Berries
Blueberries 150g
150g · £14.67/kg£2.20Driscolls Blueberry 170g
170g · £21.18/kg£3.60Morrisons Organic Blueberries 125g
125g · £23.20/kg£2.90Blueberries 300g
300g · £13.33/kg£4.00£2.80 loyalty card (£9.33/kg)Blueberries 450g
450g · £11.33/kg£5.10Blackberries 150g
150g · £22.00/kg£3.30£2.31 loyalty card (£15.40/kg)Driscolls Blackberry 125g
125g · £28.80/kg£3.60Strawberries 227g
227g · £11.01/kg£2.50Driscolls Strawberry 250g
250g · £16.20/kg£4.05Savers Strawberries 227g
227g · £6.61/kg£1.50£1.05 loyalty card (£4.63/kg)Raspberries 250g
250g · £17.20/kg£4.30Raspberries 150g
150g · £14.67/kg£2.20£1.54 loyalty card (£10.27/kg)Driscolls Raspberry 125g
125g · £28.80/kg£3.60Organic Raspberries 125g
125g · £26.00/kg£3.25Driscolls Mixed Berry 200g
200g · £18.25/kg£3.65Strawberries 400g
400g · £10.13/kg£4.05
Bananas
Fyffes Organic Fairtrade Bananas 6pk
6pk · £0.39 each£2.35Fyffes Bananas 5pk
5pk · £0.17 each£0.85Fyffes Snack Size Bananas 7pk
7pk · £0.16 each£1.10
Citrus Fruit
Unwaxed Lemon 4 pk
4pk · £0.38 each£1.50Individual Loose Lemon
£0.50Waxed Limes 4 pack
4pk · £0.29 each£1.15Morrisons Organic Lemons 3pk
3pk · £0.77 each£2.30Morrisons Savers Lemons 4pk
4pk · £0.28 each£1.10£0.77 loyalty card (£0.19 each)Lemons & Limes 6 pack
6pk · £0.32 each£1.90Individual Loose Lime
£0.35Tangerines 600g
600g · £3.08/kg£1.85Sweetclem Easy Peelers 600g
600g · £2.75/kg£1.65The Best Sweetclems 600g
600g · £4.50/kg£2.70Morrisons Disney Easy Peelers 500g
500g · £2.40/kg£1.20Explore Easy Peelers 1kg
1kg · £2.70/kg10% off£2.70£3.00Sweetclems Easy Peelers 1kg
1kg · £2.40/kg£2.40Large Oranges 4 pack
4pk · £0.66 each£2.65Orange Bumper Pack 5 pack
5pk · £0.37 each£1.85The Best Blood Orange 4 Pack
4pk · £0.64 each£2.55Red Grapefruit
£0.65Oranges
£0.45White Grapefruit
£0.60Organic Oranges 4pk
4pk · £0.60 each£2.40Individual Loose Sweetclem
£0.35
Apples & Pears
Morrisons Ripe & Ready Conference Pears 4 pack
4pk · £0.71 each£2.85Pears 1.2kg
1.2kg · £2.29/kg£2.75Wonky Pears Min 4 Fruit
4pk · £0.30 each£1.20Morrisons Conference Pears 4pk
4pk · £0.58 each£2.30£1.61 loyalty card (£0.40 each)Morrisons Organic Pears Min 3
4pk · £0.73 each10% off£2.93£3.25Morrisons Disney Pears 5pk
500g · £2.40/kg£1.20Conference Pears
20% off£0.48£0.60Ready To Eat Qtee Pears 4 Pack
4pk · £0.59 each£2.35Pink Lady Apples 6 Pack
6pk · £0.59 each£3.55Morrisons Jazz Apples 6 pack
6pk · £0.48 each£2.90Granny Smith Apples 6 pack
6pk · £0.37 each£2.20Small Apples 6pk
6pk · £0.21 each£1.25Morrisons Apples 1.2kg
1.2kg · £2.50/kg£3.00Morrisons Royal Gala Apples 6 pack
6pk · £0.37 each£2.20Morrisons Kissabel Apples 4Pk
4pk · £0.59 each£2.35Organic Pink Lady Apples 4pk
4pk · £0.68 each10% off£2.70£3.00Loose Russet Apples
£0.60Morrisons Pink Lady Apples Tray 4 pack
4pk · £0.64 each£2.55Bramley Apples min 3
10% off£2.79£3.10Morrisons Golden Delicious Apples 6 pack
6pk · £0.36 each£2.15Cox Apples 6 pack
6pk · £0.40 each£2.40Organic Gala Apples 6pk
6pk · £0.47 each£2.80Morrisons Disney Apples 6 Pack
6pk · £0.20 each£1.20Golden Delicious Apples
10% off£0.54£0.60Braeburn Apples 6 pack
6pk · £0.36 each£2.15Pinkids Apples 6pk
6pk · £0.36 each10% off£2.16£2.40British Apples 6 pack
6pk · £0.36 each10% off£2.16£2.40Royal Gala Apples
10% off£0.50£0.55Pink Lady Apples
10% off£0.54£0.60Morrisons The Best Apples 4pk
4pk · £0.54 each£2.15Braeburn Apples
10% off£0.54£0.60Granny Smith Apples
10% off£0.50£0.55Loose Cox Apples
£0.60
Grapes
Explore Cotton Candy Seedless Grapes 400g
400g · £7.38/kg£2.95Grape Selection 400g
400g · £6.13/kg£2.45Green Grapes 400g
400g · £6.13/kg£2.45Explore Sable Grapes 400g
400g · £7.25/kg£2.90Explore Red Grapes 400g
400g · £7.25/kg£2.90Explore Candy Pops Seedless Grapes 400g
400g · £7.25/kg£2.90Red Grapes 400g
400g · £5.50/kg£2.20£1.54 loyalty card (£3.85/kg)Green Grapes 170g
170g · £10.59/kg£1.80Red Grapes 170g
170g · £10.59/kg£1.80Black Grapes 400g
400g · £6.13/kg£2.45Explore Green Grapes 400g
400g · £6.53/kg10% off£2.61£2.90Explore Grape Selection 800g
800g · £5.06/kg£4.05Morrisons The Best British Large Vine 420g
420g · £5.95/kg£2.50Explore Limited Edition Grapes 400g
400g · £6.38/kg£2.55Savers Grapes 500g
500g · £3.30/kg£1.65
Prepared Fruit
Mango Fingers 350g
350g · £10.29/kg£3.60Kiwi Berries 125g
125g · £18.40/kg£2.30Melon Slices 400g
400g · £7.63/kg£3.05Watermelon Wedges 550g
550g · £5.55/kg£3.05Pomegranate 80g
80g · £22.50/kg£1.80Pineapple 500g
500g · £7.30/kg£3.65Pineapple 145g
145g · £12.76/kg£1.85Watermelon 300g
300g · £10.17/kg£3.05Morrisons Pink Lady Apple 310g
310g · £9.84/kg£3.05Fruit Platter 350g
350g · £10.29/kg£3.60Prepared Melon Pineapple And Mango 240g
240g · £11.25/kg10% off£2.70£3.00Strawberry Mango Raspberry & Apple 210g
210g · £14.29/kg£3.00Pineapple 300g
300g · £8.50/kg£2.55Morrisons Kiwi 100g
100g · £18.00/kg£1.80Morrisons Cantaloupe Melon 145g
145g · £12.41/kg£1.80Mango 120g
120g · £15.00/kg£1.80Melon Medley 300g
300g · £10.00/kg£3.00Melon & Grape 300g
300g · £10.00/kg£3.00Del Monte Watermelon & Mango 100g
100g · £18.00/kg£1.80Dole Mandarins in Orange Jelly 4 x 123g
492g · £5.59/kg£2.75Berry Medley 220g
220g · £13.64/kg£3.00Dole Pineapple Chunks in Juice 4x113g
452g · £6.08/kg£2.75Morrisons Apple Grapes & Cheese 150g
150g · £12.00/kg£1.80Morrisons Melon & Pineapple Platter
550g · £6.55/kg£3.60Watermelon Fans 95g
95g · £7.89/kg£0.75Snack Apple Bag 80g
80g · £9.38/kg£0.75£0.53 loyalty card (£6.63/kg)Snack Apple & Grape Bag 80g
80g · £9.38/kg£0.75Del Monte Pineapple Chunks 110g
110g · £16.36/kg£1.80Morrisons Kiwi Melon & Strawberries 220g
220g · £13.64/kg£3.00Exotic Fruit Salad 240g
240g · £11.25/kg10% off£2.70£3.00Del Monte Pink Lady Apple 100g
100g · £18.00/kg£1.80Del Monte Apple Grape & Strawberry 95g
95g · £18.95/kg£1.80
Other Fruit
Whole Cantaloupe Melon
£2.40£1.68 loyalty cardBaby Watermelon
£2.95Whole Watermelon
£4.55The Best Piel De Sapo Melon
£3.00Whole Honeydew Melon
£2.30Snowball Melon
£2.90Whole Galia Melon
10% off£2.16£2.40Born Tasty Dragon Fruit
10% off£3.78£4.20Mango 240g
240g · £12.71/kg£3.05Pomegranate 200g
200g · £15.25/kg£3.05Pomegranate
£1.85Kiwi Fruit 6 pack
6pk · £0.25 each£1.50Ready To Eat Loose Mango
£1.10Ripe & Ready To Eat Mango 2 Pack
2pk · £1.15 each£2.30Passion Fruit 3 pack
3pk · £0.52 each£1.55Ripe & Ready Kiwi Fruit 4 pack
4pk · £0.48 each£1.90Zespri Sungold Kiwi 4 Pack
4pk · £0.83 each£3.30Formosa Papaya
£5.40Fyffes Pineapple
£1.25Individual Loose Coconut
£1.50Morrisons Loose Kiwi Fruit
20% off£0.36£0.45Sharon Fruit 3 Pack
3pk · £0.60 each£1.80Morrisons Pomegranate Min 2
£2.15Physalis 100g
100g · £13.50/kg10% off£1.35£1.50Fyffes Giant Pineapple
£2.30Nectarines Punnet min 4 pack
4pk · £0.43 each£1.70Plums Punnet 400g
400g · £4.38/kg£1.75Ready To Eat Plums 6 pack
6pk · £0.45 each10% off£2.70£3.00The Best Plums 4 Pack
4pk · £0.81 each10% off£3.24£3.60Nectarine Punnet 1kg
1kg · £2.30/kg£2.30Plum Punnet 1kg
1kg · £2.40/kg£2.40