Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Upton

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • McVitie's Caramel Digestives 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    £2.60 Clubcard (£10.40/kg)
  • Tesco Milled Flax Seed Mix 175G

    175g · £13.71/kg
    £2.40
    £1.90 Clubcard (£10.86/kg)
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Watermelon Wedges 550G

    550g · £7.82/kg
    £4.30
    £3.50 Clubcard (£6.36/kg)
  • Tesco Brown Onions 1Kg

    1kg · £1.10/kg
    £1.10
    £0.95 Clubcard (£0.95/kg)
  • Sanex Expert Skin Health Calming Shower Gel 450ml

    £4.60
    £2.50 Clubcard
  • Clover Original Spread 500G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • Mini Babybel Light Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Pakeeza Ayran Lassi 1Kg

    1kg · £3.50/kg
    £3.50
    £2.90 Clubcard (£2.90/kg)
  • Bertolli Original Spread 450G

    450g · £9.00/kg
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£8.00/kg)
  • Quorn 14 Cocktail Sausages 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Soreen Banana Lunchbox Loaves 5 Pack

    150g · £15.33/kg
    £2.30
    £1.55 Clubcard (£10.33/kg)
  • Soreen Apple Lunchbox Loaves 5 Pack 150g

    150g · £15.33/kg
    £2.30
    £1.55 Clubcard (£10.33/kg)
  • Kohinoor Dal Palak 300G

    300g · £9.00/kg
    £2.70
    £2.20 Clubcard (£7.33/kg)
  • Royal Halal Cottage Pie 400g

    400g · £12.38/kg
    £4.95
    £4.40 Clubcard (£11.00/kg)
  • Royal Thai Green Chicken Curry With Jasmine Rice 400G

    400kg · £0.01/kg
    £4.30
    £3.80 Clubcard (0.95p/kg)
  • Royal Chicken & Mushroom Pasta 400G

    400g · £10.75/kg
    £4.30
    £3.80 Clubcard (£9.50/kg)
  • Mr Kipling Vanilla Birthday Cake Tarts 4 Pack

    4pk · £0.68 each
    £2.70
    £1.45 Clubcard (£0.36 each)
  • Cadbury Raspberry Chocolate Mini Rolls Cakes 10 Pack

    10pk · £0.52 each
    £5.15
    £3.50 Clubcard (£0.35 each)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Organic Broccoli 335G

    335g · £5.82/kg
    £1.95
  • Tesco Chicken Breast Fillets 650g (c)

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Najma Halal Spanish Selection Pack 120G

    120g · £32.92/kg
    £3.95
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Creamfields Mozzarella 210G

    210g · £3.57/kg
    £0.75
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Whole Cucumber Each

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.28 each
    £3.40
  • Pakeeza Ayran Lassi 1Kg

    1kg · £3.50/kg
    £3.50
    £2.90 Clubcard (£2.90/kg)
  • Tesco Finest Buttermilk Pancakes with Maple Syrup 4 Pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
  • Tesco Salad Tomatoes 650G

    650g · £2.77/kg
    £1.80
  • Clover Original Spread 500G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • Tesco Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Royal Chicken & Mushroom Pasta 400G

    400g · £10.75/kg
    £4.30
    £3.80 Clubcard (£9.50/kg)
  • Royal Halal Cottage Pie 400g

    400g · £12.38/kg
    £4.95
    £4.40 Clubcard (£11.00/kg)
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Royal Thai Green Chicken Curry With Jasmine Rice 400G

    400kg · £0.01/kg
    £4.30
    £3.80 Clubcard (0.95p/kg)
  • Gü Chocolate Melt in the Middle Pudding 2 x 90g

    2pk · £54.44/kg
    £4.90
  • Nightingale Peppers 600G

    600g · £3.08/kg
    £1.85
  • Tesco Hot Cross Buns 6 pack

    6pk · £0.22 each
    £1.30
  • Mission Protein Plant Powered Wraps 6 Pack

    6pk · £0.39 each
    £2.35
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Hovis Seed Sensations Seven Seeds Sliced Bread 400g

    400g · £3.63/kg
    £1.45
  • Tesco Red Onions 3 Pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco Garlic 4 Pack

    4pk · £0.24 each
    £0.95
  • Tesco Brown Onions 1Kg

    1kg · £1.10/kg
    £1.10
    £0.95 Clubcard (£0.95/kg)
  • Tesco Fresh Cut Dill 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Tesco Fresh Cut Flat Leaf Parsley 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Balcerzak Old Polish Ham 100G

    100g · £27.00/kg
    £2.70
  • Mini Babybel Light Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Tesco Chestnut Vitamin D Mushrooms 250G

    250g · £5.40/kg
    £1.35
  • Elit Chicken Hot Dogs 650G

    650g · £4.46/kg
    £2.90
  • Tesco Green Vegetable Medley 250G

    250g · £12.20/kg
    £3.05
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Grape & Berry Medley 230G (FOS)

    230g · £13.04/kg
    £3.00
  • Tesco Chicken Paste 75G

    75g · £8.00/kg
    £0.60
  • Hartley's Orange Jelly 125g

    125g · £8.00/kg
    £1.00
  • Tesco Ripen at Home Kiwi Fruit 6 Pack

    6pk · £0.25 each
    £1.50
  • Muller Corner Strawberry Yogurt 136G

    136g · £8.46/kg
    £1.15
  • Cadbury Dairy Milk Trifle 2 x 90g

    2pk · £28.89/kg
    £2.60
  • Tesco Pineapple Chunks 300G (FOS)

    300g · £10.33/kg
    £3.10
  • Tesco Quiche-Lorraine 400g

    400g · £8.88/kg
    £3.55
  • Tesco Sirloin Steak 227G

    227g · £34.36/kg
    £7.80
  • Stockwell & Co. Rice Pudding 400G

    400g · £1.13/kg
    £0.45
  • Tesco Lemon Loaf Cake Baked in the Tray

    1pk · £2.50 each
    £2.50
  • Tesco Cold Water Prawns 150G

    150g · £33.00/kg
    £4.95
  • Island Sun Dried Salted Skinless & Boneless Saltfish 250G

    250g · £20.80/kg
    £5.20
  • Quorn 14 Cocktail Sausages 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Upton

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo