Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Bromley

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    £6.00
    Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    £7.00
    Clubcard
  • Tesco Finest Mozzarella Pearls & Sicilian Semi-dried Tomatoes 180g

    180g · £27.78/kg
    £5.00
    3 for £10 Clubcard
  • Benecol Raspberry No Added Sugar 6 x 67.5g

    6pk · £86.57/kg
    £5.80
    2 for £7.50 Clubcard
  • Tesco Finest Quarter Pounders 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
    £6.15 Clubcard (£13.55/kg)
  • Tesco 10 No-Prawn Bubble Tempuras 150g

    150g · £16.67/kg
    £2.50
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Finest Sicilian Nocellara Olives 140g

    140g · £33.93/kg
    £4.75
    3 for £10 Clubcard
  • Tesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.00 Clubcard (£17.65/kg)
  • Virani Gram Flour 2Kg

    2kg · £3.23/kg
    £6.45
    £5.00 Clubcard (£2.50/kg)
  • Nissin Kanzen Meal Japanese Curry Nutritionally Complete Instant Rice Pot 108g

    108g · £45.83/kg
    £4.95
    £4.10 Clubcard (£37.96/kg)
  • TOMMEE TIPPEE ULTIMATE FIT ORTHODONTIC SILICONE 18-36M 2 SOOTHERS

    1pk · £9.60 each
    £9.60
    £7.85 Clubcard (£7.85 each)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Wasabi Sweet Chilli Chicken With Rice 450G

    450g · £13.89/kg
    £6.25
  • Tesco Mature Cheddar 700G

    700g · £7.36/kg
    £5.15
  • Tesco Tikka Chicken Breasts 355g

    355g · £18.31/kg
    £6.50
  • Tesco Boneless Salmon Half Side 500g

    500g · £20.50/kg
    £10.25
  • Tesco Sirloin Steak 227G

    227g · £34.36/kg
    £7.80
  • Tesco Finest 5% Aberdeen Angus Steak Mince 500G

    500g · £17.60/kg
    £8.80
  • Tesco Finest Parmigiano Reggiano 170 G

    170g · £31.76/kg
    £5.40
  • Graham's Natural Cottage Cheese Low Fat 300G

    300g · £7.33/kg
    £2.20
  • Tesco Pork Mince 20% Fat 500G

    500g · £6.60/kg
    £3.30
  • The Gym Kitchen Salt & Pepper Chicken 400g

    400g · £12.00/kg
    £4.80
  • Tesco 10 No-Prawn Bubble Tempuras 150g

    150g · £16.67/kg
    £2.50
    3 for 2 Clubcard
  • Cully & Sully Creamy Tomato & Basil Soup 400g

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.00/kg
    £1.20
  • Yeo Valley Honey Greek Style Yogurt 4 X100g

    4pk · £35.00/kg
    £3.50
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 250G

    250g · £11.80/kg
    £2.95
  • Cully & Sully Chicken & Vegetable Soup 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.00 Clubcard (£17.65/kg)
  • Biotiful Gut Health Kefir Milk Drink Original 1 Litre

    £4.40
  • Creamfields Grated Cheddar 500G

    500g · £6.70/kg
    £3.35
  • Tesco Greek Style Yogurt 4 X 100G

    400g · £4.25/kg
    £1.70
  • Tesco British Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Tesco Vegetable Stir Fry 320g

    320g · £7.03/kg
    £2.25
  • Tesco Organic Leeks 400G

    400g · £6.63/kg
    £2.65
  • Tesco British Barn Eggs 10 Pack

    10pk · £0.23 each
    £2.30
  • Cotton Candy Seedless Grapes 400g

    400g · £7.75/kg
    £3.10
  • Finne Brogue Naked 6 Smoked Back Bacon 200G

    200g · £23.50/kg
    £4.70
  • Gosh Moroccan Spiced Falafel 171G

    171g · £16.67/kg
    £2.85
  • Tesco Lamb Chops 300G

    300g · £23.67/kg
    £7.10
  • Benecol Raspberry No Added Sugar 6 x 67.5g

    6pk · £86.57/kg
    £5.80
    2 for £7.50 Clubcard
  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • Tesco Mini Pink Lady Apples

    6pk · £0.48 each
    £2.85
  • Tesco British Chicken Thighs 1Kg

    1kg · £3.95/kg
    £3.95
  • Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £4.40/kg
    £2.55
  • Jason's Recipe No 09 Wholemeal Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £4.40/kg
    £2.55
  • Tesco British Chicken Thigh Fillets 1Kg

    1kg · £8.10/kg
    £8.10
  • Tesco Chicken Wings 1KG

    1kg · £2.80/kg
    £2.80
  • Tesco 6 Pain au Chocolat 474g

    474g · £6.75/kg
    £3.20
  • Tesco Baby Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
  • Tesco Baking Potatoes 2kg

    2kg · £1.15/kg
    £2.30
  • Tesco Chocolate Chip Brioche Rolls 8 Pack

    8pk · £0.24 each
    £1.95
  • Tesco Finest Quarter Pounders 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
    £6.15 Clubcard (£13.55/kg)
  • The Delicious Dessert Company Sticky Toffee Eclairs 2 Pack

    2pk · £1.85 each
    £3.70
  • The Tofoo Co Naked Tofu 280G

    280g · £11.07/kg
    £3.10
  • Tesco Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.83/kg
    £1.15
  • SCHAR GLUTEN FREE MUFFIN CHOCO CHIPS 225G

    5pk · £84.44/kg
    £3.80
  • Tesco Finest Spaghetti Bolognese 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Cheese & Onion 235g

    235g · £9.36/kg
    £2.20
  • Tesco Finest Caprese Antipasti Platter 320g

    320g · £26.72/kg
    £8.55

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Bromley

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo