Top picks
Corona Lager Beer Bottle 620ml
620ml ¡ £6.77/L2 for £5.50£4.20Peroni Nastro Azzurro Lager Beer Bottle 620ml
620ml ¡ £7.02/L2 for £5.50£4.35Desperados Tequila Lager Beer 650ml Bottle
650ml ¡ £7.46/L2 for £5.50£4.85Au Vodka Cherryade 330ml
330ml ¡ £15.30/L3 for £9£5.05Au Vodka Blue Raspberry Soda Made with Vodka 330ml
330ml ¡ £15.30/L3 for £9£5.05Captain Morgan Original Spiced Gold and Pepsi MAX Ready to Drink 330ml 5% vol can
330ml ¡ £12.27/L3 for £9£4.05Strongbow Original Apple Cider Can 4.5% ABV 4 x 440ml
4pk ¡ £3.61/L2 for £10£6.35Exceptional by ASDA Gavi 75cl
750ml ¡ £14.33/L£2.05 off£10.75£12.80HARIBO Tangfastics Bag 175g
175g ¡ £5.71/kg£0.60 off£1.00£1.60Birra Moretti Lager Beer 660ml Bottle
660ml ¡ £6.44/L2 for £5.50£4.25Heineken Original Pure Malt Lager 650ml
650ml ¡ £5.92/L2 for £5.50£3.85Stella Artois Belgium Premium Lager Beer 660ml
660ml ¡ £5.76/L2 for £5.50£3.80Bacardi & Coca-Cola 250ml Pre-Mixed Can
250ml ¡ £15.80/L3 for £9£3.95Funkin Nitro Cocktails Passion Fruit Martini 200ml
200ml ¡ £19.25/L3 for £9£3.85Funkin Nitro Cocktails Strawberry Daiquiri 200ml
200ml ¡ £19.25/L3 for £9£3.85Pepsi Max Cherry 2 Litres
2L ¡ £1.40/L2 for £4£2.80Pepsi 2 litres
2L ¡ £1.40/L2 for £4£2.80Absolut Wild Berri Berry Flavoured Vodka 700ml
700ml ¡ £31.50/L£7.50 off£22.05£29.55Budweiser Lager Beer Bottle 660ml
660ml ¡ £5.68/L2 for £5.50£3.75Thatchers Vintage Founder's Cider 500ml
500ml ¡ £7.40/L2 for £5.50£3.70
Cheese
Strings & Things Cheestrings 8 x 20g (160g)
160g ¡ £17.69/kg£0.82 off£2.83£3.65Cathedral City Mature Cheddar 350g
350g ¡ £9.54/kg£1.11 off£3.34£4.45Philadelphia Plain Cream Cheese-soft 165g
165g ¡ £12.97/kg£0.71 off£2.14£2.85Asda Grated Mature British Cheddar 250g
250g ¡ £12.60/kg2 for £5.45£3.15Asda Sliced Mild British Cheddar 10 Slices 250g
250g ¡ £12.60/kg2 for £5.45£3.15Babybel Mini Original Cheese 2 x 20g (40g)
40g ¡ £41.25/kg5 for £5£1.65
Yoghurt
Asda Creamy Greek Style Yogurt 500g
500g ¡ £2.70/kg5 for £5£1.35Muller Corner Strawberry Yogurt 136g
136g ¡ £8.09/kg5 for £5£1.10The Collective Great Dairy Peach & Apricot Suckies 90g
90g ¡ £10.56/kg£0.30 off£0.95£1.25The Collective Great Dairy Strawberry Suckies 90g
90g ¡ £10.44/kg£0.31 off£0.94£1.25Muller Corner Vanilla Yogurt Chocolate Balls 124g
124g ¡ £8.87/kg5 for £5£1.10
Meat, Poultry, Fish
Asda 24 Breaded Chicken Bites 192g
192g ¡ £14.06/kg3 for £7£2.70Asda 10 Mini Chicken Breast Skewers 120g
120g ¡ £24.58/kg3 for £7£2.95
Deli, Dips, Food To Go
Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5 x 22.5g
112.5g ¡ £21.69/kg£0.81 off£2.44£3.25Asda 10 Mini Pork Pies 250g
250g ¡ £10.80/kg3 for £7£2.70Asda 5 Slices Honey Roast Dry Cured Ham 120g
120g ¡ £23.33/kg3 for £7£2.80Asda 24 Pork Cocktail Sausages 240g
240g ¡ £11.25/kg3 for £7£2.70
Bakery
Warburtons 6 Crumpets
6pk ¡ £0.13 each£0.26 off£0.79£1.05Asda 10 Mini Pork Pies 250g
250g ¡ £10.80/kg3 for £7£2.70
Pizza, Pasta, Ready Meals
Asda Sweet & Sour Chicken with Egg Fried Rice Meal for 1 400g
400g ¡ £10.25/kg2 for £6.50£4.10Asda 10 Mini Pork Pies 250g
250g ¡ £10.80/kg3 for £7£2.70
Crisps, Snacks, Biscuits
Butterkist Crunchy Toffee Popcorn 170g
170g ¡ £10.59/kg£0.65 off£1.80£2.45
Chocolate & Sweets
HARIBO Tangfastics Bag 175g
175g ¡ £5.71/kg£0.60 off£1.00£1.60Swizzels An Assortment of Family Favourite Sweets 650g
650g ¡ £6.15/kg£1.65 off£4.00£5.65HARIBO Starmix Multipack Bag 352g
352g ¡ £7.10/kg£1.30 off£2.50£3.80MAOAM Stripes 140g
140g ¡ £7.14/kg£0.55 off£1.00£1.55Bebeto Witches Hair Sour Pencils 160g
160g ¡ £6.25/kg£0.30 off£1.00£1.30MAOAM Joystixx 140g
140g ¡ £7.14/kg£0.55 off£1.00£1.55Swizzels Luscious Lollies
176g ¡ £7.67/kg£0.30 off£1.35£1.65Swizzels Curious Chews
171g ¡ £7.89/kg£0.30 off£1.35£1.65Bebeto Witches Cauldron 130g
130g ¡ £7.69/kg£0.30 off£1.00£1.30
Fruit Juice & Smoothies
Tropicana Original Orange with Juicy Bits 900ml
900ml ¡ £3.21/L£0.96 off£2.89£3.85Tropicana Perfectly Pressed Orchard Apple 900ml
900ml ¡ £3.21/L£0.96 off£2.89£3.85
Water, Soft Drinks, Mixers
Pepsi Max Cherry 2 Litres
2L ¡ £1.40/L2 for £4£2.80Pepsi 2 litres
2L ¡ £1.40/L2 for £4£2.80Yazoo Strawberry Milk Drink 400ml
400ml ¡ £4.00/L5 for £5£1.60Starbucks Indulgent Caramel Flavour Frappuccino Coffee Drink 250ml
250ml ¡ £7.80/L£0.65 off£1.95£2.60Fanta Fruit Twist 500ml
500ml ¡ £5.10/L2 for £3.75£2.557UP Zero Sugar 500ml
500ml ¡ £5.10/L2 for £3.75£2.55Lucozade Energy Drink Original 500ml
500ml ¡ £4.60/L2 for £3.75£2.30Lucozade Sport Orange 500ml
500ml ¡ £4.80/L2 for £3.75£2.40Evian Natural Mineral Water 75cl
750ml ¡ £3.07/L2 for £4£2.30Dr Pepper Zero Cherry Crush 500ml
500ml ¡ £5.10/L2 for £3.75£2.55Coca-Cola Zero Sugar Zero Caffeine 2L
2L ¡ £1.40/L2 for £5.50£2.80Monster Energy Drink Ultra Rosa Zero Sugar 500ml
500ml ¡ £5.20/L2 for £3.75£2.60Diet Coke 500ml
500ml ¡ £5.10/L2 for £3.75£2.55Dr Pepper Zero 500ml
500ml ¡ £5.10/L2 for £3.75£2.55Lucozade Energy Drink Orange 500ml
500ml ¡ £4.60/L2 for £3.75£2.30Coca-Cola Zero Sugar 500ml
500ml ¡ £5.00/L2 for £3.75£2.50Oasis Citrus Punch 500ml
500ml ¡ £5.40/L2 for £3.75£2.70Monster Energy Drink Zero Sugar 500ml
500ml ¡ £5.20/L2 for £3.75£2.60Coca-Cola Zero Sugar Cherry 500ml
500ml ¡ £5.00/L2 for £3.75£2.50Fanta Orange 500ml
500ml ¡ £5.10/L2 for £3.75£2.55Monster Energy Drink Lando Norris Zero Sugar 500ml
500ml ¡ £5.20/L2 for £3.75£2.60Oasis Summer Fruits 500ml
500ml ¡ £5.40/L2 for £3.75£2.70Dr Pepper 500ml
500ml ¡ £5.10/L2 for £3.75£2.55Fanta Orange 2L
2L ¡ £1.43/L2 for £5.50£2.85Pepsi Max 500ml
500ml ¡ £4.80/L2 for £3.75£2.40Pepsi Max Cherry 500ml
500ml ¡ £4.80/L2 for £3.75£2.40
Beer & Cider
Corona Lager Beer Bottle 620ml
620ml ¡ £6.77/L2 for £5.50£4.20Peroni Nastro Azzurro Lager Beer Bottle 620ml
620ml ¡ £7.02/L2 for £5.50£4.35Desperados Tequila Lager Beer 650ml Bottle
650ml ¡ £7.46/L2 for £5.50£4.85Strongbow Original Apple Cider Can 4.5% ABV 4 x 440ml
4pk ¡ £3.61/L2 for £10£6.35Birra Moretti Lager Beer 660ml Bottle
660ml ¡ £6.44/L2 for £5.50£4.25Heineken Original Pure Malt Lager 650ml
650ml ¡ £5.92/L2 for £5.50£3.85Stella Artois Belgium Premium Lager Beer 660ml
660ml ¡ £5.76/L2 for £5.50£3.80Inch's Medium Apple Cider Can 4x440ml
4pk ¡ £3.43/L£0.82 off£6.03£6.85Budweiser Lager Beer Bottle 660ml
660ml ¡ £5.68/L2 for £5.50£3.75Thatchers Vintage Founder's Cider 500ml
500ml ¡ £7.40/L2 for £5.50£3.70San Miguel Especial 620ml
620ml ¡ £4.92/L2 for £5.50£3.05Henry Westons Vintage Cider 500ml
500ml ¡ £6.70/L2 for £5.50£3.35Tooth & Claw Cat Amongst Tropical IPA 440ml
440ml ¡ £9.89/L2 for £5.50£4.35Beavertown Neck Oil Session IPA 440ml
440ml ¡ £9.66/L2 for £5.50£4.25San Miguel Especial Premium Lager 4 x 568ml
4pk ¡ £3.27/L£2.48 off£7.42£9.90BrewDog Punk IPA Post Modern Classic 440ml
440ml ¡ £8.41/L2 for £5.50£3.70McEwan's Champion Premium Beer 500ml
500ml ¡ £6.60/L2 for £5.50£3.30Stella Artois Belgium Premium Lager 4 x 568ml
4pk ¡ £3.05/L£2.31 off£6.94£9.25Peroni Nastro Azzurro Lager Beer Bottle 4 x 330ml
4pk ¡ £6.59/L£1.25 off£8.70£9.95Birrificio Angelo Poretti 4 x 568ml
4pk ¡ £3.61/L2 for £13.50£8.20Strongbow Dark Fruit Cider 440ml
4pk ¡ £3.98/L2 for £10£7.00
Wine & Sparkling
Yellow Tail Pinot Grigio 187ml
187ml ¡ £24.33/L3 for £9£4.55La Vieille Ferme 187ml
187ml ¡ £24.60/L3 for £9£4.60Louis Jadot Beaujolais - Villages 75cl
750ml ¡ £19.40/L£2.75 off£14.55£17.30Exceptional by ASDA Gavi 75cl
750ml ¡ £14.33/L£2.05 off£10.75£12.80Barefoot White Zinfandel 750ml
750ml ¡ £9.15/L£2.29 off£6.86£9.15Jam Shed Malbec 750ml
750ml ¡ £13.13/L£1.25 off£9.85£11.1019 Crimes Chardonnay 750ml
750ml ¡ £14.93/L£2.25 off£11.20£13.45Yellow Tail Shiraz 750ml
750ml ¡ £12.67/L£2.25 off£9.50£11.75Casillero del Diablo Cabernet Sauvignon 75cl
750ml ¡ £13.33/L£1.75 off£10.00£11.75Campo Viejo Rioja Tempranillo 750ml
