- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Co-op Membership
Save on your order. Link or sign up now.
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Offers (462)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Co-op British Mature Cheddar Cheese 700g
700g · £8.64/kg£6.05Co-op King Prawns 150g
150g · £27.67/kg£4.15Co-op British Beef Sirloin Steak 227g
227g · £36.34/kg£8.25Co-op Salad Tomatoes
6pk · £0.20 each£1.20Co-op Irresistible Strawberries
227g · £17.84/kg2 for £6.55£4.05Co-op Strawberries
227g · £13.00/kg£2.95Co-op British Free Range, 6 Large Eggs
6pk · £0.38 each£2.30£1.69 loyalty card (£0.28 each)Co-op Blueberries 150g
150g · £17.33/kg£2.60Cathedral City Mature Cheddar Cheese 350g
350g · £11.14/kg£0.90 off£3.90£4.80Co-op Irresistible Raspberries
140g · £27.14/kg2 for £6.55£3.80Co-op Irresistible Slow Cooked Beef & Bechamel Ravioli 250G
250g · £17.40/kg£4.35Co Op Courgettes 400g
400g · £3.88/kg£1.55Co-op German Smoked Cheese Slices 180G
180g · £20.00/kg£3.60Co-op 4 Hand Picked Oranges
4pk · £0.69 each£2.75Co-op Mixed Leaf Salad 100g
100g · £12.50/kg£1.25Co-op British Chicken Breast Fillets 580G
580g · £9.05/kg2 for £8.90£5.25Co-op Irresistible Easy Peelers 600G
500g · £4.70/kg£2.35Yo! Crispy Salmon Selection 175g
175g · £28.57/kg£5.00Co-op Seedless Mixed Grapes 500g
500g · £5.60/kg£2.80Co-op 2 Salmon Fillets Skin-on and Boneless 220g
220g · £22.50/kg2 for £8.90£4.95Président French Brie Cheese 200g
200g · £18.00/kg£3.60Co-op Raspberries 150g
150g · £18.00/kg£2.70The Tofoo Co. Organic Naked 280g
280g · £9.82/kg£2.75Co-op 6 Medium Free Range Eggs
6pk · £0.35 each£2.10£1.49 loyalty card (£0.25 each)Co-op Seedless Green Grapes 500g
500g · £5.20/kg£2.60Co-op Cheese & Broccoli Quiche 400g
400g · £9.13/kg£3.65Co-op Greek Feta Cheese 200g
200g · £13.75/kg£2.75Co-op British Beef Rump Steak 227g
227g · £22.47/kg£5.10£3.96 loyalty card (£17.44/kg)Co-op Smoked Salmon 100g
100g · £47.00/kg£4.70Co-op Irresistible 6 Air Dry Cured Smoked Back Bacon Rashers 230g
230g · £19.13/kg2 for £6.50£4.40Co-op Italian Grated Parmesan Cheese 50g
50g · £38.00/kg£1.90Co-op Chestnut Mushrooms 250g
250g · £5.60/kg£1.40Ehrmann Limited Edition Double White Choc Style 200g
200g · £9.75/kg2 for £3.15£1.95Co-op Sweet And Crunchy Salad Bowl
160g · £10.00/kg£1.60Co-op Iceberg Lettuce
1pk · £1.00 each£1.00Co-op Traditional Fish Pie 400G
400g · £11.13/kg2 for £7.10£4.45Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g
400g · £9.00/kg£1.50 off£3.60£5.10Co-op Midi Vine Ripened Tomatoes 230G
230g · £6.09/kg£0.20 off£1.40£1.60
Co-op Member Prices
Co-op British Fresh Semi-Skimmed Milk 1.13L (2 Pints)
1.14L · £1.19/L£1.35£1.20 loyalty card (£1.06/L)Co-op Royal Gala Apples 6 Pack
6pk · £0.45 each£2.70£1.59 loyalty card (£0.27 each)Co-op Chilled Irresistible Margherita Pizza 475G
475g · £13.68/kg£6.50£4.00 loyalty card (£8.42/kg)Co-op Smooth Orange Juice 1L
1L · £2.30/L£2.30£1.75 loyalty card (£1.75/L)Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55£1.40 loyalty card (£1.75/kg)Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre
1L · £2.35/L£2.35£1.49 loyalty card (£1.49/L)Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g
400g · £1.63/kg£0.65£0.45 loyalty card (£1.13/kg)Co-op British Free Range, 6 Large Eggs
6pk · £0.38 each£2.30£1.69 loyalty card (£0.28 each)Co-op Diet Indian Tonic Water 1L
1L · £0.70/L£0.70£0.49 loyalty card (£0.49/L)Co-op Irresistible Wood Fired Prosciutto Cotto, Garlic Mushroom & Mascarpone 491g
491g · £13.24/kg£6.50£4.00 loyalty card (£8.15/kg)Co-op Imperial Vodka 70CL
70cl · £28.57/L£20.00£12.49 loyalty card (£17.84/L)Co-op Tomato Ketchup Top Down 550G
550g · £2.45/kg£1.35£0.89 loyalty card (£1.62/kg)Co-op Irresistible Chocolate for Change 45% Cocoa Dark Milk Chocolate 100g
100g · £30.50/kg£3.05£2.55 loyalty card (£25.50/kg)Co-op Irresistible Single Origin Peruvian Fairtrade Coffee Beans 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Irresistible Colombian Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Scotch Whisky 70CL
70cl · £29.07/L£20.35£12.49 loyalty card (£17.84/L)Co-op Broccoli
1pk · £0.90 each£0.90£0.80 loyalty card (£0.80 each)Co-op Onions 3 Pack
3pk · £0.37 each£1.10£0.95 loyalty card (£0.32 each)Co-op Chilled Irresistible Wood Fired Pepperoni & Hot Honey Pizza 471g
471g · £13.80/kg£6.50£4.00 loyalty card (£8.49/kg)Co-op Irresistible Single Origin Gianduja Chocolate Bar 100g
100g · £30.50/kg£3.05£2.55 loyalty card (£25.50/kg)
Top Deals 🔥
Served - Indian: 1 Main + 2 Sides
£9.00Exclusive: Sandwich Filler + Bread Rolls
£1.80Fresh Pasta + Sauce + Flatbread
£5.00Sausages + Mash
£3.00Lunch Meal Deal
£5.00Premium Lunch Meal Deal
£6.50M&M’s Crispy Pouch 107g
107g · £20.19/kg10% off£2.16£2.40Galaxy Counters Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 112g
112g · £19.29/kg10% off£2.16£2.40M&M's Peanut Milk Chocolate Bag 112g
112g · £19.29/kg10% off£2.16£2.40Revels Milk Chocolate Bag 101g
101g · £21.39/kg10% off£2.16£2.40Galaxy Minstrels Milk Chocolate Bag 118g
118g · £18.31/kg10% off£2.16£2.40Maltesers Milk Chocolate Bag 93g
93g · £23.23/kg10% off£2.16£2.40
Top Picks 🌟
Cravendale Filtered Fresh Semi Skimmed Milk 2L Fresher for Longer
2L · £1.63/L2 for £4£3.25Volvic Touch of Fruit Sugar Free Strawberry Natural Flavoured Water 1.5L
1.5L · £1.27/L£1.90Thatchers Haze Cider 4 x 440ml
4pk · £3.78/L£6.65
Back to Routine ⏰☕
Sausages + Mash
£3.00Exclusive: Sandwich Filler + Bread Rolls
£1.80Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 45g
45g · £23.33/kg30% off£1.05£1.50Kellogg's Crunchy Nut Hazelnut & Chocolate Granola 380g
380g · £7.92/kg30% off£3.01£4.30Co-op High Protein Cottage Cheese 300g
300g · £4.90/kg30% off£1.47£2.10Co-op Mixed Fruit Muesli 500g
500g · £3.22/kg30% off£1.61£2.30Quaker Oat So Simple Original Big Pack Porridge Sachets 12x27g
12pk · £9.51/kg30% off£3.08£4.40Co-op Honey Raisin & Almond Granola 500g
500g · £4.34/kg30% off£2.17£3.10Co-op 24 Wholewheat Biscuits
24pk · £0.06 each30% off£1.54£2.20Strings & Things Cheestrings 4 x 20g (80g)
80g · £19.25/kg30% off£1.54£2.20Co-op British Red Leicester Cheese 240g
240g · £10.08/kg30% off£2.42£3.45Co-op Porridge Oats 500g
500g · £1.34/kg30% off£0.67£0.95Co-op Chunky Vegetable Soup 600G
600g · £2.80/kg30% off£1.68£2.40Co-op Irresistible Cream of Tomato Soup 600G
600g · £4.20/kg30% off£2.52£3.60Twinings Lemon & Ginger 20 Single Tea Bags 30g
30g · £116.67/kg£3.50Munch Bunch Double Up Fromage Frais Strawberry Vanilla 4 x 85g (340g)
4pk · £5.88/kg3 for £4.50£2.00Babybel Mini Original Cheese 6 x 20g
120g · £25.00/kg£3.00Wildlife Choobs Strawberry, Raspberry and Apricot Flavour Yogurt Tubes 6x37g
6pk · £6.08/kg£1.35Dolmio Original Sauce for Bolognese 450g
450g · £4.44/kg£0.95 off£2.00£2.95Peperami The Original 5 x 20g (100g)
5pk · £33.00/kg3 for £4.50£3.30
Student Shop 🍜🎓🥫
Co-op White Toastie Bread Loaf 800G
800g · £1.13/kg£0.90Co-op Irresistible Fruit Granola
1pk · £2.20 each£2.20Kronenbourg 1664 Biere Beer Lager 4x440ml Cans
4pk · £4.35/L£7.65Served - Indian: 1 Main + 2 Sides
£9.00Fresh Pasta + Sauce + Flatbread
£5.00Peroni Nastro Azzurro Lager Beer Bottles 4 x 330ml
4pk · £7.80/L£10.30Spaten Premium Helles Craft Lager Beer Bottle 500ml
500ml · £8.00/L£4.00BrewDog Mix Pack Cans 8 x 330ml
8pk · £5.30/L£14.00Heineken Pure Malt Lager Cans 10 x 440ml
10pk · £3.18/L£14.00Cruzcampo Sevilla Beer Cans 10 x 440ml
10pk · £3.33/L£14.65Carling Original Lager Beer Cans 10 x 440ml
10pk · £2.80/L£12.30Guinness Draught In Can 4x440ml
4pk · £4.94/L£8.70Inch's Medium Apple Cider 440ml
4pk · £3.78/L£6.65Kellogg's Crunchy Nut 460g
460g · £7.39/kg£1 off£3.40£4.40Co-op Porridge Oats 500g
500g · £1.34/kg30% off£0.67£0.95Haribo Tangfastics Sweets Sharing Bag 175g
175g · £8.29/kg£1.45Rowntree's Fruit Pastilles Vegan Friendly Sweets Sharing Bag 143g
143g · £8.04/kg£0.60 off£1.15£1.75Schwartz Garlic Granules 50g
50g · £49.00/kg£2.45Schwartz Crushed Chilli Flakes 29g
29g · £84.48/kg£2.45Co-op Smoked Paprika 46g
46g · £29.35/kg£1.35
Fairtrade Fortnight 🍫🍌🍷
Co-op Fairtrade Small Bananas
6pk · £0.21 each£1.25Co-op Fairtrade Baby Plum Tomatoes 225g
225g · £7.11/kg£1.60Co-op Irresistible Pinot Noir Wine 75cl
75cl · £15.33/L£11.50Co-op Fairtrade 99 160 Tea Bags
500g · £6.00/kg£3.00Co-op Fairtrade Decaffeinated 99 Blend 80 Tea Bags 250g
250g · £9.60/kg£2.40Co-op Super Bright Mixed Vegetables 160g
160g · £15.31/kg£2.45Co-op Irresistible Chocolate for Change 45% Cocoa Dark Milk Chocolate 100g
100g · £30.50/kg£3.05£2.55 loyalty card (£25.50/kg)Maltesers Chocolate Treat Bag 68g
68g · £26.47/kg£1.80Maltesers Whilte Chocolate & Honeycomb Pouch 74g
74g · £32.43/kg£2.40Co-op Fairtrade Chardonnay Wine 75cl
75cl · £11.73/L£8.80Co-op Irresistible Single Origin Peruvian Fairtrade Coffee Beans 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Fairtrade Roses
1pk · £6.05 each£6.05Co-op Gift Bouquet
1pk · £6.60 each£6.60Co-op Florist Bright & Blissful Bouquet
1pk · £8.80 each£8.80Co-op Fairtrade Elegance Bouquet
1pk · £11.00 each£11.00Unknown Sauvignon Blanc 750ml
75cl · £12.60/L£9.45Tony's Chocolonely Milk Chocolate 35g
35g · £37.14/kg£1.30Tony's Chocolonely Milk Chocolate Caramel Sea Salt 35g
35g · £37.14/kg£1.30Pacha Del Fuego Merlot 75cl
75cl · £15.33/L£11.50Co-op Fairtrade Organic Bananas
5pk · £0.33 each£1.65
Cleaning Event 🧼✨🧽
Finish Ultimate Deep Clean & Shine Dishwasher Tablets Regular - 55 Tabs
55pk · £0.21 each£4.50 off£11.35£15.85Fairy Original Power Dishwasher Tablets, Lemon, 22 Capsules, 1st Time Clean, No Rewash
22pk · £0.25 each£1 off£5.55£6.55Domestos Original Thick Bleach 750 ml
750ml · £2.13/L£1.60Domestos Power Foam Toilet & Bathroom Arctic Fresh 450ml
450ml · £5.67/L£1.05 off£2.55£3.60Comfort Fabric Conditioner Honeysuckle & Sandalwood 900 ml (30 washes)
900ml · £2.78/L£0.60 off£2.50£3.10Persil Bio 4 in 1 fast-dissolving laundry capsules, 34 washes
496g · £16.73/kg£1 off£8.30£9.30Persil Non Bio 4 in 1 fast-dissolving laundry capsules, 34 washes
496g · £16.73/kg£1 off£8.30£9.30Co-op Ultra Absorbent Multi Purpose Towel
1pk · £2.00 each£2.00Mr Sheen Multi-Surface Polish Original
250ml · £11.00/L£2.75Co-op Super Soft Quilted Bathroom Tissue 6 Longer Rolls
6pk · £0.83 each£4.95Andrex 6 Complete Clean XL Mega Rolls
6pk · £0.91 each£1.25 off£5.45£6.70Andrex® Classic Clean Toilet Tissue, 9 Rolls
9pk · £0.77 each£6.95Plenty Ultrasorb Kitchen Roll 1 Roll
1pk · £3.20 each£3.20Fairy Washing Up Liquid Pomegranate & Grapefruit 320ML
320ml · £3.75/L£1.20Andrex Complete Clean Toilet Tissue 4 Rolls
4pk · £0.73 each£2.90Co-op Soft Toilet Roll White 9 Rolls
9pk · £0.50 each£4.50Andrex Classic Clean Flushable Toilet Wipes Single Pack
36pk · £0.04 each£0.50 off£1.40£1.90Co-op White Kitchen Towel 2 Pack
2pk · £1.68 each£3.35Raid Rapid Action Wasp, Mosquito & Fly Killer Aerosol Spray 300ml
300ml · £17.67/L£5.30Lenor Fabric Conditioner 29 Washes, Gold Orchid
899ml · £3.62/L£3.25
Celebrating Scottish Food & Drink 🍴🏴🥃
Co-op Scotch Whisky 1LTR
1L · £28.35/L£28.35Co-op Scotch Whisky 70CL
70cl · £29.07/L£20.35£12.49 loyalty card (£17.84/L)Co-op Scotch Whisky 35CL
35cl · £29.43/L£10.30
Online Exclusive Deals 🍫
M&M’s Crispy Pouch 107g
107g · £20.19/kg10% off£2.16£2.40Galaxy Counters Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 112g
112g · £19.29/kg10% off£2.16£2.40M&M's Peanut Milk Chocolate Bag 112g
112g · £19.29/kg10% off£2.16£2.40Revels Milk Chocolate Bag 101g
101g · £21.39/kg10% off£2.16£2.40Galaxy Minstrels Milk Chocolate Bag 118g
118g · £18.31/kg10% off£2.16£2.40Maltesers Milk Chocolate Bag 93g
93g · £23.23/kg10% off£2.16£2.40
3 for £3 Quick Meals 🍜
Pot Noodle Original Curry King Pot 114 g
114g · £14.91/kg3 for £3£1.70Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese & Broccoli 99g
99g · £13.13/kg3 for £3£1.30Batchelors Super Noodles Chicken Flavour 90g
90g · £14.44/kg3 for £3£1.30Batchelors Super Noodles BBQ Beef Flavour 90g
90g · £14.44/kg3 for £3£1.30Nissin Soba Wok Style Chilli 111G
111g · £12.61/kg3 for £3£1.40Bens Original Wholegrain Microwave Rice 220g
220g · £5.00/kg3 for £3£1.10Ben's Original Egg Fried Microwave Rice 220g
220g · £7.95/kg3 for £3£1.75Ben's Original Golden Vegetable Microwave Rice 220g
220g · £7.95/kg3 for £3£1.75Ben's Original Savoury Chicken Flavour Microwave Rice 220g
220g · £7.95/kg3 for £3£1.75Ben's Original Spicy Mexican Style Microwave Rice 220g
220g · £7.95/kg3 for £3£1.75Ben's Original Peri Peri Microwave Rice 220g
220g · £7.95/kg3 for £3£1.75itsu Noodles & Broth Chick-N Ramen 64g
64pk · £0.04 each3 for £3£2.35Pot Noodle Beef & Tomato King Pot 114g
114g · £14.91/kg3 for £3£1.70Nong Shim Shin Ramyun Packet Noodles 120G
120g · £12.08/kg3 for £3£1.45Batchelors Super Noodles Chicken Flavour Noodle Pot 75g
75g · £17.33/kg3 for £3£1.30Pot Noodle Chicken & Mushroom King Pot 114g
114g · £14.91/kg3 for £3£1.70Pot Noodle Chicken & Mushroom Standard 90 g
90g · £15.56/kg3 for £3£1.40Bens Original Basmati Microwave Rice 220g
220g · £5.00/kg3 for £3£1.10Bens Original Long Grain Microwave Rice 220g
220g · £5.00/kg3 for £3£1.10
Store Price Match 🥦
Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55£1.40 loyalty card (£1.75/kg)Co-op Soave Wine 75cl
75cl · £6.87/L£5.15Co-op Broccoli
1pk · £0.90 each£0.90£0.80 loyalty card (£0.80 each)Co-op Natural Mineral Water Still 2 Litre
2L · £0.43/L£0.85Co-op Onions 3 Pack
3pk · £0.37 each£1.10£0.95 loyalty card (£0.32 each)Co-op 2 White Baguettes 300g
2pk · £0.75 each£1.50Co-op Soft White Bathroom Tissue 4 Rolls 2-Ply
4pk · £0.56 each£2.25Warburtons Medium Sliced Soft White Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55Co-op Strawberry Fizzy Laces 65G
65g · £10.00/kg£0.65Warburtons Batch Original Seeded Bread 800g
800g · £2.75/kg£2.20Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread Loaf 400G
400g · £3.00/kg£1.20Warburtons Danish Lighter White Bread 400g
400g · £3.63/kg£1.45Organix Melty Carrot Puffs Organic Baby Finger Food Snack 20g
20g · £37.50/kg£0.75Warburtons Soft Tiger Bloomer 600g
600g · £3.25/kg£1.95Aptamil 3 Toddler Milk 1-2 Years 800g
800g · £18.75/kg£15.00Aptamil 1 First Infant Milk from Birth 800g
800g · £18.75/kg£15.00Aptamil 2 Follow On Baby Milk Formula 6-12 Months 800g
800g · £18.75/kg£15.00Co-op Bakery 4 Large White Baps
4pk · £0.28 each£1.10Cow & Gate 1 First Baby Milk Formula From Birth 800g
800g · £14.06/kg£11.25Cow & Gate 2 Follow-On Milk from 6-12 Months 800g
800g · £14.06/kg£11.25
Sandwiches, Wraps & Soups 🥪
Premium Lunch Meal Deal
£6.50Lunch Meal Deal
£5.00Co-op Mexican Style Bean & Cheese Wrap
1pk · £3.45 each£3.45Co-op Mango and Passionfruit Yoghurt with Granola
230g · £11.30/kg£2.60Co-op Roast Chicken Salad Sandwich
1pk · £3.75 each£3.75Co-op Ham & Cheese Sandwich
1pk · £3.45 each£3.45Co-op Tuna Crunch Sub Roll with Lettuce & Mayo
1pk · £3.45 each£3.45Co-op Ham & Cheese Sub Roll with Mustard Mayo
1pk · £3.45 each£3.45Coop Ham Hock + Potato Salad 225G
225g · £16.44/kg£3.70Coop Salmon & Tuna Sushi Pack
115g · £32.17/kg£3.70Co-op Cajun Chicken Wrap
1pk · £3.90 each£3.90Co-op Southern Fried Chicken & Gherkin Sub
1pk · £4.50 each£4.50Yo! Veggie Selection 226g
226g · £20.80/kg£4.70Yo! Chicken Katsu Dragon Rolls 209g
209g · £26.32/kg£5.50Yo! Rainbow Salmon Poke 289g
289g · £20.76/kg£6.00Tuk In Curry in a Naan Potato Madras 180g
1pk · £3.45 each£3.45Holy Moly Guacamole & Chips 77G
76g · £25.66/kg£1.95Co-op Mozzarella, Tomato & Pesto Pasta Salad 195g
195g · £18.97/kg£3.70Co-op Prawn Mayo Sandwich
1pk · £3.45 each£3.45Co-op Cheese & Red Onion Sandwich
1pk · £1.90 each£1.90