- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with More Card
Earn points and save on your order. Link or sign up now.
Offers (1389)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Courgettes 500g
500g · £3.20/kg£1.60Cathedral City Fish Pie 400g
400g · £12.75/kg£5.10Morrisons Raw Peeled King Prawns 150g
150g · £25.33/kg£3.80Fage Total 0% Fat Strained Yoghurt 950g
950g · £6.26/kg£5.95Morrisons Market St British Sirloin Steak 227g
227g · £37.22/kg£8.45Fage Total 0% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80Morrisons Market St 4 Salmon Fillets 440g
440g · £22.61/kg£9.95Blueberries 150g
150g · £14.67/kg£2.20Morrisons Grated Mozzarella Cheese 500g
500g · £11.20/kg£5.60Morrisons Ripe & Ready Avocados 2 Pack
2pk · £0.78 each£1.55Market Street British Flat Iron Steak 283g
283g · £23.32/kg£6.60Driscolls Blueberry 170g
170g · £21.18/kg£3.60Morrisons Chicken Thigh Fillets 600g
600g · £11.25/kg£6.75Hartleys 10 Cal Raspberry Jelly 4 x 175g
700g · £4.79/kg£3.35Morrisons Smoked Streaky Bacon 16 Rashers 225g
225g · £9.33/kg£2.10Individual Loose Aubergine
£1.00Wasabi Chicken Katsu Curry & Rice 450g
450g · £13.33/kg£6.00Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)Morrisons Wafer Thin Cooked Chicken 170g
170g · £10.29/kg£1.75Kirstys Cottage Pie with Sweet Potato Mash 400g
400g · £12.00/kg£4.80Morrisons British 20% Beef Steak Mince 500g
500g · £7.10/kg£3.55Blueberries 300g
300g · £13.33/kg£4.00£2.80 loyalty card (£9.33/kg)Shazans Chicken Thigh Fillet 600g
600g · £9.42/kg£5.65Large Oranges 4 pack
4pk · £0.66 each£2.65Morrisons Beef And Pork Mince 550g
550g · £9.27/kg£5.10Morrisons Hot Smoked Sweet Chilli Salmon Fillets 180g
180g · £39.72/kg£7.15Philadelphia Original Soft Cheese 280g
280g · £14.11/kg£3.95Morrisons Chicken Breast Fillet 1kg
1kg · £8.25/kg£8.25Morrisons Salmon Fillets 220g
220g · £23.86/kg£5.25Two Chicks Free Range Liquid Egg White 500g
500g · £8.40/kg£4.20British Beef Mince Steak 5% 250g
250g · £13.40/kg£3.35Morrisons Proscuitto Crudo 90g
90g · £28.33/kg£2.55Piatnica Serek Wiejski Cottage Cheese 200g
200g · £7.50/kg£1.50Morrisons Italian Parmigiano Reggiano Cheese 100g
100g · £28.50/kg£2.85Strawberries 227g
227g · £11.01/kg£2.50Jasons Sourdough Bread The Great White Straight Up Sourdough 450g
450g · £5.33/kg£2.40Onken 0% Fat Vanilla 450G
450g · £5.33/kg£2.40Morrisons Market Street Ranch Steaks 255g
255g · £26.08/kg£6.65Morrisons British Diced Beef 430g
430g · £15.47/kg£6.65Morrisons Medium Free Range Eggs 12 pack
12pk · £0.28 each£3.40Morrisons British Chicken Thighs 1kg
1kg · £4.15/kg£4.15Heck Chicken Italia Sausage 340g
340g · £9.56/kg£3.25Morrisons Chicken Triple Sandwich
£4.10Morrisons The Best Greek Yogurt 0% Fat 500g
500g · £6.10/kg£3.05
More Card prices
Morrisons The Best Tomato & Mascarpone Stir Through Pasta Sauce 190g
190g · £11.84/kg£2.25£1.58 loyalty card (£8.32/kg)Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons The Best Macaroni Cheese 400g
400g · £10.50/kg£4.20£3.36 loyalty card (£8.40/kg)Morrisons The Best Parma Ham 70g
70g · £60.00/kg£4.20£2.94 loyalty card (£42.00/kg)Morrisons The Best Buttermilk Pancakes 4pk
4pk · £0.53 each£2.10£1.47 loyalty card (£0.37 each)Morrisons The Best Rigatoni 500g
500g · £5.20/kg£2.60£2.08 loyalty card (£4.16/kg)Morrisons The Best Chocolate Cake 406g
406g · £9.98/kg£4.05£2.84 loyalty card (£7.00/kg)Morrisons The Best Hot Honey Chilli Sauce 310G
310g · £7.74/kg£2.40£1.68 loyalty card (£5.42/kg)Morrisons The Best White Chocolate Cookies 200g
200g · £15.00/kg£3.00£2.10 loyalty card (£10.50/kg)Morrisons The Best Sea Salt & Vinegar Crisps 125g
125g · £12.40/kg£1.55£1.09 loyalty card (£8.72/kg)Veetee Heat & Eat Basmati Rice Pots 2x125g
250g · £5.80/kg£1.45£1.16 loyalty card (£4.64/kg)Morrisons Bbq Sauce 450g
450g · £3.44/kg£1.55£1.24 loyalty card (£2.76/kg)Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Morrisons Roast Chicken Slices 180g
180g · £21.11/kg£3.80£2.66 loyalty card (£14.78/kg)Morrisons Savers Lemons 4pk
4pk · £0.28 each£1.10£0.77 loyalty card (£0.19 each)Cadbury Milk Chocolate Fingers
114g · £23.68/kg£2.70£1.89 loyalty card (£16.58/kg)Jacobs Mini Cheddars Original 6 X 23g
138g · £16.67/kg£2.30£1.61 loyalty card (£11.67/kg)Morrisons Conference Pears 4pk
4pk · £0.58 each£2.30£1.61 loyalty card (£0.40 each)Morrisons The Best Mature Cheddar & Onion Crisps 125g
125g · £10.80/kg£1.35£0.95 loyalty card (£7.60/kg)Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)
🌟 The Best 🌟
Morrisons The Best Trentino Pinot Grigio 187ml
187ml · £19.79/L£3.70Morrisons The Best Mini Victoria Sponge Cakes
£3.05Morrisons The Best English Breakfast 100 Tea Bags 250g
250g · £13.20/kg£3.30Morrisons The Best Mixed Radish 200g
200g · £5.75/kg£1.15Morrisons The Best Sliced Wiltshire Ham 120g
120g · £32.50/kg£3.90Morrisons The Best Mini Meringue Shells 12 pack
12pk · £0.20 each£2.40Morrisons The Best Limited Edition Olive Oil 500ml
500ml · £15.12/L10% off£7.56£8.40Morrisons The Best Gluten Free 6 Lincolnshire Thick Sausages 400g
400g · £8.38/kg£3.35Morrisons The Best Caramelised Balsamic Onion Chutney 205g
205g · £10.24/kg£2.10Morrisons The Best Alsace Gewurztraminer 75Cl
750ml · £19.20/L£14.40Morrisons The Best Meringue Nests 8 pack
8pk · £0.30 each£2.40Morrisons The Best Beef Gravy Granules 200g
200g · £11.50/kg£2.30Morrisons The Best Scotch Beef Quarter Pounder 454g
454g · £11.41/kg10% off£5.18£5.75Morrisons The Best Sultana Scones 4 pack
4pk · £0.63 each£2.50Morrisons The Best Jalapeno Chilli Jam Chutney 230g
215g · £9.77/kg£2.10Morrisons The Best Fruity Moroccan Couscous 220g
220g · £12.68/kg10% off£2.79£3.10Morrisons The Best Cod Loin 250g
250g · £34.60/kg£8.65Morrisons The Best Hampshire Breed Sliced Whole Ham 120g
120g · £32.50/kg£3.90Morrisons The Best Balsamic Vinegar Of Modena 250ml
250ml · £29.16/L10% off£7.29£8.10Morrisons The Best Picpoul De Pinet 75cl
750ml · £16.80/L£12.60
In Store Prices 🏷️🏷️
Morrisons LED GLS A60 806 Lumens 7.3W ES 2700K Dimmable
2pk · £2.50 each£5.00Head & Shoulders Core Itchy 2 In 1 330ml
330ml · £15.15/L£5.00Herbal Essences Chamomile Core Hair Conditioner 250ml
250ml · £24.00/L£6.00Cherry Blossom Shoe Polish Dark Tan 40g
40g · £50.00/kg£2.00Bulldog Skincare For Men Original Beard Oil 30ml
30ml · £183.33/L£5.50Rubicon Sparkling Passion Fruit 500ml
500ml · £3.90/L£1.95Capri Sun Orange 330ml
330ml · £4.55/L£1.50Aussie Colour Mate Conditioner 200ml
200ml · £22.50/L£4.50Morrisons LED GLS A60 40W 470LM 4.2W ES
2pk · £2.00 each£4.00LOreal Hyaluron Expert Night 50ml
50ml · £100.00/L£5.00Vitabiotics Wellman 30 pack
30pk · £0.21 each£6.30Herbal Essences Chamomile Shampoo 350ml
350ml · £17.14/L£6.00Mackays Rhubarb & Ginger Preserve 340g
340g · £6.76/kg£2.30Cantine Di Ora Barolo Docg 75cl
750ml · £28.00/L£21.00Sanex Spray Dermo Sensitive 200ml
200ml · £15.00/L£3.00Sharwoods Thai Green Curry Sauce 415g
415g · £6.39/kg£2.65Nivea Serum Infused Regenerating Micellar Water 400ml
400ml · £21.25/L£8.50Barossa Ink Shiraz 75cl
750ml · £16.00/L£12.00Johnsons Baby Shampoo Relaxing 500ml
500ml · £8.00/L£4.00Morrisons Soft Figs
200g · £9.90/kg10% off£1.98£2.20
Student Deals 📚
Morrisons Wholegrain Rice 250g
250g · £2.60/kg£0.65Morrisons Chocolate Sponge Puddings 2pk 210g
210g · £14.76/kg£3.10Sweetcorn Cobs 2 pack
2pk · £0.83 each£1.65Morrisons Party Fairy Cakes 12pk
12pk · £0.25 each£3.00Morrisons Golden Vegetable Rice 250g
250g · £4.20/kg£1.05Morrisons Cheese & Tomato Pasta Pot
300g · £6.83/kg£2.05Indo Mie Instant Noodles mi Goreng 80g
80g · £14.38/kg£1.15Morrisons Family Toothbrushes Medium 4 pack
4pk · £0.50 each£2.00Regina Blitz Household Towel 2 Rolls
2pk · £2.88 each£5.75Morrisons Non Bio Laundry Pods 21pk
21pk · £0.15 each£3.15Morrisons Bath Sponge 2pk
2pk · £0.80 each£1.60Morrisons The Best Beef Lasagne With Pancetta 400g
400g · £10.63/kg£4.25Morrisons The Best Mini Victoria Sponge Cakes
£3.05Morrisons Bbq Saucers 70g
70g · £17.86/kg£1.25Morrisons The Best Spaghetti Bolognese 400g
400g · £14.38/kg£5.75Batchelors Pasta N Sauce Cheese & Broccoli 99g
99g · £15.15/kg£1.50Morrisons Macaroni Cheese 400g
400g · £6.13/kg£2.45Morrisons Cotton Laundry Cleanser 1.5 litre
1.5L · £3.27/L£4.90Morrisons Scouring Sponges 8 pack
8pk · £0.18 each£1.45KTC Chopped Tomatoes 400g
400g · £2.13/kg£0.85
McVities
McVities Milk Chocolate Hob Nob Biscuits 262g
262g · £10.11/kg2 for £3£2.65McVities White Chocolate Digestives 232g
232g · £10.47/kg10% off£2.43£2.70McVities Rich Tea Classic Biscuit 300g
300g · £7.67/kg2 for £3£2.30McVities Seriously Chocolate Chocolate Digestives 250g
250g · £11.20/kg2 for £3£2.80McVities Ginger Nuts Biscuits 250g
250g · £6.84/kg10% off£1.71£1.90McVities Digestives Milk Chocolate Biscuits 266g
266g · £9.14/kg10% off£2.43£2.70McVities Hob Nobs Original 255g
255g · £7.45/kg2 for £3£1.90
Back To Routine
Morrisons From Our Deli Honey Roast Ham 125g
125g · £24.40/kg£3.05Morrisons Sweet Chilli Chicken Slices 160g
160g · £22.50/kg£3.60Pineapple 300g
300g · £8.50/kg£2.55Cleaning Cloths 5 pack
5pk · £0.20 each£1.00New York Bakery Co Plain Bagels 5 pack
5pk · £0.39 each£1.95Morrisons Pink Lady Apples Tray 4 pack
4pk · £0.64 each£2.55Morrisons The Best Whipped Feta Dip With Mint Oil 160g
160g · £20.63/kg£3.30Morrisons Fat Free Natural Yogurt 500g
500g · £2.80/kg£1.40Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Morrisons From Our Deli Yorkshire Ham 125g
125g · £24.40/kg£3.05Gingerbread Person
£1.50Morrisons Finger Rolls
6pk · £0.20 each£1.20Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons Savers Raspberry Mini Rolls
6pk · £0.15 each£0.90Morrisons Roast Chicken Slices 180g
180g · £21.11/kg£3.80£2.66 loyalty card (£14.78/kg)Morrisons Savers Lemons 4pk
4pk · £0.28 each£1.10£0.77 loyalty card (£0.19 each)Morrisons Croissants 6 pack
6pk · £0.37 each£2.20Morrisons Wafer Thin Honey Cured Ham 170g
170g · £10.29/kg£1.75Walkers Wotsits Giants Cheese Crisps Snacks 130g
130g · £23.46/kg£3.05