Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Valley Dr Gravesend

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Vitalite Dairy Free Spread 500G

    500g · £5.20/kg
    £2.60
    £2.00 Clubcard (£4.00/kg)
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Heck Chicken Italia Sausages 255G

    255g · £12.94/kg
    £3.30
    £2.90 Clubcard (£11.37/kg)
  • Ginsters Peppered Steak Slice 170G

    170g · £17.06/kg
    £2.90
    £2.25 Clubcard (£13.24/kg)
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Tesco Chocolate Choux Buns 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.80 Clubcard (£0.90 each)
  • Dove Advanced Care Go Fresh Pomegranate 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Deliciously Ella Chocolate Dipped Fruit And Nuts 90g

    90g · £42.22/kg
    £3.80
    £3.00 Clubcard (£33.33/kg)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Zombie Variety Fruit Snack Bar Multipack 4x25g

    4pk · £134.00/kg
    £3.35
    £3.00 Clubcard (£120.00/kg)
  • Tesco 8 Crispy Tempura King Prawns 140g

    140g · £18.93/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Birds Eye 8 Breaded Cod Fish Fingers 240g

    240g · £22.92/kg
    £5.50
    £4.50 Clubcard (£18.75/kg)
  • Walkers Sensations Balsamic Vinegar & Caramelised Onion Sharing Crisps 150g

    150g · £21.00/kg
    £3.15
    £2.00 Clubcard (£13.33/kg)
  • Tesco 12 Pigs in Blankets 240g

    240g · £12.50/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 10 Halloumi-Style Fries 170G

    170g · £16.18/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    £6.00
    Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Cheestrings Original Cheese Snacks 4 Pack 80G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Tesco Party Salad 455G

    455g · £7.91/kg
    £3.60
  • Tesco Chicken & Bacon Sandwich Filler 235g (C)

    235g · £9.36/kg
    £2.20
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Tesco Finest Cottage Pie 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco 2 Bramley Apple Turnovers

    2pk · £1.20 each
    £2.40
  • Warburtons Toastie Thick Sliced White Bread 800g

    800g · £1.81/kg
    £1.45
  • Tesco Iceberg Lettuce Each (C)

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Cucumber Whole Each (C)

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco Flat Leaf Parsley 15G (C)

    15g · £66.67/kg
    £1.00
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Tesco Chocolate Choux Buns 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.80 Clubcard (£0.90 each)
  • Nomadic Yogurt & Oat Clusters - Double Choc 169g

    169g · £14.20/kg
    £2.40
  • Ginsters Peppered Steak Slice 170G

    170g · £17.06/kg
    £2.90
    £2.25 Clubcard (£13.24/kg)
  • Fage Total 5% Fat Greek Recipe Yogurt 450G

    450g · £9.56/kg
    £4.30
  • Eastman's Sliced Cooked Chicken 240G

    240g · £9.17/kg
    £2.20
  • Tesco Salad Tomatoes 360G (C)

    360g · £2.78/kg
    £1.00
  • Hovis Seed Sensations Seven Seeds Sliced Bread 800g

    800g · £3.06/kg
    £2.45
  • Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg (c)

    1kg · £1.75/kg
    £1.75
  • Yeo Valley Natural Yogurt 150G

    150g · £8.00/kg
    £1.20
  • Tesco All Rounder Potatoes 1.25kg

    1kg · £1.45/kg
    £1.45
  • Tesco Fresh Egg Custard Tarts 2 Pack

    2pk · £0.53 each
    £1.05
  • Tesco Wholemeal Medium Sliced Bread 800g

    800g · £1.00/kg
    £0.80
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco Finest Slow Cooked Beef Ragu Ravioli 250G

    250g · £16.40/kg
    £4.10
  • Tesco Roast Chicken Drumsticks 350g

    350g · £11.43/kg
    £4.00
  • BOL Butternut Squash & Chilli Power Soup 600g

    600g · £6.08/kg
    £3.65
  • Vitalite Dairy Free Spread 500G

    500g · £5.20/kg
    £2.60
    £2.00 Clubcard (£4.00/kg)
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300G (C)

    300g · £3.33/kg
    £1.00
  • Heck Chicken Italia Sausages 255G

    255g · £12.94/kg
    £3.30
    £2.90 Clubcard (£11.37/kg)
  • Tesco Tomato & Mozzarella Pasta Bake 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Korean Style Chicken Dragon Roll 175g

    175g · £19.43/kg
    £3.40
  • Tesco Cheese Sandwich No Mayonnaise

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Tesco 2 Roast Cooked Chicken Breast Fillets 245 G

    245g · £19.80/kg
    £4.85
  • Itsu Chicken Gyoza Snack Pot 47g

    47g · £31.91/kg
    £1.50
  • Tesco Chocolate Chip Brioche Rolls 8 Pack

    8pk · £0.24 each
    £1.95
  • Tesco British Blue Stilton Cheese 220 G

    220g · £16.14/kg
    £3.55
  • Warburtons Soft White Sandwich Rolls 6 Pack

    6pk · £0.22 each
    £1.30
  • Schar Gluten-Free Soft Seeded Loaf Bread 300g

    300g · £12.67/kg
    £3.80
  • Tesco Melon Medley 300G

    300g · £10.33/kg
    £3.10
  • Tesco Smoked Streaky Bacon Rashers 14 Pack 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • Tesco Pesto Pasta 200g

    200g · £12.75/kg
    £2.55
  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding Meal Deal 230g

    230g · £20.00/kg
    £4.60
  • Wildlife Choobs Strawberry Raspberry & Apricot Kids Yoghurt Tubes 6x37g

    6pk · £39.19/kg
    £1.45
  • Tesco Halloumi 225G

    225g · £10.44/kg
    £2.35
  • Pork Farms Original Pork Pies 4 Pack

    4pk · £0.65 each
    £2.60
  • Tesco Slow Cooked Smoky BBQ Pulled Pork 410g

    410g · £16.46/kg
    £6.75
  • Tesco Finest Melt in the Middle Chocolate Fondants 2 Pack 310g

    2pk · £30.00/kg
    £4.65
  • Tesco Chicken Mince 5% Fat 500G

    500g · £6.10/kg
    £3.05
  • Tesco Southern Fried Chicken Tenders 305g (C)

    305g · £15.08/kg
    £4.60
  • Tesco 6 Prosciutto Crudo Slices 84G

    84g · £19.05/kg
    £1.60
  • Higgidy Ham Hock & Cheddar Sausage Rolls x2 54g

    54g · £27.78/kg
    £1.50

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Valley Dr Gravesend

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo