Skip to:ContentFooter
Deliveroo

One Stop - Islington Hornsey Rd

Allergens and info

3.80 mi

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Corned Beef 110g

    110g · £25.00/kg
    £2.75
  • Tesco 10 Smoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    £2.55
  • Tesco Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Yamas Feta 200g

    200g · £16.75/kg
    £3.35
  • Tesco Perfectly Ripe Avocados 2 pack

    2pk · £0.93 each
    £1.85
  • Nomadic Power Pot Chocolate Brownie 190g

    190g · £11.84/kg
    £2.25
  • Tesco Chicken Thighs 600g

    600g · £5.58/kg
    £3.35
  • Tesco Brown Onions 3 pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
  • Tesco Pink Lady Apples

    5pk · £0.74 each
    £3.70
  • Tesco Coleslaw 300g

    300g · £5.33/kg
    £1.60
  • Tesco Macaroni Cheese 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Wall's Cheese & Onion Roll 130g

    130g · £12.31/kg
    £1.60
  • Tesco Beef Rump Steak 255g

    255g · £20.78/kg
    £5.30
  • Tesco Lemons

    3pk · £0.65 each
    £1.95
  • 7 Days Max Croissant with Cocoa 80g

    80g · £11.25/kg
    £0.90

Meal deals

View all (11)
  • Lunch Meal Deal

    £4.50
  • Treat Bundle (Drink + 2 Snacks + Ice Cream)

    £12.00
  • Tesco Cheese Multibuy

    Selected Lines Only.
    £5.50
  • Monster Cans Multibuy

    £4.00
  • Tesco British Sliced Meat Multibuy

    Tesco brand
    £5.00
  • Pizza Night Bundle (2 Pizzas + Side + Drink)

    £10.00
  • Coca-Cola 2L Multibuy

    £5.00
  • Cravendale Milk Multibuy

    £4.50
  • Frozen Meal Bundle (1 Main + 2 Sides)

    £7.00
  • Tesco Bacon Multibuy

    £5.00
  • Tesco Wings & Tenders Multibuy

    £10.00

This Week's Star Buys ⭐

View all (20)
  • Fox's Party Rings 125g

    125g · £13.60/kg
    £1.70
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £17.00/L
    £3.40
  • Oreo Original 154g

    154g · £12.99/kg
    £2.00
  • Cadbury Dairy Milk Caramel 120g

    120g · £21.67/kg
    £2.60
  • Yorkshire Tea Bags 160's

    160pk · £0.05 each
    £7.45
  • Kenco Millicano 100g

    100g · £92.00/kg
    £9.20
  • Cadbury Dairy Milk Oreo 120g

    120g · £21.67/kg
    £2.60
  • Cadbury Dairy Milk Daim 120g

    120g · £21.67/kg
    £2.60
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g

    114g · £26.32/kg
    £3.00
  • Cadbury Dairy Milk 110g

    110g · £23.64/kg
    £2.60
  • Rowntree's Randoms 150g

    150g · £13.00/kg
    £1.95
  • Cadbury Dairy Milk Fruit & Nut 110g

    110g · £23.64/kg
    £2.60
  • Rowntree's Jelly Tots 150g

    150g · £13.00/kg
    £1.95
  • Dettol Cleansing Surface Wipes 72's

    72pk · £0.06 each
    £4.65
  • Surf Liquid Tropical Lily 24 wash

    648ml · £9.80/L
    £6.35
  • Skittles Fruits 136g

    136g · £12.13/kg
    £1.65
  • Starburst Fruit Chews Original 138g

    138g · £11.96/kg
    £1.65
  • Fairy Non Bio Gel 26 wash

    858ml · £11.83/L
    £10.15
  • Cadbury Dairy Milk Caramel Nibbles 100g

    100g · £26.00/kg
    £2.60
  • Cadbury Twirl Bites 100g

    100g · £26.00/kg
    £2.60

Trick or Treats 🎃🍬

View all (6)
  • Haribo Bone Shakers 140g

    1pk · £1.30 each
    £1.30
  • Kellogg's Squares Marshmallow 4 pack

    1pk · £2.60 each
    £2.60
  • Kellogg's Squares Totally Chocolately 4 pack

    1pk · £2.90 each
    £2.90
  • The Traitors Jelly Beans 100g

    1pk · £3.25 each
    £3.25
  • The Traitors Chews 120g

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Haribo Sour Skeletons 160g

    1pk · £1.65 each
    £1.65

Halloween Party Food & Drink 🕷️🪩🍸

View all (20)
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £17.00/L
    £3.40
  • Birds Eye Chicken Burgers 4's 200g

    200g · £17.25/kg
    £3.45
  • Doritos Mild Salsa Dip 300g

    300g · £10.50/kg
    £3.15
  • Pepsi Max Cherry 2 litre

    2L · £1.18/L
    £2.35
  • Old El Paso Fajita Kit 500g

    500g · £8.80/kg
    £4.40
  • Strings & Things Cheestrings 4 pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
  • Old El Paso Chunky Salsa 238g

    238g · £13.03/kg
    £3.10
  • Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g

    306g · £13.73/kg
    £4.20
  • Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie 465ml

    465ml · £13.87/L
    £6.45
  • Pepsi Max 330ml 8 pack

    330ml · £19.85/L
    £6.55
  • Carte D'Or Salted Caramel 900ml

    900ml · £5.50/L
    £4.95
  • Pringles Prawn Cocktail 165g

    165g · £17.58/kg
    £2.90
  • Ben & Jerry's Cookie Dough 465ml

    465ml · £13.87/L
    £6.45
  • Pepsi 2 litre

    2L · £1.45/L
    £2.90
  • Ben & Jerry's Strawberry Doughnut-eee 465ml

    465ml · £13.87/L
    £6.45
  • Ben & Jerry’s Churrifically Churros-y 465ml

    465ml · £13.87/L
    £6.45
  • Maryland S'wich Terry's Chocolate Orange 150g

    1pk · £1.20 each
    £1.20
  • Pringles Minis Sour Cream & Onion 6 pack

    1pk · £2.00 each
    £2.00
  • Pringles Minis Original 6 pack

    1pk · £2.00 each
    £2.00
  • Pepsi Max 2 litre

    2L · £1.18/L
    £2.35

Dinner Sorted🍴

View all (13)
  • One Stop Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £8.25/kg
    £3.30
  • One Stop Beef Dinner 400g

    400g · £9.25/kg
    £3.70
  • One Stop Chicken Dinner 400g

    400g · £9.25/kg
    £3.70
  • One Stop Beef Lasagne 400g

    400g · £8.25/kg
    £3.30
  • One Stop Cottage Pie 400g

    400g · £8.25/kg
    £3.30
  • Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g

    306g · £13.73/kg
    £4.20
  • Tesco Spaghetti Bolognese 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Macaroni Cheese 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Beef Lasagne 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Ristorante Pepperoni Salame Pizza 320g

    320g · £12.97/kg
    £4.15
  • Ristorante Mozzarella Pizza 335g

    335g · £12.39/kg
    £4.15
  • Ristorante Funghi Pizza 365g

    365g · £11.37/kg
    £4.15

Essentials For Less 💙

View all (12)
  • Cravendale Whole Milk 2 litre

    2L · £1.58/L
    £3.15
  • Cravendale Semi Skimmed Milk 2 litre

    2L · £1.58/L
    £3.15
  • Leerdammer Original Cheese Slices 8's

    160g · £20.00/kg
    £3.20
  • Tesco Prime Cuts 6 Crumbed Ham Slices120g

    120g · £22.92/kg
    £2.75
  • Tesco Honey Roast Ham 120g

    120g · £22.92/kg
    £2.75
  • Tesco Prime Cuts 4 Roast Beef Slices 90g

    90g · £30.56/kg
    £2.75
  • Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g

    250g · £13.60/kg
    £3.40
  • Tesco Mature Cheddar Cheese Slices 250g

    250g · £16.60/kg
    £4.15
  • Tesco Buttermilk Chicken Tenders 305g

    305g · £17.70/kg
    £5.40
  • Tesco 10 Smoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    £2.55
  • Tesco Corned Beef 110g

    110g · £25.00/kg
    £2.75
  • Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100g

    100g · £39.50/kg
    £3.95

In-store Price Match 🪙✅

View all (20)
  • DFE Swedish Style Meatballs 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • DFE Chicken Bites 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • Daz All in 1 Pods 12 wash

    12pk · £0.27 each
    £3.29
  • DFE Frankfurters 12's

    12pk · £0.08 each
    £1.00
  • Mentos Mints 135g

    135g · £9.26/kg
    £1.25
  • Barratt Whamtastics 120g

    120g · £9.58/kg
    £1.15
  • McCain Quick Chips Straight Cut 2 pack

    2pk · £0.85 each
    £1.69
  • Winalot Chicken in Jelly 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • Mornflake Chocolatey Squares 375g

    375g · £6.64/kg
    £2.49
  • McVitie's Digestives Caramel Millionaire Slices 5s

    10pk · £0.15 each
    £1.49
  • McVitie's Hobnobs Chocolate Oaty Flapjacks 5's

    10pk · £0.15 each
    £1.49
  • Cheetos Twisted Sweet & Spicy Flamin' Hot 30g

    30g · £16.33/kg
    £0.49
  • Cheetos Twisted Sweet & Spicy 85g

    85g · £17.53/kg
    £1.49
  • Cheetos Fiery Jalapeno & Cheese 70g

    70g · £21.29/kg
    £1.49
  • Barr Cherryade 330ml

    330ml · £2.09/L
    £0.69
  • Tropicana Orange Smooth 850ml

    850ml · £3.47/L
    £2.95
  • Takis Fuego 55g

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • Bebeto Fruity Twists Fruit Mix 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Bebeto Wacky Sticks Fizzy Strawberry 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Bebeto Wacky Sticks Strawberry 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00

Quality You Know And Trust 🍓🥑

View all (23)
  • Tesco Carrots 500g

    500g · £1.00/kg
    £0.50
  • Tesco Iceberg Lettuce

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Gala Apples 6 pack

    6pk · £0.38 each
    £2.30
  • Tesco 4 Beef Quarter Pounders 454g

    454g · £11.23/kg
    £5.10
  • Tesco 8 Cumberland Pork Sausages 454g

    454g · £4.74/kg
    £2.15
  • Tesco 10 Wafer Thin Roast Chicken Slices 125g

    125g · £13.60/kg
    £1.70
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £3.00/kg
    £1.80
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300g

    300g · £4.00/kg
    £1.20
  • Tesco Chicken Thighs 600g

    600g · £5.58/kg
    £3.35
  • Tesco 8 Pork Sausages 454g

    454g · £4.74/kg
    £2.15
  • Tesco Beef Rump Steak 255g

    255g · £20.78/kg
    £5.30
  • Tesco Honey Roast Ham 120g

    120g · £22.92/kg
    £2.75
  • Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g

    306g · £13.73/kg
    £4.20
  • Tesco 5% Fat Lean Beef Steak Mince 500g

    500g · £12.20/kg
    £6.10
  • Tesco Broccoli 375g

    375g · £3.07/kg
    £1.15
  • Tesco Blueberries 150g

    150g · £16.00/kg
    £2.40
  • Tesco Brown Onions 3 pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
  • Tesco Apple & Strawberries 90g

    90g · £21.11/kg
    £1.90
  • Tesco Greek Style Yogurt 500g

    500g · £3.00/kg
    £1.50
  • Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g

    250g · £13.60/kg
    £3.40

New & Exciting🎉

View all (4)
  • Haribo Bone Shakers 140g

    1pk · £1.30 each
    £1.30
  • The Traitors Jelly Beans 100g

    1pk · £3.25 each
    £3.25
  • The Traitors Chews 120g

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Haribo Sour Skeletons 160g

    1pk · £1.65 each
    £1.65

New

  • 2L Soft Drinks Multibuy

    1pk · £4.50 each
    £4.50
  • Tesco Pizza Multibuy

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • Tesco Microwave Meals Multibuy

    1pk · £7.00 each
    £7.00

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • One Stop - Islington Hornsey Rd

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo