Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Sydenham Rd

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Nakd Blueberry Muffin Raw Fruit & Nut Bar 4x35g

    4pk · £105.71/kg
    £3.70
    £2.95 Clubcard (£84.29/kg)
  • Bio&Me Cocoa Gluten Free Porridge Pot 58g

    58g · £32.76/kg
    £1.90
    £0.85 Clubcard (£14.66/kg)
  • Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack

    328g · £10.98/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£9.30/kg)
  • Oatly Whole Oat Drink Chilled 1L

    £3.10
    £2.40 Clubcard
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Activia Rhubarb Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £32.17/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£17.39/kg)
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Activia Kefir Strawberry Gut Health Yoghurt Drink 280ml

    £2.15
    £1.40 Clubcard
  • Oatly Semi Oat Drink Chilled 1L

    £3.10
    £2.40 Clubcard
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Activia Strawberry Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £8.04/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£4.35/kg)
  • Activia Kefir Mango Gut Health Yoghurt Drink 280g

    280g · £7.14/kg
    £2.00
    £1.40 Clubcard (£5.00/kg)
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Sabra Houmous Extra 200G

    200g · £15.50/kg
    £3.10
    2 for £4 Clubcard
  • Pukka Chicken & Mushroom Pie

    1pk · £2.75 each
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£2.45 each)
  • Tesco Continental Meat Selection 120g

    120g · £32.08/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Finest Buttermilk Pancakes 4 pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£0.54 each)
  • Tesco Simply Smashed Avocado 100G

    100g · £17.50/kg
    £1.75
    £1.50 Clubcard (£15.00/kg)
  • Little Dish Mild Chicken Korma Kids Meal 200G

    200g · £20.00/kg
    £4.00
    £3.65 Clubcard (£18.25/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Smoked Salmon Sushi 135g

    135g · £25.19/kg
    £3.40
  • Cucumber Whole Each (C)

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Pizza Express American Pizza 250G

    250g · £24.00/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.00/kg)
  • Pukka Chicken & Mushroom Pie

    1pk · £2.75 each
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£2.45 each)
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Anchor Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £11.75/kg
    £4.70
  • Activia Strawberry Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £8.04/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£4.35/kg)
  • Tesco Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 400g

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Pizza Express Garlic Dough Balls 95 G

    95g · £31.58/kg
    £3.00
    £1.25 Clubcard (£13.16/kg)
  • Tesco Continental Meat Selection 120g

    120g · £32.08/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
  • Tesco Crispy Slices 350G (C)

    350g · £7.57/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Butter Brioche Rolls 8 Pack

    8pk · £0.24 each
    £1.95
  • Tesco Finest Wholemeal Seeds & Grains Loaf 800g

    800g · £2.88/kg
    £2.30
  • St.Ewe Rich Yolk Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.68 each
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£0.60 each)
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Small Pots 6 x 47g

    47g · £53.19/kg
    £2.50
  • Butchers Choice 8 Cumberland Sausage 454G (C

    £2.00
  • Tesco Parmigiano Reggiano Cheese 200 G

    200g · £25.75/kg
    £5.15
  • Nestle Rolo Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack

    328g · £10.98/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£9.30/kg)
  • Tesco Large Wholemeal Baps 4 Pack

    4pk · £0.20 each
    £0.80
  • Tesco Spaghetti & Meatballs 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Cadbury Dairy Milk Pots Of Joy 350G

    350g · £10.71/kg
    £3.75
  • Crosta & Mollica Stromboli Spicy Salami Sourdough Pizza 447g

    447g · £17.11/kg
    £7.65
  • Tesco 2 Roast Cooked Chicken Breast Fillets 245 G

    245g · £19.80/kg
    £4.85
  • Old El Paso Crunchy 12 Taco Shells 135g

    135g · £20.74/kg
    £2.80
  • Tesco Finest Buttermilk Pancakes 4 pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£0.54 each)
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 250g

    250g · £16.00/kg
    £4.00
  • St. Pierre Sliced Brioche Burger Buns 4 pack

    4pk · £0.83 each
    £3.30
  • Serious Pig Snacking Cheese, 24g

    24g · £85.42/kg
    £2.05
  • Tesco Chicken Bacon & Lettuce Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Tesco Tuna & Cucumber Sandwich

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Tesco Finest Wholemeal Loaf 800G

    800g · £2.88/kg
    £2.30
  • Tesco Finest Zingy Raspberry, Passion Fruit and Pistachio Tarts 160g

    2pk · £66.25/kg
    £5.30
  • Tesco Pepper Stir Fry 320g EXP

    320g · £7.03/kg
    £2.25
  • Tesco Organic Tomatoes On The Vine 400G

    400g · £7.75/kg
    £3.10
  • Tesco Broccoli 375G

    375g · £2.53/kg
    £0.95
  • Muller Corner Strawberry Yogurt 136G

    136g · £8.46/kg
    £1.15
  • Tesco Folded Flatbreads Plain 6 Pack

    6pk · £55.71/kg
    £1.95
  • Tesco Finest Finely Sliced Wiltshire Cured Ham 120g

    120g · £35.42/kg
    £4.25
  • Muller Corner Yogurt Vanilla Chocolate Balls & Banana Chocolate Flakes 4x124g

    4pk · £29.44/kg
    £3.65
  • Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £4.91/kg
    £2.85
  • Tesco Crispy Chicken Tenders 305g

    305g · £17.87/kg
    £5.45
  • Yutaka Silken Tofu 308g

    308g · £9.09/kg
    £2.80
  • The Real Greek Giant Bean & Aubergine Salad 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
  • Patak's Indian Garlic & Coriander Naan Breads 2 Pack

    2pk · £1.28 each
    £2.55
  • Yeo Valley Honey Greek Style Yogurt 4 X100g

    4pk · £39.00/kg
    £3.90
  • Philadelphia Garlic & Herbs Soft Cream Cheese 165G

    165g · £17.27/kg
    £2.85

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Sydenham Rd

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo