- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
Kohinoor Bombay Potatoes 300G
300g · £9.50/kg£2.85£2.35 Clubcard (£7.83/kg)Heinz Baked Beans No Added Sugar 8 x 415g
415g · £21.45/kg£8.90£6.00 Clubcard (£14.46/kg)Tesco Sweet Gem Lettuce
2pk · £0.63 each£1.25£1.00 Clubcard (£0.50 each)Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight
10pk · £0.48 each£4.80£3.25 Clubcard (£0.33 each)Bertolli Original Spread 450G
450g · £9.00/kg£4.05£3.60 Clubcard (£8.00/kg)Plenish Enriched Oat Drink with added Vitamins & Calcium 1L
£2.90£2.00 ClubcardPetits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g
4pk · £28.82/kg£2.45£1.90 Clubcard (£22.35/kg)Tesco British Diced Chicken Breast 400G
400g · £12.88/kg£5.15£4.60 Clubcard (£11.50/kg)Tesco Sweet BBQ Ribs 460g
460g · £14.13/kg£6.50£5.25 Clubcard (£11.41/kg)Royal Port Beef & Cheese Patty 140G
140g · £12.14/kg£1.70£1.50 Clubcard (£10.71/kg)Warburtons Thin Sliced Seeded Protein Bagels 4 Pack
4pk · £0.59 each£2.35£1.85 Clubcard (£0.46 each)Crosta & Mollica Durum Wheat Piadina Midi Flatbreads 6 Pack 240g
240g · £11.25/kg£2.70£2.50 Clubcard (£10.42/kg)Mr Kipling Vanilla Birthday Cake Tarts 4 Pack
4pk · £0.68 each£2.70£1.45 Clubcard (£0.36 each)Carmex Moisturising Strawberry Lipbalm SPF15 4.25g
4g · £937.50/kg£3.75£2.65 Clubcard (£662.50/kg)Garnier Ultimate Blends Hair Food Banana & Coconut Shampoo 350ml
£8.00£4.75 ClubcardDove Advanced Care Original 72h Antiperspirant Deodorant 150ml
£4.90£3.15 ClubcardYorkie Milk Chocolate Dessert 2x65g
2pk · £43.85/kg£2.85£1.65 Clubcard (£25.38/kg)Soreen Banana Lunchbox Loaves 5 Pack
150g · £15.33/kg£2.30£1.55 Clubcard (£10.33/kg)Port Royal Jamaican Jerk Chicken Patty 140g
140g · £12.14/kg£1.70£1.50 Clubcard (£10.71/kg)Lynx Black 48h Deodorant Bodyspray for Men 150ml
£5.40£3.30 Clubcard
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Tesco Chicken Korma & Chicken Tikka 1.096kg
1.1kg · £9.72/kg£10.65Wasabi Sweet Chilli Chicken Yakisoba Noodles 450G
450g · £13.89/kg£6.25Tesco Creamy Mustard Chicken With Potato & Onion Hash 400G
400g · £11.00/kg£4.40Crosta & Mollica Margherita Pizza 403g
403g · £18.98/kg£7.65Tesco Finest 4 Pork Sausage Rolls 188G
188g · £21.28/kg£4.00Najma Halal Chicken Sausages - Smoked 400g
400g · £10.00/kg£4.00Tesco Egg Mayonnaise 235g
235g · £9.36/kg£2.20Tesco Beef Lasagne 750G
750g · £7.20/kg£5.40Tesco Creme Brulee 2 Pack 180g
180g · £16.67/kg£3.00Cook Italia Grated Hard Cheese 50G
50g · £53.00/kg£2.65Tesco British Chicken Breast Fillets 650G
650g · £7.92/kg£5.15Tesco Large Free Range Eggs 12 Pack
12pk · £0.34 each£4.05Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight
10pk · £0.48 each£4.80£3.25 Clubcard (£0.33 each)Clover Spread 1Kg
1kg · £5.65/kg£5.65Port Royal Jamaican Lamb Patty 140g
140g · £12.14/kg£1.70£1.50 Clubcard (£10.71/kg)Crosta & Mollica Durum Wheat Piadina Midi Flatbreads 6 Pack 240g
240g · £11.25/kg£2.70£2.50 Clubcard (£10.42/kg)Tesco Chicken Tikka Masala Meal For One 500g
500g · £11.00/kg£5.50£3.90 Clubcard (£7.80/kg)Tesco British Chicken Thigh Fillets 1Kg
1kg · £9.20/kg£9.20Tesco Finest Italian Antipasto Platter 188G
188g · £45.48/kg£8.55Yeo Valley Honey Greek Style Yogurt 4 X100g
4pk · £39.00/kg£3.90Creamfields Mild Cheddar 900g
900g · £7.39/kg£6.65Tesco Mango Chunks 250G (FOS)
250g · £12.40/kg£3.10Happy Egg Free Range Eggs Large 10 Pack
10pk · £0.51 each£5.10Tesco Southern Fried Chicken Breast Fillets 350g
350g · £15.00/kg£5.25Activia Kefir Natural Gut Health Yoghurt Drink 280ml
£2.15Tesco Whole Cucumber Each
1pk · £1.00 each£1.00Royal Port Beef & Cheese Patty 140G
140g · £12.14/kg£1.70£1.50 Clubcard (£10.71/kg)Shazans Chicken Breast 1.8-2Kg
1kg · £14.50/kg£14.50Tesco 4 Cornish Pasties 520g
520g · £7.40/kg£3.85Shazans Baby Whole Chicken 0.7-1kg
£4.30Tesco Organic Tenderstem Broccoli 200G
200g · £15.75/kg£3.15Tesco Strawberries 400G
400g · £7.25/kg£2.90Tesco Finest Parmigiano Reggiano 170 G
170g · £31.76/kg£5.40Tesco Finest Creamy Buttery Mash 450G
450g · £8.89/kg£4.00Tesco Southern Fried Chicken Wrap (C)
1pk · £3.35 each£3.35Tesco Finest Mac & Four Cheese 400g
400g · £15.00/kg£6.00Tesco Babyleaf Salad 90G
90g · £12.22/kg£1.10Tesco Broccoli Cheese 350G
350g · £6.71/kg£2.35Tesco Crispy Salad 220g
220g · £10.00/kg£2.20Yorkie Milk Chocolate Dessert 2x65g
2pk · £43.85/kg£2.85£1.65 Clubcard (£25.38/kg)Tesco Finest Brioche Burger Buns 4 pack
4pk · £0.54 each£2.15Tesco Boneless Salmon Half Side 500g
500g · £20.50/kg£10.25Cathedral City Mature Cheddar Cheese 350 G
350g · £13.43/kg£4.70Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack
2pk · £0.90 each£1.80Tesco Sweet BBQ Ribs 460g
460g · £14.13/kg£6.50£5.25 Clubcard (£11.41/kg)Tesco Beef Fillet Steak 170G
170g · £60.59/kg£10.30Kerrygold Pure Irish Salted Butter 200g
200g · £17.75/kg£3.55Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g
4pk · £28.82/kg£2.45£1.90 Clubcard (£22.35/kg)Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack
6pk · £0.35 each£2.10Tesco Raspberry Trifles 3 x 135g 405g
405g · £5.06/kg£2.05Tesco British Unsalted Butter 250G
250g · £8.00/kg£2.00Eatlean Grated Cheese 180g
180g · £17.78/kg£3.20Tesco British Diced Chicken Breast 400G
400g · £12.88/kg£5.15£4.60 Clubcard (£11.50/kg)Tesco Finest Spaghetti Carbonara 400G
400g · £15.00/kg£6.00Port Royal Jamaican Jerk Chicken Patty 140g
140g · £12.14/kg£1.70£1.50 Clubcard (£10.71/kg)Unearthed Stuffed Green Peppers 150g
150g · £31.33/kg£4.70Tesco Baby Cucumbers 200G
200g · £6.50/kg£1.30
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardLA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price
Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce£6.00Unlock with Clubcard