750ml ¡ £14.67/L£1.75 off£11.00£12.75Wolf Blass The Classic Red Label Collection Shiraz Cabernet 750ml
750ml ¡ £10.53/L£1.25 off£7.90£9.15
Spirits & Premixed Drinks
Au Vodka Cherryade 330ml
330ml ¡ £15.30/L3 for £9£5.05Au Vodka Blue Raspberry Soda Made with Vodka 330ml
330ml ¡ £15.30/L3 for £9£5.05Captain Morgan Original Spiced Gold and Pepsi MAX Ready to Drink 330ml 5% vol can
330ml ¡ £12.27/L3 for £9£4.05The Kraken Black Spiced Rum Black Cherry & Madagascan Vanilla 70cl
700ml ¡ £41.24/L£9.63 off£28.87£38.50Bushmills Irish Whiskey 70cl
700ml ¡ £33.93/L£7.75 off£23.75£31.50Whitley Neill Rhubarb & Ginger Gin 70cl
700ml ¡ £33.06/L£7.71 off£23.14£30.85Courvoisier VS Cognac 70cl
700ml ¡ £48.79/L£11 off£34.15£45.15Bacardi & Coca-Cola 250ml Pre-Mixed Can
250ml ¡ £15.80/L3 for £9£3.95Funkin Nitro Cocktails Strawberry Daiquiri 200ml
200ml ¡ £19.25/L3 for £9£3.85Funkin Nitro Cocktails Passion Fruit Martini 200ml
200ml ¡ £19.25/L3 for £9£3.85Absolut Wild Berri Berry Flavoured Vodka 700ml
700ml ¡ £31.50/L£7.50 off£22.05£29.55Jameson Triple Distilled Irish Whiskey 700ml
700ml ¡ £41.21/L£5.75 off£28.85£34.60The Kraken Black Spiced Rum 35cl
350ml ¡ £41.03/L£4.79 off£14.36£19.15BOMBAY SAPPHIRE London Dry Gin, 70cl
700ml ¡ £35.00/L£7.50 off£24.50£32.00Gordon's London Dry Gin with Tonic 250ml Ready to Drink Premix Can
250ml ¡ £15.20/L3 for £9£3.80Absolut Vodka & Sprite 250ml
250ml ¡ £15.20/L3 for £9£3.80Gordon's Special Dry London Gin and Slimline Tonic Ready to Drink 250ml Can
250ml ¡ £15.00/L3 for £9£3.75Au Vodka Blue Raspberry Flavoured Vodka Spirit Drink 70cl
700ml ¡ £54.07/L£6.50 off£37.85£44.35Gordon's Pink Gin & Tonic Premix Ready to Drink 250ml
250ml ¡ £15.00/L3 for £9£3.75Smirnoff Red Label Vodka and Diet Cola 250ml Ready to Drink Premix Can
250ml ¡ £14.20/L3 for £9£3.55Malibu Cola 250ml
250ml ¡ £14.20/L3 for £9£3.55Hooch Alcoholic Lemonade with Vodka & Fruit Juice 440ml
440ml ¡ £8.07/L3 for £9£3.55BuzzBallz Lime 'Rita Margarita Cocktail 200ml
200ml ¡ £26.25/L3 for £12.50£5.25MOTH Margarita 125ml
125ml ¡ £47.20/L3 for £9£5.90BuzzBallz Strawberry 'Rita Cocktails 200ml
200ml ¡ £26.25/L3 for £12.50£5.25
Tins & Cans
Heinz Cream of Tomato Soup 400g
400g ¡ £5.25/kg3 for £4.65£2.10
Laundry, Cleaning, Household
Regina Blitz Household Towel
1pk ¡ £3.15 each£1.05 off£3.15£4.20Asda 20 Tie Top Bin Bags 75 Litres
20pk ¡ £0.20 each£0.46 off£4.09£4.55Homefire Kiln Dried Logs
16.5L ¡ £0.48/L2 for £10£8.00
Pet
Dreamies Cat Treat Biscuits Adult & Kitten with Chicken 60g
60g ¡ £22.50/kg£0.45 off£1.35£1.80Whiskas Cat Food with Delicious Chicken 1+ 800g
800g ¡ £5.33/kg£1.19 off£4.26£5.45