Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Upton

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Brown Onions 1Kg

    1kg · £1.10/kg
    £1.10
    £0.95 Clubcard (£0.95/kg)
  • Vitabiotics Ultra Magnesium 60s 46g

    60pk · £0.13 each
    £7.75
    3 for 2 Clubcard
  • Clover Original Spread 500G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Original Source Mint Shower Gel 250M

    £2.25
    £1.60 Clubcard
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Light & Free Cherry Greek Style Fat Free Yoghurt 4x115g

    460g · £7.07/kg
    £3.25
    £2.60 Clubcard (£5.65/kg)
  • Actimel Strawberry Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g

    1kg · £6.65/kg
    £6.65
    £3.75 Clubcard (£3.75/kg)
  • Yorkshire Provender Roast Chicken & Lentil with Butternut Squash Soup 560g

    560g · £7.59/kg
    £4.25
    £3.80 Clubcard (£6.79/kg)
  • Warburtons Farmhouse Thick 800g

    800g · £2.38/kg
    £1.90
    £1.65 Clubcard (£2.06/kg)
  • Warburtons 6 Choc Chip Pancakes

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.75 Clubcard (£0.29 each)
  • Warburtons Thin Sliced Seeded Protein Bagels 4 Pack

    4pk · £0.59 each
    £2.35
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Suhana Cuppa Poha Mix 80g

    80g · £20.63/kg
    £1.65
    £1.25 Clubcard (£15.63/kg)
  • Old El Paso Regular Super Soft Flour Tortillas Wraps 8Pk 326G

    326g · £7.52/kg
    £2.45
    £2.10 Clubcard (£6.44/kg)
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Pakeeza Ayran Lassi 1Kg

    1kg · £3.50/kg
    £3.50
    £2.90 Clubcard (£2.90/kg)
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Microwave Ready Meal Pasta with Mushroom and Garlic 200g

    200g · £12.25/kg
    £2.45
    £2.35 Clubcard (£11.75/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Organic Broccoli 335G

    335g · £5.82/kg
    £1.95
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Tesco All Butter Croissants 8 Pack

    8pk · £0.34 each
    £2.75
  • Creamfields Mozzarella 210G

    210g · £3.57/kg
    £0.75
  • Warburtons Thin Sliced Seeded Protein Bagels 4 Pack

    4pk · £0.59 each
    £2.35
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco Chicken Breast Fillets 650g (c)

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Actimel Strawberry Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g

    1kg · £6.65/kg
    £6.65
    £3.75 Clubcard (£3.75/kg)
  • Old El Paso Regular Super Soft Flour Tortillas Wraps 8Pk 326G

    326g · £7.52/kg
    £2.45
    £2.10 Clubcard (£6.44/kg)
  • Najma Halal Spanish Selection Pack 120G

    120g · £32.92/kg
    £3.95
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Hovis Soft White Thick Sliced Bread 800g

    800g · £1.75/kg
    £1.40
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.27 each
    £3.25
  • Pakeeza Ayran Lassi 1Kg

    1kg · £3.50/kg
    £3.50
    £2.90 Clubcard (£2.90/kg)
  • Tesco Strawberry Trifles 3 x 135g (405g)

    405g · £5.06/kg
    £2.05
  • Clover Original Spread 500G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • Royal Halal Cottage Pie 400g

    400g · £12.38/kg
    £4.95
    £4.40 Clubcard (£11.00/kg)
  • Tesco Whole Cucumber Each

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Gü Chocolate Melt in the Middle Pudding 2 x 90g

    2pk · £54.44/kg
    £4.90
  • Royal Thai Green Chicken Curry With Jasmine Rice 400G

    400kg · £0.01/kg
    £4.30
    £3.80 Clubcard (0.95p/kg)
  • Nightingale Peppers 600G

    600g · £3.08/kg
    £1.85
  • Tesco Salad Tomatoes 650G

    650g · £2.77/kg
    £1.80
  • Mission Protein Plant Powered Wraps 6 Pack

    6pk · £0.39 each
    £2.35
  • Tesco Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Hot Cross Buns 6 pack

    6pk · £0.22 each
    £1.30
  • Tesco Brown Onions 3 Pack

    3pk · £0.35 each
    £1.05
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco Red Onions 3 Pack

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • Tesco Garlic 4 Pack

    4pk · £0.24 each
    £0.95
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Tesco Fresh Cut Dill 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Brown Onions 1Kg

    1kg · £1.10/kg
    £1.10
    £0.95 Clubcard (£0.95/kg)
  • Tesco Green Peppers Each

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Tesco Fresh Cut Flat Leaf Parsley 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Iceberg Lettuce Each

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Creamfields Low Fat Natural Yogurt 500G

    500g · £1.60/kg
    £0.80
  • Tarczynski Extra Poultry Kabanos with Pork 130g

    130g · £30.00/kg
    £3.90
  • Mr Kipling Bramley Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.72 each
    £4.30
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Yorkshire Provender Roast Chicken & Lentil with Butternut Squash Soup 560g

    560g · £7.59/kg
    £4.25
    £3.80 Clubcard (£6.79/kg)
  • Tesco Free From White Tortilla Wraps 4 pack 160g

    160g · £20.94/kg
    £3.35
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Tesco Scotch Bonnet Chillies 50G

    50g · £20.00/kg
    £1.00
  • Najma Breaded Chicken Fillets Southern Fried 300g

    300g · £18.00/kg
    £5.40
  • Royal Rassomalai Dessert 500G

    500g · £9.90/kg
    £4.95
    £3.95 Clubcard (£7.90/kg)
  • Herta Chicken Frankfurter Hot Dogs 10 Pack 350G

    350g · £10.14/kg
    £3.55
  • Warburtons Farmhouse Thick 800g

    800g · £2.38/kg
    £1.90
    £1.65 Clubcard (£2.06/kg)
  • Tesco Baking Potatoes 2kg

    2kg · £1.15/kg
    £2.30

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Upton

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo