Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Save with Clubcard
    Save with Clubcard
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Tomatoes & Peppers

  • Tesco Finest Sweet Mini Peppers 220G

    220g · £10.23/kg
    £2.25
  • Tesco Finest Sweet Pointed Peppers 180g

    180g · £12.50/kg
    £2.25
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Nightingale Farms Peppers 375G

    375g · £6.40/kg
    £2.40
  • Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
  • Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Beef Tomatoes Each

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Tomatoes On The Vine 500G

    500g · £3.60/kg
    £1.80
  • Tesco Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.67/kg
    £1.10
  • Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G

    255g · £6.08/kg
    £1.55
  • Nightingale Farms Cherry Tomatoes 250G

    250g · £3.40/kg
    £0.85
  • Tesco Organic Cherry Tomatoes On The Vine 200g

    200g · £12.00/kg
    £2.40
  • Tesco Finest Sugarbelle Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Finest Mixed Baby Tomatoes 250G

    250g · £10.20/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard

Cucumbers

  • Tesco Whole Cucumber Each

    1pk · £1.00 each
    £1.00

Avocados

  • Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack

    2pk · £0.88 each
    £1.75
  • Tesco Ripe & Ready Avocado

    1pk · £0.85 each
    £0.85

Onions & Leeks

  • Tesco Large Spring Onions Bunched 130G

    130g · £10.77/kg
    £1.40
  • Tesco Bunched Spring Onions 100G

    100g · £7.00/kg
    £0.70
    £0.60 Clubcard (£6.00/kg)
  • Tesco Brown Onions 1Kg

    1kg · £1.10/kg
    £1.10
    £0.95 Clubcard (£0.95/kg)
  • Tesco Red Onions 3Pack Minimum

    3pk · £0.37 each
    £1.10
  • Tesco Finest Echalion Shallots 400G

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Tesco Brown Onions 3 Pack

    3pk · £0.33 each
    £1.00
  • Tesco Leeks 500G

    500g · £3.40/kg
    £1.70

Potatoes

  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Tesco Finest Nemo Potatoes 2kg

    2kg · £1.45/kg
    £2.90
  • Tesco All Rounder Potatoes 2Kg

    2kg · £0.93/kg
    £1.85
  • Tesco Red Potatoes 2KG

    2kg · £1.10/kg
    £2.20
  • Tesco Finest All Rounder Potatoes 2Kg

    2kg · £1.55/kg
    £3.10
    £2.55 Clubcard (£1.28/kg)
  • Tesco Finest Baby Potatoes 750G

    750g · £2.07/kg
    £1.55
  • Tesco Miniature Potatoes 750G

    £1.65
    £1.45 Clubcard
  • Tesco King Edward Potatoes 2kg

    2kg · £1.15/kg
    £2.30
  • Tesco Baking Potatoes 2kg

    2kg · £1.15/kg
    £2.30
  • Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
    £1.20 Clubcard (£1.20/kg)

Garlic, Ginger, Herbs, Spices

  • Tesco Garlic 4 Pack

    4pk · £0.24 each
    £0.95
  • Tesco Large Garlic

    1pk · £0.60 each
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Coriander 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Mint 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Coriander 100G

    100g · £15.50/kg
    £1.55
  • Tesco Curled Parsley Medium Pot

    1pk · £2.05 each
    £2.05
  • Tesco Fresh Cut Dill 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Basil 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Thyme 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Curled Leaf Parsley 30g

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Flat Leaf Parsley 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Rosemary 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Chives 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Ginger 100g

    100g · £17.50/kg
    £1.75
  • Tesco Mixed Chillies 65G

    65g · £8.46/kg
    £0.55
  • Tesco Bird Eye Chillies 25G

    25g · £40.00/kg
    £1.00
  • Tesco Finger Chillies 80G

    80g · £16.25/kg
    £1.30
  • Tesco Red Chillies 60G

    60g · £9.17/kg
    £0.55
  • Tesco Lemongrass Minimum 2 Stems

    2pk · £0.35 each
    £0.70

Prepared Vegetables

  • Tesco Sliced Mushrooms 250G

    250g · £6.60/kg
    £1.65
  • Tesco Vegetable Stir Fry 320g

    320g · £7.03/kg
    £2.25
  • Tesco Sliced Red Onion 180G

    180g · £7.22/kg
    £1.30
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Pepper Stir Fry 320g

    320g · £7.03/kg
    £2.25
  • Tesco Tenderstem & Mixed Vegetables 160G

    160g · £14.38/kg
    £2.30
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Tender Vegetable Medley 160G

    160g · £14.38/kg
    £2.30
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Beansprout & Vegetable Stir Fry 570g

    570g · £4.82/kg
    £2.75
  • Fullgreen Riced Cauliflower 200G

    200g · £14.50/kg
    £2.90
  • Tesco Carrot & Houmous 100g

    100g · £13.00/kg
    £1.30
  • Tesco Diced Onion 400G

    400g · £3.88/kg
    £1.55
  • Tesco Peas, Sweetcorn & Carrot 395g

    395g · £7.59/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard

Broccoli & Cauliflower

  • Tesco Cauliflower Each

    1pk · £1.40 each
    £1.40
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90

Mushrooms

  • Tesco British Baby Chestnut Mushrooms 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
  • Tesco Chestnut Vitamin D Mushrooms 250G

    250g · £5.40/kg
    £1.35
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 400G

    400g · £3.38/kg
    £1.35
    £1.10 Clubcard (£2.75/kg)
  • Tesco Large Flat Mushrooms 250G

    250g · £6.60/kg
    £1.65
  • Tesco Finest Shiitake Mushrooms 125G

    125g · £18.80/kg
    £2.35
    £1.90 Clubcard (£15.20/kg)
  • Tesco Family Pack Chestnut Vitamin D Mushrooms 485G

    485g · £5.15/kg
    £2.50
  • Tesco Baby Button Mushrooms 200G

    200g · £7.50/kg
    £1.50

Carrots & Root Vegetables

  • Tesco Organic Carrots 700G

    700g · £2.21/kg
    £1.55
    £1.35 Clubcard (£1.93/kg)
  • Tesco Mini Carrots 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Carrots 1Kg

    1kg · £0.80/kg
    £0.80
  • Tesco Imperator Carrot 450G

    450g · £5.11/kg
    £2.30
    £1.90 Clubcard (£4.22/kg)
  • Love Beets No Vinegar Beetroot Pouch 280g

    280g · £6.61/kg
    £1.85
  • Tesco Parsnips 500G

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • Tesco Swede

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Tesco Radish Pack 240G

    240g · £2.92/kg
    £0.70
  • Tesco Organic Beetroot 450g

    450g · £7.00/kg
    £3.15

Other Vegetables

  • Tesco Celery Sticks 250G

    250g · £4.40/kg
    £1.10
    £0.95 Clubcard (£3.80/kg)
  • Tesco Celery

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Sweetcorn Cobettes 4 Pack

    4pk · £0.43 each
    £1.70
  • Tesco Corn On The Cob Twinpack

    2pk · £0.85 each
    £1.70
  • Tesco Baby Corn 130G

    130g · £10.77/kg
    £1.40
  • Tesco Sugarsnap Peas 180g

    180g · £12.22/kg
    £2.20
  • Tesco Green Beans 220G

    220g · £5.68/kg
    £1.25
  • Tesco Finest Extra Fine Beans 200G

    200g · £11.00/kg
    £2.20
    £1.90 Clubcard (£9.50/kg)
  • Tesco Stringless Beans 180G

    180g · £11.11/kg
    £2.00
  • Tesco Fine Beans 80g

    80g · £21.88/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Large Pumpkin Each

    1pk · £2.85 each
    £2.85
  • Tesco Asparagus 180G

    180g · £11.67/kg
    £2.10
  • Tesco Giant Pumpkin Each

    1pk · £4.95 each
    £4.95
  • Tesco Butternut Squash Each

    1pk · £2.00 each
    £2.00
  • Tesco Aubergine Each

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • Tesco Autumnal Squash

    1pk · £1.95 each
    £1.95
  • Tesco Sweetheart Cabbage Each

    1pk · £0.90 each
    £0.90
  • Tesco Savoy Cabbage Each

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Tesco White Cabbage Each

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Red Cabbage Each

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Pak Choi 250G

    250g · £8.40/kg
    £2.10
  • Tesco Curly Kale 180G

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Tesco Fresh Greens 500G

    500g · £2.50/kg
    £1.25
  • View Salad & Herbs

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo