- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
£4.25£3.85 ClubcardLA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price
£6.00ClubcardTesco Mozzarella & Cheese Mix 250g
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardBenecol Raspberry No Added Sugar 6 x 67.5g
6pk · £86.57/kg£5.802 for £7.50 ClubcardTesco Finest Quarter Pounders 454g
454g · £15.20/kg£6.90£6.15 Clubcard (£13.55/kg)Tesco 10 No-Prawn Bubble Tempuras 150g
150g · £16.67/kg£2.503 for 2 ClubcardTesco Finest Sicilian Nocellara Olives 140g
140g · £33.93/kg£4.753 for £10 ClubcardTesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g
170g · £27.06/kg£4.60£3.00 Clubcard (£17.65/kg)Tesco 10 Chicken Satay Bites 120G
120g · £20.42/kg£2.452 for £4 ClubcardVirani Gram Flour 2Kg
2kg · £3.23/kg£6.45£5.00 Clubcard (£2.50/kg)Nissin Kanzen Meal Japanese Curry Nutritionally Complete Instant Rice Pot 108g
108g · £45.83/kg£4.95£4.10 Clubcard (£37.96/kg)TOMMEE TIPPEE ULTIMATE FIT ORTHODONTIC SILICONE 18-36M 2 SOOTHERS
1pk · £9.60 each£9.60£7.85 Clubcard (£7.85 each)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Wasabi Sweet Chilli Chicken With Rice 450G
450g · £13.89/kg£6.25Tesco Tikka Chicken Breasts 355g
355g · £18.31/kg£6.50Tesco Boneless Salmon Half Side 500g
500g · £20.50/kg£10.25Tesco Sirloin Steak 227G
227g · £34.36/kg£7.80Tesco Mozzarella & Cheese Mix 250g
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardTesco Finest 5% Aberdeen Angus Steak Mince 500G
500g · £17.60/kg£8.80Tesco Finest Parmigiano Reggiano 170 G
170g · £31.76/kg£5.40Graham's Natural Cottage Cheese Low Fat 300G
300g · £7.33/kg£2.20Tesco 10 Chicken Satay Bites 120G
120g · £20.42/kg£2.452 for £4 ClubcardTesco Pork Mince 20% Fat 500G
500g · £6.60/kg£3.30The Gym Kitchen Salt & Pepper Chicken 400g
400g · £12.00/kg£4.80Tesco 10 No-Prawn Bubble Tempuras 150g
150g · £16.67/kg£2.503 for 2 ClubcardCully & Sully Creamy Tomato & Basil Soup 400g
400g · £7.00/kg£2.80Tesco Wild Rocket 60G
60g · £20.00/kg£1.20Yeo Valley Honey Greek Style Yogurt 4 X100g
4pk · £35.00/kg£3.50Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 250G
250g · £11.80/kg£2.95Tesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g
170g · £27.06/kg£4.60£3.00 Clubcard (£17.65/kg)Tesco Greek Style Yogurt 4 X 100G
400g · £4.25/kg£1.70Tesco British Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 120g
120g · £20.00/kg£2.40Creamfields Grated Cheddar 500G
500g · £6.70/kg£3.35Tesco Ripe & Ready Avocado
1pk · £0.85 each£0.85Tesco British Barn Eggs 10 Pack
10pk · £0.23 each£2.30Finne Brogue Naked 6 Smoked Back Bacon 200G
200g · £23.50/kg£4.70Gosh Moroccan Spiced Falafel 171G
171g · £16.67/kg£2.85Tesco Lamb Chops 300G
300g · £23.67/kg£7.10Benecol Raspberry No Added Sugar 6 x 67.5g
6pk · £86.57/kg£5.802 for £7.50 ClubcardTesco Slower Grown Chicken Drumsticks 600g
600g · £5.67/kg£3.40Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G
260g · £22.50/kg£5.85Tesco Mini Pink Lady Apples
6pk · £0.48 each£2.85Tesco Coleslaw 500g
500g · £3.90/kg£1.95Tesco British Chicken Thighs 1Kg
1kg · £3.95/kg£3.95Tesco 6 Pain au Chocolat 474g
474g · £6.75/kg£3.20Herta Classic Frankfurter Hot Dogs 10 Pack 350G
350g · £10.14/kg£3.55Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g
580g · £4.40/kg£2.55Tesco Chicken Wings 1KG
1kg · £2.80/kg£2.80Tesco British Chicken Thigh Fillets 1Kg
1kg · £8.10/kg£8.10Tesco Baby Spinach 250G
250g · £6.80/kg£1.70Tesco Chocolate Chip Brioche Rolls 8 Pack
8pk · £0.24 each£1.95Tesco Finest Quarter Pounders 454g
454g · £15.20/kg£6.90£6.15 Clubcard (£13.55/kg)Tesco Baby Plum Tomatoes 300G
300g · £3.83/kg£1.15The Tofoo Co Naked Tofu 280G
280g · £11.07/kg£3.10Tesco Finest Spaghetti Bolognese 400g
400g · £15.00/kg£6.00SCHAR GLUTEN FREE MUFFIN CHOCO CHIPS 225G
5pk · £84.44/kg£3.80Tesco Cheese & Onion 235g
235g · £9.36/kg£2.20Tesco Finest Caprese Antipasti Platter 320g
320g · £26.72/kg£8.55Tesco Whole Cucumber Each
1pk · £1.00 each£1.00Tesco British Chicken Breast Fillets 350g
350g · £8.57/kg£3.00
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardLA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price
Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce£6.00Unlock with Clubcard