Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Twickenham Whitton Road

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    £3.50
    Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    £7.00
    Clubcard
  • Tesco Diced Butternut 400g

    400g · £5.38/kg
    £2.15
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Finest Shiitake Mushrooms 125g

    125g · £18.80/kg
    £2.35
    £2.10 Clubcard (£16.80/kg)
  • Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack

    328g · £10.98/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£9.30/kg)
  • Applewood Slices 160G

    160g · £22.50/kg
    £3.60
    2 for £4.50 Clubcard
  • Quorn Vegan Smoky Ham Free Slice 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Genius Gluten Free Brioche Style Burger Buns 2 Pack

    2pk · £1.30 each
    £2.60
    £2.20 Clubcard (£1.10 each)
  • Patak's Indian Flame Baked Plain Naan Breads 2 Pack

    2pk · £1.28 each
    £2.55
    £2.15 Clubcard (£1.08 each)
  • Tesco 8 Garlic Slices 235g

    235g · £12.98/kg
    £3.05
    £2.00 Clubcard (£8.51/kg)
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    £7.00
    Clubcard
  • Cully & Sully Chicken & Vegetable Soup 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Activia Natural Yoghurt & Red Berries Chia Muesli Breakfast Topper with Spoon 165g

    165g · £13.94/kg
    £2.30
  • Tesco All Butter Croissants 8 Pack

    8pk · £0.34 each
    £2.75
  • Quorn Vegan Smoky Ham Free Slice 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Tesco Finest White Sourdough Loaf 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Brioche Pasquier Pain Au Chocolat 6 Pack

    6pk · £58.89/kg
    £2.65
  • St. Ewe Rich Yolk Large Free-Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.75 each
    £4.50
  • Tesco British Cooked Ham Slices 120g

    120g · £20.42/kg
    £2.45
  • Grapefruit Each

    1pk · £0.80 each
    £0.80
  • Tesco Diced Butternut 400g

    400g · £5.38/kg
    £2.15
    3 for 2 Clubcard
  • Dairylea Cheese Spread Triangles 8 pack 8x15.6G

    125g · £18.40/kg
    £2.30
  • Tesco Smoky Bacon Sarnie - Tangy Ketchup

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Nomadic Yogurt & Oat Clusters - Double Choc 169g

    169g · £14.20/kg
    £2.40
  • Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack

    328g · £10.98/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£9.30/kg)
  • Tesco Nacho Cheesy Chicken Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Tesco Chicken Tikka Masala With Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Steak & Ale Puff Pastry Pie 500G

    500g · £11.10/kg
    £5.55
  • Muller Corner Strawberry Yogurt 136G

    136g · £8.09/kg
    £1.10
  • Tesco Fresh Tagliatelle Nests 300g

    300g · £6.83/kg
    £2.05
  • Le Rustique Pasteurised Camembert 250G

    250g · £17.20/kg
    £4.30
  • Tesco Cooked Beetroot Vacuum Pack 300G (C)

    300g · £4.50/kg
    £1.35
  • Tesco 8 Garlic Slices 235g

    235g · £12.98/kg
    £3.05
    £2.00 Clubcard (£8.51/kg)
  • Tesco Tuna Crunch Sub

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Warburtons Toastie Thick Sliced White Bread 800g

    800g · £1.81/kg
    £1.45
  • St Pierre Sesame Seeds Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.99 each
    £3.95
  • Tesco Leeks 320G

    320g · £3.75/kg
    £1.20
  • Tesco Cauliflower Cheese 350G

    350g · £6.71/kg
    £2.35
  • Tesco Chicken Chow Mein 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Gochujang Chicken Grain Bowl 360g

    360g · £16.25/kg
    £5.85
  • Tesco Limes Minimum 5 Pack

    5pk · £0.27 each
    £1.35
  • Tesco Finest All Butter Sultana Scones 4 Pack

    4pk · £0.73 each
    £2.90
  • Al'fez Lebanese Style Flatbreads Flame Baked 180G

    180g · £14.44/kg
    £2.60
  • Cucumber Whole Each (C)

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco Egg Protein Pot 90G

    90g · £15.56/kg
    £1.40
  • Tesco 2 Sticky Toffee Puddings 220g

    2pk · £31.36/kg
    £3.45
  • Tesco Piri Piri Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
  • Tesco Beef Lasagne 750G

    750g · £7.20/kg
    £5.40
  • Tesco Chicken Breast Fillets 650g (c)

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Just Ham Sandwich

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Tesco Pepper Stir Fry 320g EXP

    320g · £7.03/kg
    £2.25
  • Applewood Slices 160G

    160g · £22.50/kg
    £3.60
    2 for £4.50 Clubcard
  • Herta Classic Frankfurter Hot Dogs 10 Pack 350G

    350g · £10.14/kg
    £3.55
  • Tesco Finest Shiitake Mushrooms 125g

    125g · £18.80/kg
    £2.35
    £2.10 Clubcard (£16.80/kg)
  • Tesco Finest Slow Cooked Beef Ragu Ravioli 250G

    250g · £16.60/kg
    £4.15
  • Tesco Egg & Salad Cream 130G

    130g · £10.77/kg
    £1.40
  • Tesco Finest Baby Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
  • Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Muller Rice Original Low Fat Dessert 170G

    170g · £6.76/kg
    £1.15
  • Tesco Melon, Kiwi & Strawberry 250g (FOS)

    250g · £12.40/kg
    £3.10
  • Genius Gluten Free Brioche Style Burger Buns 2 Pack

    2pk · £1.30 each
    £2.60
    £2.20 Clubcard (£1.10 each)
  • Patak's Indian Flame Baked Plain Naan Breads 2 Pack

    2pk · £1.28 each
    £2.55
    £2.15 Clubcard (£1.08 each)
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300G (C)

    300g · £3.33/kg
    £1.00
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Twickenham Whitton Road

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo