asda Scotch Egg 113g
113g · £14.60/kg£1.65Babybel Mini Original Cheese 2 x 20g (40g)
40g · £41.25/kg5 for £5£1.65
Best Sellers 📈
Calpol Infant Sugar-Free Oral Suspension Paracetamol 2+ Months 100ml
100ml · £44.00/L£4.40RestrictedAsda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets
16pk · £0.04 each£0.60RestrictedSimple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes
25pk · £0.12 each£2.95Cadbury Crunchie Rocks Chocolate 100g
100g · £26.50/kg£2.65Cadbury Fingers Milk Chocolate Biscuits 114 Gr
114g · £24.56/kg£2.80McVitie's 10 The Original Jaffa Cakes
110g · £15.91/kg£1.75Jammie Dodgers Raspberry Flavour 140g
140g · £7.50/kg£1.05Nestle Pure Life Still Spring Water 12x500ml
6L · £0.53/L£3.15Evian Still Natural Mineral Water 1.5L
1.5L · £1.30/L£1.95Fillipo Sansovino Prosecco 75cl
750ml · £13.93/L3 for 25% off£10.45BuzzBallz Strawberry 'Rita Cocktails 200ml
200ml · £26.25/L3 for £12.50£5.25BuzzBallz Berry Cherry Limeade 200ml
200ml · £26.25/L3 for £12.50£5.25Smirnoff No. 21 Vodka Red Label 37.5% vol 70cl
700ml · £34.21/L£23.95Dairylea Lunchers Ham And Cheese Convenience Meals 65g
65g · £29.23/kg£1.90Warburtons 6 Crumpets
6pk · £0.13 each£0.26 off£0.79£1.05Warburtons Medium Soft White Bread 800g
800g · £2.19/kg£1.75Warburtons Soft Thick White Toastie Bread 800g
800g · £2.19/kg£1.75Arla Protein Strawberry Yogurt Pouch 200g
200g · £8.00/kg£1.60Yazoo Strawberry Milk Drink 1L
1L · £2.65/L£2.65Asda Whole British Milk 4 Pints/2272ml
2.27L · £0.86/L£1.95
Cosy Nights In🍂
Butterkist Sweet & Salty Popcorn 100g
100g · £23.50/kg£2.35Galaxy Counters Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 112g
112g · £21.43/kg£2.40
Life in the Express Lane 💚🚀
Beer, Ale, Cider
1pk · £5.50 each£5.50Heinz Mix & Match
1pk · £4.65 each£4.65Meal Deal
1pk · £5.00 each£5.00Picnic Picky Bits
1pk · £7.00 each£7.00Premium Meal Deal
1pk · £6.00 each£6.00Yogurt Bowl
1pk · £6.00 each£6.00
In-Store Price Match
Asda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets
16pk · £0.04 each£0.60RestrictedHomefire Kiln Dried Logs
16.5L · £0.48/L2 for £10£8.00Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes
25pk · £0.12 each£2.95Kinder Surprise 20g
20g · £77.50/kg£1.55Barratt Flumps 20g
20g · £25.00/kg£0.50Oreo Vanilla Cookies 154g
154g · £11.04/kg£1.70Nestle Pure Life Still Spring Water 12x500ml
6L · £0.53/L£3.15Mission Wraps Original 367g
6pk · £0.31 each£1.85Muller Frijj Fudge Brownie Flavour Milkshake 330ml
330ml · £5.30/L£1.75Exceptional by ASDA New York Style Deli on Rye Bread
1pk · £4.90 each£4.90
Deals You'll Love 💚
Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150grams
150g · £21.00/kg£3.15Walkers Sensations Roasted Chicken & Thyme Sharing Crisps 150g
150g · £21.00/kg£3.15KP Original Salted Peanuts 250g
250g · £15.40/kg£3.85KP Dry Roasted Peanuts 250g
250g · £15.40/kg£3.85McCoy's Flame Grilled Steak Flavour Potato Crisps 6 x 25g
150g · £19.67/kg£2.95Voltarol Joint & Back Pain Relief Gel 2.32% 50g
50g · £293.00/kg£14.65RestrictedBenylin Chesty Coughs (Non-Drowsy)
150ml · £49.33/L£7.40RestrictedSudafed Blocked Nose Spray
15ml · £433.33/L£6.50RestrictedGrenade White Chocolate Cookie Flavour Protein Bar 60g
60g · £54.17/kg£3.25Grenade Chocolate Chip Salted Caramel Flavour Protein Bar 60g
60g · £54.17/kg£3.25Grenade Chocolate Chip Cookie Dough Flavour 60g
60g · £65.83/kg£3.95Grenade Oreo 60g
60g · £54.17/kg£3.25Grenade Oreo White 60g
60g · £54.17/kg£3.25Cadbury 5 Milk Chocolate Mini Rolls
5pk · £0.46 each£0.78 off£2.32£3.10Sanex Expert Skin Health Moisturising Shower Gel Body Wash 450ml
450ml · £10.33/L£4.65Sure Nonstop Protection Anti-Perspirant Aerosol Invisible Pure 250 ml
250ml · £19.60/L£4.90Mentos Mint Chewy Dragees 38g
38g · £28.95/kg£1.10Smint 50 Peppermint XXL 35g
35g · £54.29/kg£1.90Smint 150 Sugarfree Peppermint 105g
130g · £29.23/kg£3.80Mentos Fruit 38g
38g · £28.95/kg£1.10