Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - West Drayton Station Rd

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    £3.50
    Clubcard
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco Mini Carrot 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Chopped Caesar Salad Kit 260g

    260g · £12.31/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£10.77/kg)
  • Clover Original Spread 500G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • Dairylea Lunchers Chicken 'N' Cheese 60g

    60g · £31.67/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£20.83/kg)
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Tesco Carrot Cauliflower And Brocc 300G

    300g · £6.67/kg
    £2.00
    3 for 2 Clubcard
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £13.50/kg
    £5.40
    £4.25 Clubcard (£10.63/kg)
  • Cathedral City Minis Mature Cheddar Cheese 6x20g

    6pk · £145.00/kg
    £2.90
    £2.60 Clubcard (£130.00/kg)
  • Activia Peach No Added Sugar Fat Free Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £8.04/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£4.35/kg)
  • Tesco Garlic & Cheese Mushrooms 200g

    200g · £15.00/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Patak's Indian Garlic & Coriander Naan Breads 2 Pack

    2pk · £1.28 each
    £2.55
    £2.05 Clubcard (£1.03 each)
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Arla Protein Chocolate Flavoured Milk Shake 250ml

    £2.30
    £1.95 Clubcard
  • Tesco Mixed Vegetables 225G (C)

    250g · £8.80/kg
    £2.20
    3 for 2 Clubcard
  • Colgate Max White Medium Toothbrush 3 Pack

    3pk · £2.03 each
    £6.10
    £4.20 Clubcard (£1.40 each)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Finest Coleslaw 300g (C)

    300g · £7.33/kg
    £2.20
  • Tesco Fire Pit 4 British Beef Quarter Pounders 454g (C)

    454g · £11.12/kg
    £5.05
  • Tesco Finest 12 Pork Chipolata 375G

    375g · £10.00/kg
    £3.75
  • Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Lemons 3Pack Express

    3pk · £0.65 each
    £1.95
  • Tesco Finest Chicken, King Prawn & Chorizo Paella 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Finest Bourbon Pulled Beef With Creamy Mash 400G

    400kg · £0.02/kg
    £6.00
  • Tesco Strawberries 227G (C)

    £2.60
  • Tesco Red Onions 3 Pack

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • Tesco Chicken Breast Fillets 350g

    350g · £9.43/kg
    £3.30
  • Tesco Finest Chicken Tikka Masala Saffron Pilau Rice 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Hovis Farmhouse Batch 400g

    400g · £3.75/kg
    £1.50
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.33 each
    £2.00
  • The Laughing Cow Original Cheese Spread Triangles x8 120g

    120g · £21.67/kg
    £2.60
  • Popits Bite-Sized Cucumbers 180g

    180g · £11.94/kg
    £2.15
  • Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Tesco 2 Bramley Apple Turnovers

    2pk · £1.20 each
    £2.40
  • Tesco Chicken Salad Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £13.50/kg
    £5.40
    £4.25 Clubcard (£10.63/kg)
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
  • Cathedral City Minis Mature Cheddar Cheese 6x20g

    6pk · £145.00/kg
    £2.90
    £2.60 Clubcard (£130.00/kg)
  • Tesco Chicken & Stuffing Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Happy Egg Free Range Eggs Large 10 Pack

    10pk · £0.48 each
    £4.75
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    £3.50
    Clubcard
  • Warburtons Thin Plain Bagels 6 Pack

    6pk · £0.39 each
    £2.35
  • Patak's Indian Garlic & Coriander Naan Breads 2 Pack

    2pk · £1.28 each
    £2.55
    £2.05 Clubcard (£1.03 each)
  • Tesco Carrot 500G (C)

    500g · £1.20/kg
    £0.60
  • Tesco Ripe & Ready Avocado (C)

    1pk · £0.85 each
    £0.85
  • Herta Classic Frankfurter Hot Dogs 10 Pack 350G

    350g · £10.14/kg
    £3.55
  • The Collective Suckies Strawberry Kids Yoghurt Pouch 90g

    90g · £14.44/kg
    £1.30
  • Tesco Shredded Iceberg 130g (c)

    130g · £5.00/kg
    £0.65
  • Tesco Pink Lady Apple Min 6 Pack (C)

    5pk · £0.69 each
    £3.45
  • Dairylea Lunchers Chicken 'N' Cheese 60g

    60g · £31.67/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£20.83/kg)
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco Finest Green Grapes Seedless 500g (C)

    500g · £7.10/kg
    £3.55
  • Tesco Baking Potatoes 4 Pack

    4pk · £0.23 each
    £0.90
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Yamas Authentic Greek Feta Pdo 150G

    150g · £17.67/kg
    £2.65
  • Cucumber Whole Each (C)

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G

    255g · £5.69/kg
    £1.45
  • Tesco Chicken & Sweetcorn Sandwich

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Tesco Medium Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
  • Tesco Chicken Breast Fillets 650g (c)

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Clover Original Spread 500G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • Activia Peach No Added Sugar Fat Free Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £8.04/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£4.35/kg)
  • Tesco Sweetheart Cabbage (C)

    1pk · £0.90 each
    £0.90
  • Tesco Chopped Caesar Salad Kit 260g

    260g · £12.31/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£10.77/kg)

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - West Drayton Station Rd

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo