- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Banana
1pk · £0.35 each£0.35Tesco Red Seedless Grapes 500g
500g · £5.10/kg£2.55Tesco Lemons
3pk · £0.65 each£1.95Tesco Sweet Easy Peelers 600g
600g · £3.00/kg£1.80Tesco Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g
400g · £11.00/kg£4.40Ham & Cheddar Sub Lunch Meal Deal
1pk · £4.50 each£4.50Tesco Honey Roast Ham 120g
120g · £22.92/kg£2.75Tesco Prime Cuts 6 Crumbed Ham Slices120g
120g · £22.92/kg£2.75Tesco Mature Cheddar Cheese Slices 250g
250g · £16.60/kg£4.15Tesco Macaroni Cheese 400g
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g
250g · £13.60/kg£3.40Tesco Buttermilk Chicken Tenders 305g
305g · £17.70/kg£5.40Onken Mango Papaya Passion Fruit 450g
450g · £5.78/kg£2.60Pizza Night Bundle (2 Pizzas + Side + Drink)
1pk · £10.00 each£10.00Tesco Gala Apples 6 pack
6pk · £0.38 each£2.30Tesco British Sliced Meat Multibuy
1pk · £5.00 each£5.00BBQ Chicken Sub Lunch Meal Deal
1pk · £4.50 each£4.50Tesco Oranges
4pk · £0.50 each£2.00Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g
306g · £13.73/kg£4.20Tesco Apple & Strawberries 90g
90g · £21.11/kg£1.90Tesco Spaghetti Bolognese 400g
400g · £11.00/kg£4.40Chicken & Bacon Sub Lunch Meal Deal
1pk · £4.50 each£4.50Tesco Pink Lady Apples
5pk · £0.74 each£3.70Tesco Baby Spinach 220g
220g · £9.09/kg£2.00Sausage Multibuy
1pk · £7.50 each£7.50
Meal deals
Lunch Meal Deal
£4.50Treat Bundle (Drink + 2 Snacks + Ice Cream)
£12.00Tesco Cheese Multibuy
Selected Lines Only.£5.50Monster Cans Multibuy
£4.00Tesco British Sliced Meat Multibuy
Tesco brand£5.00Pizza Night Bundle (2 Pizzas + Side + Drink)
£10.00Coca-Cola 2L Multibuy
£5.00Cravendale Milk Multibuy
£4.50Beer & Cider Multibuy
£9.00Frozen Meal Bundle (1 Main + 2 Sides)
£7.00BuzzBallz Multibuy
£8.50IPA Multibuy
£8.00Cocktails Multibuy
£6.00Tesco Wings & Tenders Multibuy
£10.00
This Week's Star Buys ⭐
Fox's Party Rings 125g
125g · £13.60/kg£1.70Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack
200ml · £17.00/L£3.40Oreo Original 154g
154g · £12.99/kg£2.00Cadbury Dairy Milk Caramel 120g
120g · £21.67/kg£2.60Yorkshire Tea Bags 160's
160pk · £0.05 each£7.45Kenco Millicano 100g
100g · £92.00/kg£9.20Cadbury Dairy Milk Oreo 120g
120g · £21.67/kg£2.60Cadbury Dairy Milk Daim 120g
120g · £21.67/kg£2.60Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g
114g · £26.32/kg£3.00Cadbury Dairy Milk 110g
110g · £23.64/kg£2.60Rowntree's Randoms 150g
150g · £13.00/kg£1.95Cadbury Dairy Milk Fruit & Nut 110g
110g · £23.64/kg£2.60Rowntree's Jelly Tots 150g
150g · £13.00/kg£1.95Budweiser 440ml 10 pack
440ml · £33.52/L£14.75Dettol Cleansing Surface Wipes 72's
72pk · £0.06 each£4.65Surf Liquid Tropical Lily 24 wash
648ml · £9.80/L£6.35Skittles Fruits 136g
136g · £12.13/kg£1.65Starburst Fruit Chews Original 138g
138g · £11.96/kg£1.65Fairy Non Bio Gel 26 wash
858ml · £11.83/L£10.15Kellogg's Crunchy Nut 460g
460g · £9.35/kg£4.30
Trick or Treats 🎃🍬
Haribo Bone Shakers 140g
1pk · £1.30 each£1.30Kellogg's Squares Marshmallow 4 pack
1pk · £2.60 each£2.60Kellogg's Squares Totally Chocolately 4 pack
1pk · £2.90 each£2.90The Traitors Jelly Beans 100g
1pk · £3.25 each£3.25The Traitors Chews 120g
1pk · £1.65 each£1.65Haribo Sour Skeletons 160g
1pk · £1.65 each£1.65
Halloween Party Food & Drink 🕷️🪩🍸
Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack
200ml · £17.00/L£3.40Corona 330ml 4 pack
330ml · £25.61/L£8.45Isla Negra Seashore Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £12.07/L£9.05Birds Eye Chicken Burgers 4's 200g
200g · £17.25/kg£3.45Casillero Del Diablo Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £16.27/L£12.20Casillero Del Diablo Cabernet Sauvignon 75cl
75cl · £16.27/L£12.20Doritos Mild Salsa Dip 300g
300g · £10.50/kg£3.15Pepsi Max Cherry 2 litre
2L · £1.18/L£2.35Old El Paso Fajita Kit 500g
500g · £8.80/kg£4.40Strings & Things Cheestrings 4 pack
4pk · £0.60 each£2.40Old El Paso Chunky Salsa 238g
238g · £13.03/kg£3.10Canti Prosecco 75cl
75cl · £16.00/L£12.00Canti Prosecco 20cl
20cl · £24.00/L£4.80Hardys VR Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £12.53/L£9.40Budweiser 440ml 10 pack
440ml · £33.52/L£14.75Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g
306g · £13.73/kg£4.20Stella Artois 440ml 10 pack
440ml · £33.41/L£14.70Pepsi Max 330ml 8 pack
330ml · £19.85/L£6.55Carte D'Or Salted Caramel 900ml
900ml · £5.50/L£4.95Pringles Prawn Cocktail 165g
165g · £17.58/kg£2.90
Alcohol Offers🥂
Hardys VR Cabernet Sauvignon 75cl
75cl · £12.53/L£9.40Campo Viejo Rioja Tempranillo 75cl
75cl · £20.40/L£15.30Wolf Blass Yellow Label Chardonnay 75cl
75cl · £16.93/L£12.70Wolf Blass Yellow Label Cabernet Sauvignon 75cl
75cl · £16.93/L£12.70Isla Negra Seashore Rose 75cl
75cl · £12.07/L£9.05Hardys VR Rose 75cl
75cl · £12.53/L£9.40Isla Negra Seashore Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £12.07/L£9.05Yellow Tail Pinot Grigio 75cl
75cl · £15.40/L£11.55Echo Falls White Zinfandel 75cl
75cl · £12.93/L£9.70Barefoot Pinot Grigio 75cl
75cl · £15.40/L£11.55Casillero Del Diablo Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £16.27/L£12.20Casillero Del Diablo Cabernet Sauvignon 75cl
75cl · £16.27/L£12.20Isla Negra Seashore Merlot 75cl
75cl · £12.07/L£9.05Sierra Tequila Blanco 35cl
35cl · £53.57/L£18.75Absolut Vodka 70cl
70cl · £44.64/L£31.25Strongbow Dark Fruit Cider 440ml 4 pack
440ml · £19.20/L£8.45Strongbow Dark Fruit Cider 440ml 10 pack
440ml · £39.89/L£17.55Trivento Reserve Malbec 75cl
75cl · £16.67/L£12.50Budweiser 568ml 4 pack
568ml · £15.32/L£8.70Mud House Marlborough Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £18.73/L£14.05
Dinner Sorted🍴
One Stop Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g
400g · £8.25/kg£3.30One Stop Beef Dinner 400g
400g · £9.25/kg£3.70One Stop Chicken Dinner 400g
400g · £9.25/kg£3.70One Stop Beef Lasagne 400g
400g · £8.25/kg£3.30Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g
306g · £13.73/kg£4.20Tesco Spaghetti Bolognese 400g
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Macaroni Cheese 400g
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Beef Lasagne 400g
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g
400g · £11.00/kg£4.40Ristorante Mozzarella Pizza 335g
335g · £12.39/kg£4.15Ristorante Funghi Pizza 365g
365g · £11.37/kg£4.15
Essentials For Less 💙
Cravendale Whole Milk 2 litre
2L · £1.58/L£3.15Cravendale Semi Skimmed Milk 2 litre
2L · £1.58/L£3.15Leerdammer Original Cheese Slices 8's
160g · £20.00/kg£3.20Tesco Prime Cuts 6 Crumbed Ham Slices120g
120g · £22.92/kg£2.75Tesco Honey Roast Ham 120g
120g · £22.92/kg£2.75Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g
250g · £13.60/kg£3.40Tesco Mature Cheddar Cheese Slices 250g
250g · £16.60/kg£4.15Tesco Buttermilk Chicken Tenders 305g
305g · £17.70/kg£5.40Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100g
100g · £39.50/kg£3.95
In-store Price Match 🪙✅
DFE Chicken Bites 200g
200g · £5.00/kg£1.00Daz All in 1 Pods 12 wash
12pk · £0.27 each£3.29DFE Frankfurters 12's
12pk · £0.08 each£1.00Mentos Mints 135g
135g · £9.26/kg£1.25Barratt Whamtastics 120g
120g · £9.58/kg£1.15McCain Quick Chips Straight Cut 2 pack
2pk · £0.85 each£1.69Winalot Chicken in Jelly 400g
400g · £3.13/kg£1.25Mornflake Chocolatey Squares 375g
375g · £6.64/kg£2.49McVitie's Digestives Caramel Millionaire Slices 5s
10pk · £0.15 each£1.49McVitie's Hobnobs Chocolate Oaty Flapjacks 5's
10pk · £0.15 each£1.49Cheetos Twisted Sweet & Spicy Flamin' Hot 30g
30g · £16.33/kg£0.49Cheetos Twisted Sweet & Spicy 85g
85g · £17.53/kg£1.49Cheetos Fiery Jalapeno & Cheese 70g
70g · £21.29/kg£1.49Barr Cherryade 330ml
330ml · £2.09/L£0.69Tropicana Orange Smooth 850ml
850ml · £3.47/L£2.95Takis Fuego 55g
1pk · £1.25 each£1.25Bebeto Fruity Twists Fruit Mix 180g
180g · £5.56/kg£1.00Bebeto Wacky Sticks Fizzy Strawberry 180g
180g · £5.56/kg£1.00Bebeto Wacky Sticks Strawberry 180g
180g · £5.56/kg£1.00Walkers Squares Salt & Vinegar 72g
72g · £18.75/kg£1.35
Delivered To You Chilled ❄️
Hardys VR Chardonnay 75cl
75cl · £12.53/L£9.40WKD Blue 70cl
70cl · £6.57/L£4.60Smirnoff Ice 70cl
70cl · £6.86/L£4.80Guinness Draught 440ml 4 pack
440ml · £19.20/L£8.45Hardys VR Rose 75cl
75cl · £12.53/L£9.40Kumala Cape Classics White 75cl
75cl · £11.87/L£8.90Isla Negra Seashore Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £12.07/L£9.05Yellow Tail Pinot Grigio 75cl
75cl · £15.40/L£11.55Echo Falls White Zinfandel 75cl
75cl · £12.93/L£9.70Barefoot Pinot Grigio 75cl
75cl · £15.40/L£11.55Casillero Del Diablo Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £16.27/L£12.20Carling 440ml 4 pack
440ml · £15.57/L£6.85Carling 440ml 10 pack
440ml · £31.36/L£13.80Gordon's Gin & Diet Tonic 250ml
250ml · £13.00/L£3.25Yellow Tail Pinot Grigio 187ml
187ml · £20.05/L£3.75Budweiser 660ml
660ml · £5.91/L£3.90Smirnoff & Diet Cola 250ml
250ml · £13.00/L£3.25Strongbow Dark Fruit Cider 440ml 4 pack
440ml · £19.20/L£8.45Strongbow Dark Fruit Cider 440ml 10 pack
440ml · £39.89/L£17.55Malibu & Pineapple 250ml
250ml · £13.00/L£3.25
Quality You Know And Trust 🍓🥑
Tesco Iceberg Lettuce
1pk · £1.10 each£1.10Tesco Gala Apples 6 pack
6pk · £0.38 each£2.30Tesco 4 Beef Quarter Pounders 454g
454g · £11.23/kg£5.10Tesco 8 Cumberland Pork Sausages 454g
454g · £4.74/kg£2.15Tesco 10 Wafer Thin Roast Chicken Slices 125g
125g · £13.60/kg£1.70Tesco Sweet Easy Peelers 600g
600g · £3.00/kg£1.80Tesco Closed Cup Mushrooms 300g
300g · £4.00/kg£1.20Tesco Chicken Thighs 600g
600g · £5.58/kg£3.35Tesco 8 Pork Sausages 454g
454g · £4.74/kg£2.15Tesco Beef Rump Steak 255g
255g · £20.78/kg£5.30Tesco Honey Roast Ham 120g
120g · £22.92/kg£2.75Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g
306g · £13.73/kg£4.20Tesco Broccoli 375g
375g · £3.07/kg£1.15Tesco Brown Onions 3 pack
3pk · £0.37 each£1.10Tesco Apple & Strawberries 90g
90g · £21.11/kg£1.90Tesco Greek Style Yogurt 500g
500g · £3.00/kg£1.50Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g
250g · £13.60/kg£3.40Tesco Baking Potatoes 4's
4pk · £0.25 each£1.00Tesco Buttermilk Chicken Tenders 305g
305g · £17.70/kg£5.40Tesco Belgian Buns 2's
2pk · £1.20 each£2.40
New & Exciting🎉
Haribo Bone Shakers 140g
1pk · £1.30 each£1.30Echo Falls Fruit Fusion Blue Raspberry 75cl
1pk · £7.50 each£7.50The Traitors Jelly Beans 100g
1pk · £3.25 each£3.25The Traitors Chews 120g
1pk · £1.65 each£1.65Haribo Sour Skeletons 160g
1pk · £1.65 each£1.65
New
2L Soft Drinks Multibuy
1pk · £4.50 each£4.50Tesco Pizza Multibuy
1pk · £6.00 each£6.00Tesco Microwave Meals Multibuy
1pk · £7.00 each£7.00