Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Molesey Rd

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Tesco Crispy Slices 350G (C)

    350g · £7.57/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Sweet Potato Falafels 152g

    152g · £25.33/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Heinz Sweet Potato & Beef Hotpot Baby Food Tray 200g

    200g · £13.25/kg
    £2.65
    £2.20 Clubcard (£11.00/kg)
  • Tesco Watermelon Wedges 550G

    550g · £7.82/kg
    £4.30
    £3.50 Clubcard (£6.36/kg)
  • Kerrygold Salted Butter Stick 100g

    100g · £26.50/kg
    £2.65
    £2.30 Clubcard (£23.00/kg)
  • Tesco Milled Flax Seed Mix 175G

    175g · £13.71/kg
    £2.40
    £1.90 Clubcard (£10.86/kg)
  • Warburtons 6 Choc Chip Pancakes

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.75 Clubcard (£0.29 each)
  • Tesco Finest Salami Milano & Cheese Rollitos 105g

    105g · £50.00/kg
    £5.25
    3 for £10 Clubcard
  • Patak's Indian Korma Curry Sauce 450g

    450g · £7.00/kg
    £3.15
    £2.60 Clubcard (£5.78/kg)
  • Tesco Green Olives with Slow Roasted Tomatoes 160g

    160g · £24.06/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Nakd Peanut Delight Raw Fruit & Nut Bar 4x35g

    4pk · £105.71/kg
    £3.70
    £2.95 Clubcard (£84.29/kg)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Warburtons Toasting Breakfast Muffins 4 Pack

    4pk · £0.43 each
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£0.38 each)
  • Tesco 8 Crispy Tempura King Prawns 140g

    140g · £18.93/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Sticky Chicken Kebabs 10 Pack 180g

    180g · £14.72/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 12 Pigs in Blankets 240g

    240g · £12.50/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 10 Halloumi-Style Fries 170G

    170g · £16.18/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    £6.00
    Clubcard
  • Tesco Soft Cheese Stuffed Peppers 145g

    145g · £26.55/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    £3.50
    Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 165G

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Tesco 16 Seafood Sticks 250G

    250g · £6.20/kg
    £1.55
  • Tesco Sweetcorn Cobettes 4 Pack

    4pk · £0.43 each
    £1.70
  • Cheestrings Original Cheese Snacks 4 Pack 80G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Tesco Finest Super Seeded Sliced Farmhouse Loaf 800g

    800g · £2.88/kg
    £2.30
  • Tesco Soft White Hot Dog Rolls 6 Pack

    6pk · £0.18 each
    £1.10
  • Tesco Leeks 320G

    320g · £3.75/kg
    £1.20
  • Tesco Broccoli 375G

    375g · £2.53/kg
    £0.95
  • Tesco Coleslaw 300g

    300g · £5.17/kg
    £1.55
  • Tesco Brown Onions 3 Pack

    3pk · £0.35 each
    £1.05
  • Tesco Chestnut Mushroom 250G

    250g · £5.20/kg
    £1.30
  • Tesco Finest Dry Cure Bacon Lardons 180G

    180g · £27.22/kg
    £4.90
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Tesco Honeydew Melon (C)

    1pk · £1.95 each
    £1.95
  • Tesco Finest 6 Cumberland Sausage 400G

    400g · £9.38/kg
    £3.75
  • Tesco Mini Watermelon

    1pk · £3.30 each
    £3.30
  • Deli Kitchen 4 Greek Style Flatbreads 320g

    320g · £7.97/kg
    £2.55
  • Tesco Finest Salami Milano & Cheese Rollitos 105g

    105g · £50.00/kg
    £5.25
    3 for £10 Clubcard
  • Onken Naked Strawberry Yogurt Pouch 110G

    110g · £16.36/kg
    £1.80
  • graham's THE family DAIRY Protein 25g Mango Passionfruit & Papaya Pouch 200G

    200g · £10.25/kg
    £2.05
  • Tesco Chicken & Stuffing Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Tesco Flat Leaf Parsley 15G (C)

    15g · £66.67/kg
    £1.00
  • Tesco Green Olives with Slow Roasted Tomatoes 160g

    160g · £24.06/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Hoisin Duck Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Tesco Bird Eye Chillies (C) 25G

    25g · £56.00/kg
    £1.40
  • Tesco Finest Victoria Sponge Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco The Chicken Club Sandwich

    1pk · £3.50 each
    £3.50
  • Tesco Crispy Slices 350G (C)

    350g · £7.57/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • The Tofoo Co Naked Tofu 280G

    280g · £11.07/kg
    £3.10
  • Warburtons Toasting Breakfast Muffins 4 Pack

    4pk · £0.43 each
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£0.38 each)
  • Tesco 16 Spicy Chorizo Slices 80G

    80g · £21.25/kg
    £1.70
  • Tesco Finest Tabbouleh with a Mint & Herb Dressing 200g

    200g · £20.00/kg
    £4.00
  • Richmond Meat-Free Sausages 8 Pack 304g

    304g · £9.21/kg
    £2.80
  • Tesco Sweet Potato Falafels 152g

    152g · £25.33/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Soft Cheese Stuffed Peppers 145g

    145g · £26.55/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Southern Fried Chicken Pasta 300G

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Tesco Finest Lasagne Al Forno 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Raspberries 150G (C)

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Fage Total 5% Fat Greek Recipe Yogurt 450G

    450g · £9.56/kg
    £4.30
  • Yakult Original 8 X 65Ml

    8pk · £0.64 each
    £5.15
  • Tesco Finest 2 Cod & Parsley Fishcakes 290G

    290g · £14.83/kg
    £4.30
  • Tesco Red Chillies 60G

    60g · £9.17/kg
    £0.55
  • Tesco Chicken Caesar Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Tesco Vegetable Samosas 4 Pack 216g

    216g · £16.67/kg
    £3.60
  • Tesco British Corned Beef 110g

    110g · £22.27/kg
    £2.45
  • The Laughing Cow Original Cheese Spread Triangles x8 120g

    120g · £21.25/kg
    £2.55
  • Tesco Bangers & Mash 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Shredded Iceberg 130g (c)

    130g · £5.00/kg
    £0.65
  • Crosta & Mollica Stromboli Spicy Salami Sourdough Pizza 447g

    447g · £17.11/kg
    £7.65

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Molesey Rd

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo