Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Welling

Allergens and info

7.10 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    £6.00
    Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    £7.00
    Clubcard
  • Tesco 20 Chicken Poppers 200g

    200g · £12.25/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Quorn Vegan Chicken Free Slices 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • This Isn't Bacon Plant-Based Rashers 120G

    120g · £32.92/kg
    £3.95
    £3.30 Clubcard (£27.50/kg)
  • Higgidy Slow-Braised Steak & Craft Ale Pie 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £3.90 Clubcard (£19.50/kg)
  • Fray Bentos Just Chicken Pie 425G

    425g · £9.88/kg
    £4.20
    £3.35 Clubcard (£7.88/kg)
  • Higgidy Cheddar & Hot Maple Roasted Winter Veg Quiche 400g

    400g · £13.88/kg
    £5.55
    £4.45 Clubcard (£11.13/kg)
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Jason's Superb Sprouted Grains Sourdough Bread 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Warburtons 6 Choc Chip Pancakes

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.75 Clubcard (£0.29 each)
  • Patak's Indian Flame Baked Plain Naan Breads 2 Pack

    2pk · £1.28 each
    £2.55
    £2.15 Clubcard (£1.08 each)
  • McVitie's Jaffaween Cherry Flavour Cake Bars 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.35 Clubcard (£0.27 each)
  • Mr Kipling Toffee Viennese Whirls Cakes 6 Pack

    6pk · £0.42 each
    £2.50
    £1.30 Clubcard (£0.22 each)
  • Cadbury Pumpkin Patch Cakes 4 Pack

    4pk · £0.75 each
    £3.00
    £2.55 Clubcard (£0.64 each)
  • McVitie's Jaffaween Cake Bars Orange 5pk

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.35 Clubcard (£0.27 each)
  • Tesco Vanilla Tray Bake

    1pk · £12.00 each
    £12.00
    £10.60 Clubcard (£10.60 each)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Pizza Pepperoni 120G

    120g · £9.17/kg
    £1.10
  • Tesco All Rounder Potatoes 2Kg

    2kg · £0.93/kg
    £1.85
  • Tesco 2 Sticky Toffee Puddings 220g

    2pk · £31.36/kg
    £3.45
  • Tesco Pork Chops 700g

    700g · £7.71/kg
    £5.40
  • Tesco Chicken Salad Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Patak's Indian Flame Baked Plain Naan Breads 2 Pack

    2pk · £1.28 each
    £2.55
    £2.15 Clubcard (£1.08 each)
  • Tesco Bramley Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • Tesco Mozzarella for Pizza 400g

    400g · £14.50/kg
    £5.80
  • Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 70G

    70g · £22.86/kg
    £1.60
  • Warburtons 6 Choc Chip Pancakes

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.75 Clubcard (£0.29 each)
  • Tesco 20 Chicken Poppers 200g

    200g · £12.25/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Finest Coffee and Walnut Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Rustlers Southern Fried Chicken Sandwich 158 G

    158g · £18.67/kg
    £2.95
    £2.45 Clubcard (£15.51/kg)
  • Vivera Plant Based Doner Kebab 160g

    160g · £17.81/kg
    £2.85
  • Tesco Leeks 500G

    500g · £3.40/kg
    £1.70
  • Nestle Milkybar Mousse 4 X55g

    4pk · £44.55/kg
    £2.45
  • Creamfields Mild White Cheddar 400G

    400g · £7.63/kg
    £3.05
  • Tesco Munchkin Pumpkin Each

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Tesco Slower Grown Chicken Drumsticks 600g

    600g · £5.67/kg
    £3.40
  • Tesco British Turkey Thigh Joint 1.25Kg

    1kg · £9.90/kg
    £9.90
  • Tesco Plant Chef Mexican Inspired Bean Burgers 226g

    226g · £12.61/kg
    £2.85
  • Tesco Finest Pork, Chargrilled Peppers, Oregano Sausage Rolls 188g

    188g · £21.28/kg
    £4.00
  • Seriously Spreadable Lighter Cheese Spread 125g

    125g · £12.80/kg
    £1.60
  • Onken Set Natural Yogurt 450g

    450g · £6.22/kg
    £2.80
  • Crosta & Mollica Fiorentina Pizza 453g

    453g · £16.89/kg
    £7.65
  • Tesco Tuna & Sweetcorn Pasta 300G

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Apetina Original White Cheese In Brine 410G

    410g · £9.27/kg
    £3.80
  • Fray Bentos Just Chicken Pie 425G

    425g · £9.88/kg
    £4.20
    £3.35 Clubcard (£7.88/kg)
  • Bonne Maman Blackcurrant Mousse 2 x 70g

    2pk · £35.00/kg
    £2.45
  • Biotiful Gut Health Kefir Milk Drink Original 1 Litre

    £4.40
  • This Isn't Bacon Plant-Based Rashers 120G

    120g · £32.92/kg
    £3.95
    £3.30 Clubcard (£27.50/kg)
  • Tesco Beef Steaks with Peppercorn Sauce 320g

    320g · £26.25/kg
    £8.40
  • Tesco Finest 14 Month Genuine Parma Ham 78G

    78g · £50.64/kg
    £3.95
  • Tesco Battered Cod Fillet Bites 200G

    200g · £24.75/kg
    £4.95
  • Little Dish Classic Fish Pie Kids Meal 200G

    200g · £20.00/kg
    £4.00
    £3.65 Clubcard (£18.25/kg)
  • Primula Cheese & Chive Tube 140G

    140g · £18.57/kg
    £2.60
  • Tesco Baking Potatoes 2kg

    2kg · £1.15/kg
    £2.30
  • Dolmio Classics Meatballs Fusilli Pasta Ready Meal 250g

    250g · £16.20/kg
    £4.05
  • Bens Original Street Food Chow Mein Microwave Instant Noodles Ready Meal 250g

    250g · £16.20/kg
    £4.05
  • Muller Rice Low Fat Dessert - Apple & Raspberry 6 x 170g

    6pk · £28.53/kg
    £4.85
    £4.00 Clubcard (£23.53/kg)
  • Tesco Finest Extra Mature Cheddar Coleslaw 250g

    250g · £9.00/kg
    £2.25
  • Beretta 4 Gnometti 150G

    150g · £27.33/kg
    £4.10
  • Tesco Bolognese Pasta Bake 750g

    750g · £7.20/kg
    £5.40
    £4.15 Clubcard (£5.53/kg)
  • Tesco Chicken Vindaloo & Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Schar Gluten Free Waffles 100G

    100g · £32.00/kg
    £3.20
  • Tesco Vanilla Tray Bake

    1pk · £12.00 each
    £12.00
    £10.60 Clubcard (£10.60 each)

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Welling

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo