Skip to:ContentFooter
Deliveroo

One Stop - Islington Hornsey Rd

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Banana

    1pk · £0.35 each
    £0.35
  • Tesco Lemons

    3pk · £0.65 each
    £1.95
  • Ripe Bananas 5 pack

    5pk · £0.28 each
    £1.40
  • Tesco Selection of Seedless Grapes 500g

    500g · £5.10/kg
    £2.55
  • Natures Strawberries 227g

    1pk · £4.00 each
    £4.00
  • Simply Doughnuts Mini Ring Bites 8's

    8pk · £0.21 each
    £1.65
  • Tesco Fresh Pickled Beetroot 300g

    300g · £4.33/kg
    £1.30
  • Mr Kipling Caramel Tarts 4's

    4pk · £0.64 each
    £2.55
  • Tesco 10 Wafer Thin Roast Chicken Slices 125g

    125g · £13.60/kg
    £1.70
  • Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 500g

    500g · £3.00/kg
    £1.50
  • Wall's Jumbo Pork Sausage Roll 130g

    130g · £12.31/kg
    £1.60
  • Tesco Bacon Multibuy

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Warburtons Sliced Sandwich Rolls 4's

    4pk · £0.50 each
    £2.00
  • Nomadic Yogurt & Oat Clusters Strawberry 169g

    169g · £13.31/kg
    £2.25

Meal deals

View all (14)
  • Lunch Meal Deal

    £4.50
  • Treat Bundle (Drink + 2 Snacks + Ice Cream)

    £12.00
  • Tesco Cheese Multibuy

    Selected Lines Only.
    £5.50
  • Monster Cans Multibuy

    £4.00
  • Tesco British Sliced Meat Multibuy

    Tesco brand
    £5.00
  • Pizza Night Bundle (2 Pizzas + Side + Drink)

    £10.00
  • Coca-Cola 2L Multibuy

    £5.00
  • Cravendale Milk Multibuy

    £4.50
  • Beer & Cider Multibuy

    £9.00
  • Frozen Meal Bundle (1 Main + 2 Sides)

    £7.00
  • BuzzBallz Multibuy

    £8.50
  • IPA Multibuy

    £8.00
  • Cocktails Multibuy

    £6.00
  • Tesco Wings & Tenders Multibuy

    £10.00

This Week's Star Buys ⭐

View all (20)
  • Fox's Party Rings 125g

    125g · £13.60/kg
    £1.70
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £17.00/L
    £3.40
  • Oreo Original 154g

    154g · £12.99/kg
    £2.00
  • Cadbury Dairy Milk Caramel 120g

    120g · £21.67/kg
    £2.60
  • Yorkshire Tea Bags 160's

    160pk · £0.05 each
    £7.45
  • Kenco Millicano 100g

    100g · £92.00/kg
    £9.20
  • Cadbury Dairy Milk Oreo 120g

    120g · £21.67/kg
    £2.60
  • Cadbury Dairy Milk Daim 120g

    120g · £21.67/kg
    £2.60
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g

    114g · £26.32/kg
    £3.00
  • Cadbury Dairy Milk 110g

    110g · £23.64/kg
    £2.60
  • Rowntree's Randoms 150g

    150g · £13.00/kg
    £1.95
  • Cadbury Dairy Milk Fruit & Nut 110g

    110g · £23.64/kg
    £2.60
  • Rowntree's Jelly Tots 150g

    150g · £13.00/kg
    £1.95
  • Budweiser 440ml 10 pack

    440ml · £33.52/L
    £14.75
  • Dettol Cleansing Surface Wipes 72's

    72pk · £0.06 each
    £4.65
  • Surf Liquid Tropical Lily 24 wash

    648ml · £9.80/L
    £6.35
  • Skittles Fruits 136g

    136g · £12.13/kg
    £1.65
  • Starburst Fruit Chews Original 138g

    138g · £11.96/kg
    £1.65
  • Fairy Non Bio Gel 26 wash

    858ml · £11.83/L
    £10.15
  • Kellogg's Crunchy Nut 460g

    460g · £9.35/kg
    £4.30

Trick or Treats 🎃🍬

View all (6)
  • Haribo Bone Shakers 140g

    1pk · £1.30 each
    £1.30
  • Kellogg's Squares Marshmallow 4 pack

    1pk · £2.60 each
    £2.60
  • Kellogg's Squares Totally Chocolately 4 pack

    1pk · £2.90 each
    £2.90
  • The Traitors Jelly Beans 100g

    1pk · £3.25 each
    £3.25
  • The Traitors Chews 120g

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Haribo Sour Skeletons 160g

    1pk · £1.65 each
    £1.65

Halloween Party Food & Drink 🕷️🪩🍸

View all (20)
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £17.00/L
    £3.40
  • Corona 330ml 4 pack

    330ml · £25.61/L
    £8.45
  • Isla Negra Seashore Sauvignon Blanc 75cl

    75cl · £12.07/L
    £9.05
  • Birds Eye Chicken Burgers 4's 200g

    200g · £17.25/kg
    £3.45
  • Casillero Del Diablo Sauvignon Blanc 75cl

    75cl · £16.27/L
    £12.20
  • Casillero Del Diablo Cabernet Sauvignon 75cl

    75cl · £16.27/L
    £12.20
  • Doritos Mild Salsa Dip 300g

    300g · £10.50/kg
    £3.15
  • Pepsi Max Cherry 2 litre

    2L · £1.18/L
    £2.35
  • Old El Paso Fajita Kit 500g

    500g · £8.80/kg
    £4.40
  • Strings & Things Cheestrings 4 pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
  • Old El Paso Chunky Salsa 238g

    238g · £13.03/kg
    £3.10
  • Canti Prosecco 75cl

    75cl · £16.00/L
    £12.00
  • Canti Prosecco 20cl

    20cl · £24.00/L
    £4.80
  • Hardys VR Sauvignon Blanc 75cl

    75cl · £12.53/L
    £9.40
  • Budweiser 440ml 10 pack

    440ml · £33.52/L
    £14.75
  • Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g

    306g · £13.73/kg
    £4.20
  • Stella Artois 440ml 10 pack

    440ml · £33.41/L
    £14.70
  • Pepsi Max 330ml 8 pack

    330ml · £19.85/L
    £6.55
  • Carte D'Or Salted Caramel 900ml

    900ml · £5.50/L
    £4.95
  • Pringles Prawn Cocktail 165g

    165g · £17.58/kg
    £2.90

Alcohol Offers🥂

View all (23)
  • Hardys VR Cabernet Sauvignon 75cl

    75cl · £12.53/L
    £9.40
  • Campo Viejo Rioja Tempranillo 75cl

    75cl · £20.40/L
    £15.30
  • Wolf Blass Yellow Label Chardonnay 75cl

    75cl · £16.93/L
    £12.70
  • Wolf Blass Yellow Label Cabernet Sauvignon 75cl

    75cl · £16.93/L
    £12.70
  • Isla Negra Seashore Rose 75cl

    75cl · £12.07/L
    £9.05
  • Hardys VR Rose 75cl

    75cl · £12.53/L
    £9.40
  • Isla Negra Seashore Sauvignon Blanc 75cl

    75cl · £12.07/L
    £9.05
  • Yellow Tail Pinot Grigio 75cl

    75cl · £15.40/L
    £11.55
  • Echo Falls White Zinfandel 75cl

    75cl · £12.93/L
    £9.70
  • Barefoot Pinot Grigio 75cl

    75cl · £15.40/L
    £11.55
  • Casillero Del Diablo Sauvignon Blanc 75cl

    75cl · £16.27/L
    £12.20
  • Casillero Del Diablo Cabernet Sauvignon 75cl

    75cl · £16.27/L
    £12.20
  • Isla Negra Seashore Merlot 75cl

    75cl · £12.07/L
    £9.05
  • Sierra Tequila Blanco 35cl

    35cl · £53.57/L
    £18.75
  • Absolut Vodka 70cl

    70cl · £44.64/L
    £31.25
  • Strongbow Dark Fruit Cider 440ml 4 pack

    440ml · £19.20/L
    £8.45
  • Strongbow Dark Fruit Cider 440ml 10 pack

    440ml · £39.89/L
    £17.55
  • Trivento Reserve Malbec 75cl

    75cl · £16.67/L
    £12.50
  • Budweiser 568ml 4 pack

    568ml · £15.32/L
    £8.70
  • Mud House Marlborough Sauvignon Blanc 75cl

    75cl · £18.73/L
    £14.05

Dinner Sorted🍴

View all (11)
  • One Stop Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £8.25/kg
    £3.30
  • One Stop Beef Dinner 400g

    400g · £9.25/kg
    £3.70
  • One Stop Chicken Dinner 400g

    400g · £9.25/kg
    £3.70
  • One Stop Beef Lasagne 400g

    400g · £8.25/kg
    £3.30
  • Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g

    306g · £13.73/kg
    £4.20
  • Tesco Spaghetti Bolognese 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Macaroni Cheese 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Beef Lasagne 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Ristorante Mozzarella Pizza 335g

    335g · £12.39/kg
    £4.15
  • Ristorante Funghi Pizza 365g

    365g · £11.37/kg
    £4.15

Essentials For Less 💙

View all (9)
  • Cravendale Whole Milk 2 litre

    2L · £1.58/L
    £3.15
  • Cravendale Semi Skimmed Milk 2 litre

    2L · £1.58/L
    £3.15
  • Leerdammer Original Cheese Slices 8's

    160g · £20.00/kg
    £3.20
  • Tesco Prime Cuts 6 Crumbed Ham Slices120g

    120g · £22.92/kg
    £2.75
  • Tesco Honey Roast Ham 120g

    120g · £22.92/kg
    £2.75
  • Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g

    250g · £13.60/kg
    £3.40
  • Tesco Mature Cheddar Cheese Slices 250g

    250g · £16.60/kg
    £4.15
  • Tesco Buttermilk Chicken Tenders 305g

    305g · £17.70/kg
    £5.40
  • Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100g

    100g · £39.50/kg
    £3.95

In-store Price Match 🪙✅

View all (20)
  • DFE Chicken Bites 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • Daz All in 1 Pods 12 wash

    12pk · £0.27 each
    £3.29
  • DFE Frankfurters 12's

    12pk · £0.08 each
    £1.00
  • Mentos Mints 135g

    135g · £9.26/kg
    £1.25
  • Barratt Whamtastics 120g

    120g · £9.58/kg
    £1.15
  • McCain Quick Chips Straight Cut 2 pack

    2pk · £0.85 each
    £1.69
  • Winalot Chicken in Jelly 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • Mornflake Chocolatey Squares 375g

    375g · £6.64/kg
    £2.49
  • McVitie's Digestives Caramel Millionaire Slices 5s

    10pk · £0.15 each
    £1.49
  • McVitie's Hobnobs Chocolate Oaty Flapjacks 5's

    10pk · £0.15 each
    £1.49
  • Cheetos Twisted Sweet & Spicy Flamin' Hot 30g

    30g · £16.33/kg
    £0.49
  • Cheetos Twisted Sweet & Spicy 85g

    85g · £17.53/kg
    £1.49
  • Cheetos Fiery Jalapeno & Cheese 70g

    70g · £21.29/kg
    £1.49
  • Barr Cherryade 330ml

    330ml · £2.09/L
    £0.69
  • Tropicana Orange Smooth 850ml

    850ml · £3.47/L
    £2.95
  • Takis Fuego 55g

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • Bebeto Fruity Twists Fruit Mix 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Bebeto Wacky Sticks Fizzy Strawberry 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Bebeto Wacky Sticks Strawberry 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Walkers Squares Salt & Vinegar 72g

    72g · £18.75/kg
    £1.35

Delivered To You Chilled ❄️

View all (26)
  • Hardys VR Chardonnay 75cl

    75cl · £12.53/L
    £9.40
  • WKD Blue 70cl

    70cl · £6.57/L
    £4.60
  • Smirnoff Ice 70cl

    70cl · £6.86/L
    £4.80
  • Guinness Draught 440ml 4 pack

    440ml · £19.20/L
    £8.45
  • Hardys VR Rose 75cl

    75cl · £12.53/L
    £9.40
  • Kumala Cape Classics White 75cl

    75cl · £11.87/L
    £8.90
  • Isla Negra Seashore Sauvignon Blanc 75cl

    75cl · £12.07/L
    £9.05
  • Yellow Tail Pinot Grigio 75cl

    75cl · £15.40/L
    £11.55
  • Echo Falls White Zinfandel 75cl

    75cl · £12.93/L
    £9.70
  • Barefoot Pinot Grigio 75cl

    75cl · £15.40/L
    £11.55
  • Casillero Del Diablo Sauvignon Blanc 75cl

    75cl · £16.27/L
    £12.20
  • Carling 440ml 4 pack

    440ml · £15.57/L
    £6.85
  • Carling 440ml 10 pack

    440ml · £31.36/L
    £13.80
  • Gordon's Gin & Diet Tonic 250ml

    250ml · £13.00/L
    £3.25
  • Yellow Tail Pinot Grigio 187ml

    187ml · £20.05/L
    £3.75
  • Budweiser 660ml

    660ml · £5.91/L
    £3.90
  • Smirnoff & Diet Cola 250ml

    250ml · £13.00/L
    £3.25
  • Strongbow Dark Fruit Cider 440ml 4 pack

    440ml · £19.20/L
    £8.45
  • Strongbow Dark Fruit Cider 440ml 10 pack

    440ml · £39.89/L
    £17.55
  • Malibu & Pineapple 250ml

    250ml · £13.00/L
    £3.25

Quality You Know And Trust 🍓🥑

View all (22)
  • Tesco Iceberg Lettuce

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Gala Apples 6 pack

    6pk · £0.38 each
    £2.30
  • Tesco 4 Beef Quarter Pounders 454g

    454g · £11.23/kg
    £5.10
  • Tesco 8 Cumberland Pork Sausages 454g

    454g · £4.74/kg
    £2.15
  • Tesco 10 Wafer Thin Roast Chicken Slices 125g

    125g · £13.60/kg
    £1.70
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £3.00/kg
    £1.80
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300g

    300g · £4.00/kg
    £1.20
  • Tesco Chicken Thighs 600g

    600g · £5.58/kg
    £3.35
  • Tesco 8 Pork Sausages 454g

    454g · £4.74/kg
    £2.15
  • Tesco Beef Rump Steak 255g

    255g · £20.78/kg
    £5.30
  • Tesco Honey Roast Ham 120g

    120g · £22.92/kg
    £2.75
  • Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g

    306g · £13.73/kg
    £4.20
  • Tesco Broccoli 375g

    375g · £3.07/kg
    £1.15
  • Tesco Brown Onions 3 pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
  • Tesco Apple & Strawberries 90g

    90g · £21.11/kg
    £1.90
  • Tesco Greek Style Yogurt 500g

    500g · £3.00/kg
    £1.50
  • Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g

    250g · £13.60/kg
    £3.40
  • Tesco Baking Potatoes 4's

    4pk · £0.25 each
    £1.00
  • Tesco Buttermilk Chicken Tenders 305g

    305g · £17.70/kg
    £5.40
  • Tesco Belgian Buns 2's

    2pk · £1.20 each
    £2.40

New & Exciting🎉

View all (5)
  • Haribo Bone Shakers 140g

    1pk · £1.30 each
    £1.30
  • Echo Falls Fruit Fusion Blue Raspberry 75cl

    1pk · £7.50 each
    £7.50
  • The Traitors Jelly Beans 100g

    1pk · £3.25 each
    £3.25
  • The Traitors Chews 120g

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Haribo Sour Skeletons 160g

    1pk · £1.65 each
    £1.65

New

  • 2L Soft Drinks Multibuy

    1pk · £4.50 each
    £4.50
  • Tesco Pizza Multibuy

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • Tesco Microwave Meals Multibuy

    1pk · £7.00 each
    £7.00

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • One Stop - Islington Hornsey Rd

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo