Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Thornton Heath

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • Tesco Finest All Butter Pain Au Chocolat 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • L'Oreal Revitalift Core White Serum 30Ml

    £20.25
    £10.00 Clubcard
  • SHEBA Filets Adult Wet Cat Food Tray with Chicken in Gravy 60g

    60g · £25.83/kg
    £1.55
    £1.30 Clubcard (£21.67/kg)
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco Broccoli 375G

    375g · £2.53/kg
    £0.95
    £0.85 Clubcard (£2.27/kg)
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Lancashire Farm Greek Style Yogurt 1Kg

    1kg · £3.75/kg
    £3.75
    £3.05 Clubcard (£3.05/kg)
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • INEOS Non Bio Sensitive Laundry Liquid Detergent Cotton + Linen Breeze 34 Washes 1040ml

    £8.75
    £3.50 Clubcard
  • Mr Muscle Platinum Bathroom Mandarin Orange 750Ml

    £3.40
    £3.05 Clubcard
  • Huel Lite Ready-to-drink Vanilla Matcha 500ml

    £4.30
    £3.30 Clubcard
  • Tesco Finest British 10 Cumberland Sausages 667G

    667g · £8.85/kg
    £5.90
    £4.90 Clubcard (£7.35/kg)
  • Aero Bubbles Peppermint Share Bag 181g

    181g · £21.82/kg
    £3.95
    £2.95 Clubcard (£16.30/kg)
  • Tesco Finest Garlic & Chilli Greek Halkidiki & Kalamata Olives 145g

    145g · £34.14/kg
    £4.95
    3 for £10 Clubcard
  • Tesco Finest Creamy Chicken & Roasted Red Pepper Pastries 120g

    120g · £42.92/kg
    £5.15
    3 for £10 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Finest 4 Pork Sausage Rolls 188G

    188g · £21.28/kg
    £4.00
  • BOSH! Peanut Satay Noodles 380g

    380g · £14.87/kg
    £5.65
  • Tesco Finest Mini Hot Cross Buns 9 pack

    9pk · £0.27 each
    £2.45
  • Tesco Chicken Korma & Chicken Tikka 1.096kg

    1.1kg · £9.72/kg
    £10.65
  • Kitchen Joy Korean cube Gochujang Chicken in a Spicy sauce with Sticky Jasmine Rice 350g

    350g · £9.71/kg
    £3.40
  • Tesco Blueberries 500G

    500g · £10.90/kg
    £5.45
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco 4 Cornish Pasties 520g

    520g · £7.40/kg
    £3.85
  • Tesco Chicken Tikka Masala Meal For One 500g

    500g · £11.00/kg
    £5.50
    £3.90 Clubcard (£7.80/kg)
  • Najma Spicy Pepperoni 80g

    80g · £30.63/kg
    £2.45
  • Tesco British Chicken Thigh Fillets 1Kg

    1kg · £9.20/kg
    £9.20
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco British Unsalted Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Lancashire Farm Greek Style Yogurt 1Kg

    1kg · £3.75/kg
    £3.75
    £3.05 Clubcard (£3.05/kg)
  • Tarczynski Geesowska Sausage 300g

    300g · £16.00/kg
    £4.80
  • Cully & Sully Chicken & Vegetable Soup 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Royal Port Beef & Cheese Patty 140G

    140g · £12.14/kg
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£10.71/kg)
  • Tesco Finest Smoked Scottish Salmon & Cream Cheese Sandwich

    1pk · £4.35 each
    £4.35
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Tesco Organic Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £15.75/kg
    £3.15
  • Shazans Baby Whole Chicken 0.7-1kg

    £4.30
  • Tesco Beef Fillet Steak 170G

    170g · £60.59/kg
    £10.30
  • Tesco Finest Mac & Four Cheese 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Broccoli Cheese 350G

    350g · £6.71/kg
    £2.35
  • All Things Butter Salted British Butter 200g

    200g · £17.75/kg
    £3.55
  • Tesco Baby Cucumbers 200G

    200g · £6.50/kg
    £1.30
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco Thyme Medium Pot

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Tesco Raspberry Trifles 3 x 135g 405g

    405g · £5.06/kg
    £2.05
  • Tesco Finest All Butter Pain Au Chocolat 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • Tesco Southern Fried Chicken Breast Fillets 350g

    350g · £13.14/kg
    £4.60
  • Tesco Chicken Wings 1KG

    1kg · £2.80/kg
    £2.80
  • Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack

    2pk · £0.90 each
    £1.80
  • Tesco Raspberries 250G

    250g · £17.00/kg
    £4.25
  • Tesco Finest British 10 Cumberland Sausages 667G

    667g · £8.85/kg
    £5.90
    £4.90 Clubcard (£7.35/kg)
  • Tesco Coronation Chicken 235g

    235g · £9.36/kg
    £2.20
  • Tesco Finest Spaghetti Carbonara 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco 2 Garlic Baguette 410g

    410g · £5.12/kg
    £2.10
  • Tesco Broccoli 375G

    375g · £2.53/kg
    £0.95
    £0.85 Clubcard (£2.27/kg)
  • Happy Egg Free Range Eggs Large 6 Pack

    6pk · £0.57 each
    £3.40
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • Tesco Baby Button Mushrooms 200G

    200g · £7.50/kg
    £1.50
  • Tesco British Chicken Legs 1Kg

    1kg · £3.20/kg
    £3.20
  • Tesco Halloumi 225G

    225g · £10.44/kg
    £2.35
  • Tesco Fresh Mashed Potato 800G

    800g · £2.69/kg
    £2.15
  • Tesco Beef Steak Mince 15% Fat 750g

    750g · £12.27/kg
    £9.20
  • Tesco All Butter Croissants 8 Pack

    8pk · £0.34 each
    £2.75
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Tesco Finest Roast Dry Cured Ham 120g

    120g · £37.50/kg
    £4.50
  • Tesco Finest Samphire 90g

    90g · £29.44/kg
    £2.65
  • Herta Classic Frankfurter Hot Dogs 10 Pack 350G

    350g · £10.14/kg
    £3.55
  • New York Bakery Co The Original Plain Bagels 5 Pack

    5pk · £0.49 each
    £2.45
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • T. Organic Chicken Drumsticks 500g

    500g · £12.90/kg
    £6.45

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Thornton Heath

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo