Lettuce & Salad Bags
Essential Spinach 260g
260g · £5.88/kg15% off£1.53£1.80Waitrose Baby Spinach 120g
120g · £12.08/kg£1.45Duchy Organic Spinach 200g
200g · £13.25/kg£2.65Duchy Organic Babyleaf & Rocket Salad 100g
100g · £35.00/kg£3.50Waitrose Babyleaf Salad 120g
120g · £12.50/kg£1.50Waitrose Butterhead Salad 120g
120g · £15.00/kg£1.80Waitrose Wild Rocket Salad 110g
110g · £21.36/kg£2.35Waitrose Watercress Spinach Rocket Salad 110g
110g · £19.55/kg£2.15Waitrose Lambs Lettuce 90g
90g · £27.78/kg£2.50Waitrose Babyleaf Herb Salad 100g
100g · £25.00/kg£2.50Waitrose Sweet Cos 2s
1pk · £1.90 each£1.90Waitrose Wild Rocket 90g
90g · £20.00/kg£1.80Waitrose Wild Rocket 150g
150g · £22.00/kg£3.30Waitrose Sweet & Crunchy Side Salad 175g
175g · £12.57/kg£2.20Waitrose Romaine Lettuce 2s
1pk · £1.53 each10% off£1.53£1.70Duchy Organic Little Gem Lettuce 2s
1pk · £2.10 each£2.10Waitrose Beetroot Salad 140g
140g · £12.14/kg£1.70Essential Little Gem Lettuce 2s
1pk · £0.99 each10% off£0.99£1.10Essential Iceberg Lettuce 250g
250g · £4.00/kg20% off£1.00£1.25Waitrose Watercress 80g
80g · £22.50/kg£1.80John Hurd's Organic Watercress 80g
80g · £35.00/kg£2.80Essential Salad Mixed 100g
100g · £14.50/kg£1.45
Fresh Herbs
Cooks' Ingredients Thyme 20g
20g · £55.00/kg£1.10Cooks' Ingredients Rosemary 20g
20g · £55.00/kg£1.10Cooks' Ingredients Flat Leaf Parsley 25g
25g · £36.00/kg10% off£0.90£1.00Cooks' Ingredients Basil 25g
25g · £36.00/kg10% off£0.90£1.00Cooks' Ingredients Aromatic Coriander 25g
25g · £40.00/kg£1.00Cooks' Ingredients Dill Leaves 20g
20g · £55.00/kg£1.10Cooks' Ingredients Chives 20g
20g · £55.00/kg£1.10Cooks' Ingredients Thai Basil 20g
20g · £55.00/kg£1.10Cooks' Ingredients Sage 20g
20g · £55.00/kg£1.10Cooks' Ingredients Curly Leaf Parsley 25g
25g · £36.00/kg10% off£0.90£1.00Cooks' Ingredients Turmeric 100g
100g · £21.50/kg£2.15Cooks' Ingredients Mint 25g
25g · £40.00/kg£1.00
Dressings & Croutons
Cardini's Original Caesar Dressing 350ml
350ml · £10.57/L£3.70Waitrose Fresh French Dressing 150ml
150ml · £12.33/L£1.85Cooks' Ingredients Croutons 100g
100g · £18.00/kg£1.80Waitrose Ciabatta Croutons 100g
100g · £16.00/kg£1.60Heinz Original Salad Cream 425g
425g · £9.76/kg£4.15Waitrose Aged Balsamic & Olive Oil Dressing 150ml
150ml · £12.33/L£1.85Waitrose Caesar Dressing 150ml
150ml · £12.00/L£1.80Waitrose Caesar Dressing 235ml
235ml · £13.19/L£3.10Essential French Style Dressing 250ml
250ml · £6.20/L£1.55Waitrose Balsamic Dressing 235ml
235ml · £13.19/L£3.10Waitrose Honey & Mustard Dressing 235ml
235ml · £13.19/L£3.10Pizza Express light dressing 235ml
235ml · £15.74/L£3.70
Tomatoes
Waitrose Pome Dei Moro Tomatoes 225g
225g · £13.11/kg£2.95Cherry Vine Tomatoes Small Pack 270g
270g · £11.30/kg£3.05Duchy Organic Large Vine Tomatoes 425g
425g · £7.29/kg£3.10No.1 Red Choice Tomatoes 300g
300g · £10.83/kg£3.25£2.93 loyalty card (£9.77/kg)
Cucumbers
Waitrose Loose Cucumber each
1pk · £1.35 each£1.35Duchy Organic Salad Cucumber each
1pk · £1.80 each£1.80
Avocados
Duchy Organic Ripe Avocados 2s
1pk · £3.30 each£3.30Perfectly Ripe Avocados 2s
1pk · £1.96 each15% off£1.96£2.30
Peppers
Waitrose Sweet Peppers 3s
1pk · £2.65 each£2.65Duchy Organic Peppers 2s
1pk · £2.70 each£2.70Waitrose Red Romano Peppers 180g
180g · £11.94/kg£2.15Waitrose Loose Peppers each
1pk · £0.80 each£0.80
Spring Onions & Celery
Duchy Organic Celery Each
1pk · £1.80 each£1.80Essential Green Celery Each
1pk · £0.94 each15% off£0.94£1.10Essential Bunched Salad Onions each
1pk · £0.81 each15% off£0.81£0.95Duchy Organic Salad Onions Bunch Each
1pk · £1.20 each20% off£1.20£1.50
Chilli, Ginger & Garlic
Cooks' Ingredients Mixed Thai Chillies 30g
30g · £60.00/kg£1.80Cooks' Ingredients Red Chillies 50g
50g · £15.00/kg£0.75Cooks' Ingredients Green Chillies 50g
50g · £22.00/kg£1.10Cooks' Ingredients Garlic Each
1pk · £0.65 each£0.65Cooks' Ingredients Fresh Ginger 100g
100g · £16.00/kg£1.60